Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adaptace čtvrtého dílu ze série osmi novel o energické středoškolačce jménem Haruhi Suzumiya a její SOS Brigádě zachycuje období mezi 17. až 24. prosincem, měsíc po kulturním festivalu. Zprvu se zdá být vše v normálu a Haruhi plánuje na Vánoce další akci SOS Brigády. Druhý den ale Kyon po příchodu do školy zjišťuje, že Haruhi a Itsuki zmizeli a Nagato ani Mikuru si na Kyona a jejich zážitky nevzpomínají. (profhubert)

(více)

Recenze (35)

Starletka 

všechny recenze uživatele

Dvě a tři-čtvrtě hodiny těžce, těžce utahané, ukecané nudy. Jediný dějový klad celého tohoto nepochopitelně opěvovaného veledíla je prohloubení charakteru Yuki. U ostatních postav platí to samé co u seriálu - Kyon je sympaťák, Haruhi by měla být nabodnuta na kůl a zašlapána do země, Mikuru pouhý fanservice, Itsuki do počtu. Moje pochvaly můžou jít maximálně k nádherné animaci, atmosféře a soundtracku, ale ty bohužel směšně chabý děj nevyváží. Ve výsledku tento film dokázal pouze zvýšit mé antipatie k celé sáze. 4/10 ()

D.Snake 

všechny recenze uživatele

Jo... kvalitní dílo. Nějak mě to sice neodrovnalo, jak jsem tak trochu podle těch hodnocení čekal, ale že by mě to zklamalo taky nemůžu říct. Jsem fanda Haruhi a tendle film je pro fanoušky jak dělaný. Spousta refenrencí na předchozí série a postavy, spousta paradoxů, cestování časem, mimozemšťanů, kawai Nagato a cynických Kyonových hlášek. 8/10 ()

Reklama

Cedr 

všechny recenze uživatele

Haruhi je taková novodobá odlehčená verze NGE. Skvělá atmosféra vytvořená z ničeho na první pohled výjimečného. Kombinace mistrovsky použité kresby a animace, nazvučení okolního prostředí, hudby, voice actingu, sympatických charakterů a chytře vtipných dialogů. Kombinace melancholie a radosti. Ať to zní jak to zní, jako celek to má svoje kouzlo. Po velmi odvážných nových dílech (2009), je tento film sázkou na jistotu a trefou do černého. Anime ve své nejlepší formě. ()

mandelbrot 

všechny recenze uživatele

V kontrastu s tím, jak rozjuchaně může univerzum Haruhi navenek působit, je Zmizení vlastně dost smutným filmem. Haruhi je tentokrát spíše v pozadí (celkem logicky, když zmizela), film se točí okolo jedné z vedlejších postav a z Kjona se pomalu stává takřka Doctor Who, který má jako vesmírný údržbář plné ruce práce, aby vrátil svět do původního stavu a zachoval si při tom zdravý rozum. Děj rozvíjí některé minulé události (a možná i budoucí) a dále zamotává časovou osu a vše kulminuje ve scénách z Kjonova vědomí, ze kterých by měl Hideaki Anno radost. Vzhledem k tomu, že film přišel s určitým odstupem po druhé (a samozřejmě i první) sérii, si zasvěcený divák také může naplno užít narážky na brýle, mateřská znaménka a účesy, aniž by ho to otravovalo. Po rozpačité druhé sezóně je to pro Haruhi návrat do původní formy. ()

Soundtrack 

všechny recenze uživatele

Během týdne zkouknutá komplet Haruhi a těším se do budoucna, takhle mě asi ještě žádné jiné anime, které neskončilo po první sérii, nezaujalo. Film je hodně podobný seriálu, jen mi přišel o něco málo temnější. Výborný příběh dokresluje pěkná hudba, neuvěřitelná animace, zajímavé dialogy a monolog, u kterých se občas musí zapojit mozek. Nebylo by špatné sestříhat to na další sérii, časově by to jakž-takž odpovídalo :), ale já jsem každopádně spokojen. A ať nikoho ani nenapadne koukat na to bez znalosti seriálu (aspoň první série)! 4,5* ()

Galerie (53)

Zajímavosti (1)

  • Kyon pužívá pseudonym John Smith. Stejný pseudonym používá The Doctor ze seriálu Pán času (od r. 2005). (Saigou)

Reklama

Reklama