Largo desolato (divadelní záznam)

Drama / Komedie

Československo, 1991, 112 min

Předloha:

Václav Havel (kniha)

Václav Havel (divadelní hra)

Havel se chtěl vypsat ze svých úzkostí a strachů a dokázal se i zasmát sám sobě ...Chybí reakce diváků...(30.9.2018)

Výborné herecké obsazení. Hra o postavách nacházejících se v zajetí slov.(18.12.2011)

Solidní televizní záznam vrcholné Grossmanovy divadelní inscenace absurdního dramatu Václava Havla z roku 1984. Grossman v něm aktualizuje své pojetí věcnosti jako základního a nejspolehlivějšího výrazového prostředku všednodenní absurdity, zde konkrétně usouvztažněné s reflexí bezmoci jedince vzhledem k sociální zvůli. Herci jsou zbaveni přirozenosti a proměněni v jakési loutky povyšují stereotyp postav na sebezáchovný životní princip, v němž se každý zbavuje podřízením – tu traumatizující, tu uspokojivé – osobní konvenci své vlastní osobnosti.(15.9.2014)

Dnes, v den úmrtí V.Havla jsem si s úctou oživil jeho Largo mimořádně vysílané na ČT2....je to koncert Pro Bartošku, Pavelku, Chýlkovou i jiné. Výborné uctění památky jednoho z největších Čechů.(18.12.2011)

Vtipný a nápaditý Havlův text doplněný neméně vtipnou a nápaditou režií dává výborný prostor k hereckému vyřádění se Jiřího Bartošky. Škoda, že ostatní účastníci jsou minimálně o jeden level níž než Bartoška.(10.2.2012)