Zlatý hattrick

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2001

Společně s Naganem 1998 nejsilnější a nejkrásnější chvíle českého hokeje. Dokument má sice přes sto minut, ale když se na to člověk dívá s odstupem času, jen žasne a strašně rychle mu to ubíhá. Základní a osmifinálová skupina je shrnuta vyprávěním, od vyřazovacích bojů je pak sestřih s živým komentářem. A při něm běhá mráz po zádech, když ještě mladý Záruba a s chraplavým hlasem řve: "Vítej zlatý hattricku". Pamutuji si to, a nelze popsat, jak to ve mně vřelo, toto se prostě nezapomíná. Tady se musí dát plný počet, kdo tak neučiní, není pro mě pravý Čech.(21.5.2011)

Druhý nejsilnější zážitek hned po Naganu 1998. Výborně sestřihané zápasy a z gólů, které dají čeští hokejsté v důležitých utkáních, leze mráz po zádech..(15.12.2009)

Sport není moc o vzpomínkách, ale o aktuálnosti. Já nemám rád záznamy, ale sportovní přenosy živě. Záznam je už o něčem, co se živě odehrálo, což patřilo dávným dobám TV. Něky, když jsme ale natěšení na nějakou velkou sportovní událost, máme dobrý tým, tak se hodí mrsknout do vysílání tyhle vzpomínky.(7.9.2010)

Když už zlatý hattrick čekal jsem, že budou popisovat celé tříleté období a je to jen ten 2001 turnaj. Škoda. Těžko hodnotit - každý sportovní fanda dá 5* z takového návalu nostalgie a nesportovec se na to nepodívá, takže hodnocení je dost neobjektivtí.(8.6.2010)

Obsah je zaujmavý a hokej je pre mňa šport číslo jedna. Českej republike doprajem zlatý hattrick, ale dokument ma sklamal. Čakal som, že popíše všetky tri zlaté medaile. Myslím, že je to celé zle nastrihané a kopec iných nedostatkov. Dalo sa to istotne spraviť lepšie. Uživatelia čo dávaju 5* hodnotia výkon svojích hokejistov a nie ostatné aspekty filmu, ale celkom tomu počínaniu rozumiem.(9.6.2012)

• - Do All-stars týmu se vešli 3 čestí reprezentanti. Milan Hnilička, Robert Reichel a Martin Ručinský. (Pilda17)

• - Nejlepším hráčem MS se stal český brankář Milan Hnilička. (Pilda17)