Africké kočky: Království odvahy

Africké šelmy: Kráľovstvo odvahy

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2011, 86 min

Keith Scholey

Dalo by se říct, že to je vlastně obyčejný dokumentární film, na jaký jsme zvyklý z televizních obrazovek. Tento film ale nabízí o něco víc. A to v podobě kvalitního hudebního doprovodu od Nicholase Hoppera (jeden ze skladatelů hudby pro Harryho Pottera), který celý film povyšuje na dech beroucí podívanou.(23.8.2017)

Na tenhle dokument jsem se hrozně těšil, těšení se vyplatilo. To mohu říci po mém prvním, né-li posledním shlédnutí. Úchvatné záběry na kočkovité šelmy, na jiná zvířata, na zbarvenou africkou přírodu, na protékající řeky, na okouzlující západ slunce. Tenhle dokument to přesně zobrazuje, navíc ukazuje na život kočkovitých šelem hodně do podrobna, na jejich vývin, způsob života a na jejich budoucnost, také na jejich souboje, které patří do jejich života. Hrozně se mi tenhle dokument líbil a mohu ho jen vychvalovat, protože se to vážně povedlo, takže z toho plyne 5 hvězd. ____ OST 5/5 ____(2.10.2011)

Pohádkový příběh, který se tu dere ze záběrů, hudby a samotného pojmenování lvů tu je na každým kroku. Proti Last Lions, kde je vidět opravdu všechno a na férovku je todle jen hezká pohádka v reálném životě. Kam se Disney hrabe na BBC a ostatní. Myslel jsem si, že i Jackson bude dobrý vypravěč, ale na klasiky jako je John Hurt a Jeremy Irons (právě u The Last Lions) rozhodně nemá. Možná se tam přímo nehodí. Z 90 minutového nic moc dokumentu mohla být sestříhaná zajímavější verze která by měla hodinu... 3* za relativně přijatelný námět a kameru.(6.1.2013)

V podstatě obyčejný dokument o mých oblíbených zvířatech, který to nejzajímavější odkrývá až v závěrečných titulcích, kdy zvířatům vtipně přiřadí pozice ve štábu. Disney z toho udělal takovej pohádkovej příběh o rodině gepardů a smečce lvů, nic na co by se nedalo koukat, ale zároveň nic, co by se nedalo vidět jinde.(25.5.2014)

Docel výživná porce záběrů lvího a gepardího vyrůstání by mohla být lepší kdyby nebyla tak moc zaměřena na škvrňata. Ve srovnání s nějakým opravdovým dokumentem to není ono a nejvíc ten pocit umocňuje komentář Samuela L. Jacksona, jehož vypravěč musí neustále číst repliky typu, neúžasnější, nejnebezpečnější, nejsilnější a tolik nej až to vypadá jak nějaká reklama a navíc intonuje jako by četl pohádku před spaním vykuleným capartům. Jenom si představit o kolik by to Attenboroughovo popisné a nadšené vyprávění mohlo vylepšit...Ale nuda to i tak většinou není.(4.10.2011)

• - Rozprávačom celého príbehu je Samuel L. Jackson. (MikaelSVK)