Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adaptace čtvrtého dílu ze série osmi novel o energické středoškolačce jménem Haruhi Suzumiya a její SOS Brigádě zachycuje období mezi 17. až 24. prosincem, měsíc po kulturním festivalu. Zprvu se zdá být vše v normálu a Haruhi plánuje na Vánoce další akci SOS Brigády. Druhý den ale Kyon po příchodu do školy zjišťuje, že Haruhi a Itsuki zmizeli a Nagato ani Mikuru si na Kyona a jejich zážitky nevzpomínají. (profhubert)

(více)

Recenze (34)

Soundtrack 

všechny recenze uživatele

Během týdne zkouknutá komplet Haruhi a těším se do budoucna, takhle mě asi ještě žádné jiné anime, které neskončilo po první sérii, nezaujalo. Film je hodně podobný seriálu, jen mi přišel o něco málo temnější. Výborný příběh dokresluje pěkná hudba, neuvěřitelná animace, zajímavé dialogy a monolog, u kterých se občas musí zapojit mozek. Nebylo by špatné sestříhat to na další sérii, časově by to jakž-takž odpovídalo :), ale já jsem každopádně spokojen. A ať nikoho ani nenapadne koukat na to bez znalosti seriálu (aspoň první série)! 4,5* ()

Larky 

všechny recenze uživatele

První sezóna byla výborná, druhá slabá a film je vynikajicí a jde fakticky o to nejlepší co se s Haruhi zatím dalo vidět.2 a třičtvrtě hodiny je sice docela velká porce, ale tak lehce a dobře stravitelná, že si ji schutí dáte zase znova.Rozhodně nečekejte tolik komediálních situací jako je v seriálu, spíš naopak, kromě začátku je film velmi vážný a o to možná lepší než celý seriál.96% (První film roku 2011, který jsem měl tu čest shlédnout a opravdu jsem si nemohl vybrat lépe) PS: Haruhi s dlouhými vlasy - jedna z nejpřitažlivějších slečen v rámci mangy a anime. ()

Reklama

Starletka 

všechny recenze uživatele

Dvě a tři-čtvrtě hodiny těžce, těžce utahané, ukecané nudy. Jediný dějový klad celého tohoto nepochopitelně opěvovaného veledíla je prohloubení charakteru Yuki. U ostatních postav platí to samé co u seriálu - Kyon je sympaťák, Haruhi by měla být nabodnuta na kůl a zašlapána do země, Mikuru pouhý fanservice, Itsuki do počtu. Moje pochvaly můžou jít maximálně k nádherné animaci, atmosféře a soundtracku, ale ty bohužel směšně chabý děj nevyváží. Ve výsledku tento film dokázal pouze zvýšit mé antipatie k celé sáze. 4/10 ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Mrazení v zádech. Draly se mi částečně i slzy. Dech se mi pozastavoval. Tak takhle nějak na mne působilo tohle mistrovské dílo. Jestliže jsem miloval Haruhi a proklínal ve druhé sérii těch 8 dílů endless eight(se to myslím jmenovalo), tento film naprosto vše vynahradil a nechal ve mně takový úžasný pocit, jaké málokteré anime. (nechápu hodnocení uživatele "snog" - 1*. -nechápu-). Tento film je naprosto mistrovským zakončením Haruhi ságy. Takovým zakončením, že by se za něj nemusel stydět naprosto nikdo. Nemám mu nic co vytknout. Většinou hodnotím filmy na pomezi 70-85%. Zde dávám bez rozmyšlení 100% (původně jsem chtěl napsat 98%, ale opravdu mě nenapadá nic, co bych mohl vytknout). ()

togaf 

všechny recenze uživatele

Po robotech, cestovatelkách v čase, psionicích a možných realitách je tu další alternativní realita, ale Suzumiya Haruhi no shoshitsu se s ní vyrovnává se ctí. Konečně dostala víc prostoru moje oblíbená Juki Nagato. Jen Haruhi a jejích bláznivých nápadů je ve filmu málo, ale co čekat od něčeho co se jmenuje "Zmizení Haruhi Suzumiye" :) ()

Galerie (53)

Zajímavosti (1)

  • Kyon pužívá pseudonym John Smith. Stejný pseudonym používá The Doctor ze seriálu Pán času (od r. 2005). (Saigou)

Reklama

Reklama