Mahó šódžo lyrical Nanoha: The Movie 1st

Magical Girl Lyrical Nanoha The Movie 1st

Mahō shōjo lyrical Nanoha The Movie 1st

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2010, 130 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,444,050(8.8.2010)

• Subjektiv

Vezmi jeden seriál o Nanoze, vystříhej z ní většinu jejího rodinného života a ejhle, nový film! Hlavně se nesnaž něco nově vymyslet. Třebas z toho vznikne avantgardní mahou shoujo. Něco jako ta videa z youtube "Star Wars in 30 seconds"... Neee, ta jsou alespoň trošičku vtipná. Jestlipak to bude v druhém díle stejné? Sázím se, že bude, ale pokoušet to nehodlám.(2.1.2012)

Nemohu hodnotit z hlediska seriál/film, protože jsem seriál neviděl. Z komentářů, které jsem zde četl, ale vyplynulo, že to bylo nejspíše jen skloubení x dílů do jednoho celého úseku. Nemohu říct, že to bylo špatné, nemohu říct, že to bylo dobré. Poklidný život naprosto normální školačky (sama to tam řekne) naruší přistání jedné fretky, která dá Nanoze červenou pinkací kuličku. Ta s ní však začne anglicky promlouvat a během 1 týdne jí naučí být nejúžasnější a nejsilnější ultra-super-duper- čarodějkou, jakou kdy svět kdy viděl. Fretka potřebuje sbírat modré kamínky a Nanoha hrozně ráda pomáhá. Bohužel stejný cíl má i jistá blonďatá akční čarodějka Fate Testarossa. A tak proti sobě válčí. Magií. Která ničí paneláky, mrakodrapy, prostě vše, co je v cestě. (Jen na dívky má destruktivní magie pramalý vliv, jak jsem tak pochopil...) Jedno z mých prvních Mahou Shoujo (vždy jsem se jim vyhýbal) a přišlo mi takové bezduché. Nucené tendence diváka přinést k slzám a vzlykům. Tak to být nemá. Aspoň ne u mě. Slabé 3* -> 55%(27.2.2011)