Clarkson: Heaven and Hell

Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2005, 72 min

Liqid

Další z řady filmů hlavního aktéra Britského seriálu Top Gear s přezdívkou "Jezza". Musím uznat, že tentokrát to nebyla taková pecka jako obvykle. Rytířské souboje mezi auty mě bohužel nezaujaly, ale ničení auta kladivem se slovy "Zasloužíš si to, táhní do pekla!" mi přislo poněkud nadsazené. I to nejošklivější auta má své fandy (viz. Fiat Multipla). Tentokrát chyběla i nějaké extra třída - Aston Martin a Land Rover nezachrani svět ani film. Na záchranu tam bylo Ferrari 612 a stím se Jezza popravdu vyřídil. Závěrem musím říst, že pokud máte rádí drahá nebo příšerná auta (jako bonus Jezzy humor), tak je HaH ideální volbou. ()

PAVLIS

50% Nebe a peklo. Sportovní novinky roku 2004 (plus mínus rok), patřící do řidičského nebe (Ferrari F430 a 612, BMW M5, Aston V8 a DB9 Volante, Vauxhall Monaro, TVR Sagaris, Range Rover Sport, Maserati Quattroporte, VW GTI a Chevrolet Corvette) a výběr několika starších aut, která si zaslouží jít do pekla (Ford Scorpio, Renault Espace či Citroen 2CV). Jak je vidět na délce seznamu, na pořad lehce přes hodinu je skupina testovaných aut opravdu velká. Sice si občas užijeme oddychovku v podobě originálního způsobu, jak poslat auto do "pekla", přesto začne být časem množství podaných informací přespříliš. Stejně tak i vyhlášené Clarksonovy subjektivity, tentokrát poměrně schovívavé k "nebeské" skupině. Takže ve výsledku průměr. Novější Clarksonův Duel je sice víc roztěkaný a méně informativní, zabavit ale dokáže lépe. ()