Africké kočky: Království odvahy

• USA African Cats: Kingdom of Courage (více)
Dokumentární / Dobrodružný
USA, 2011, 86 min

Sledujte s námi život králů africké savany: Mary, dcera zraněné lvice, která se však nehodlá vzdát; Sity, statečná gepardí samice a matka pěti mláďat a lev Kali, kterého kdysi vyhnala pýcha a jenž se nyní vrací zpět se svými pěti syny. Na pozadí africké savany se stanete svědky srdceryvného soupeření mezi dvěma klany. Kromě toho uvidíte epickou cestu jedné statečné rodiny. Snímek Africké kočky: Království odvahy zachycuje skutečnou lásku, humor a odhodlání majestátních králů savany. Seznámíte se s Marou, dcerou zraněné lvice, která se však nehodlá vzdát; Sitou, statečnou gepardí samicí a matkou pěti mláďat a lvem Kali, kterého kdysi vyhnala pýcha a jenž se nyní rací zpět se svými pěti syny. (HBO Europe)

Trailer 1

sheen

Nejlepší dokument s kočkovitými šelmami jaký jsem viděl. Sledujem lví a gepardí rodinu, to jsou hlavní pilíře dokumentu, je tam toho ovšem více. Co tam předvání ta gepardí mamča - menší spoiler - myslel jsem, že nic lepšího už neuvidím než obranu mláďat před lvami, ale posléze byla ještě lepší podívaná. Jsou to prostě krásné a dechberoucí obrázky u kterých není potřeba slov, roztomilí malí gepardi, kteří sotva vidí jsou k sežrání, tak jako malá lvíčata. ()

genetique

S miliónom hodín záberov sa dá zostrihať akýkoľvek pekný príbeh, i keď realita mohla byť úplne niekde inde. Ale mne sa to páčilo, nádherné scenérie, úžasná príroda, majestátne zábery zo zvieracej ríše, to všetko okorenené milým a strhujúcim "príbehom". Veľká oddychovka aj pre dospelejších jedincov. 85%. ()

Fretakata

Odpúšťam filmu, že zjavne nie je pravým dokumentom (ale, vlastne, každý dokument je strihaný a zostavený), aj istú naivitu. Nádherné obrazy spojené do nádherného a dojemného príbehu ma ... rozplakali. Keď levy a gepardy brodili rieku s krokodílmi, ani som nedýchala. ako som sa o nich bála... Obetavá mama levica Leila, trápenie jej dcéry Mary, boj samcov z druhej strany rieky o tlupu, obrana mláďat, vyhnanie (dúfam, že nie horšie) mladých samcov ... paráda, čo sa dá vyskladať z obrazov. Príbeh gepardej mamy Sity, ktorá vychovala tri mláďatá, aby sa potom rozišli do samoty ... Už len dodám vetu, čo mi utkvela: Vďaka odvahe vlastnej iba matkám sa jej (Site) podarilo vychovať troch nádherných potomkov. ()

Jara.Cimrman.jr

Tož, vitajte kočky v TOP 300 nejlepších filmů. Netuším sice, jak jste se tam dostaly, ale podobné pochybnosti mám asi u stovky dalších filmů. Tenhle má alespoň letecké záběry přírody a zpomalené záběry lovu, které skvěle vypadají, ale podobných jsem již viděl mnoho. Příběh je tradičně o ničem, hudba přiměřeně vlezlá a mně nezbývá než pozvat všechny pětihvězdičkáře do přírody. Je tam hezky, dá se tan narazit na kyslík a žije tam spousta zvířat. Sice nemají HD rozlišení, neběhají zpomaleně a občas i kousnou, ale pořád mi to připadá smysluplnější než rozplývat se nad dalším z řady stále stejných dokumentů o zvížátkách. ()

tahit

U režiséra filmu Alastaira Fothergilla je vždycky se na co těšit. Poctivá filmařina, záběry jsou neuvěřitelně krásně nasnímané. Snad mi dáte za pravdu, že na tyhle exotické scenerie africké přírody a její zvířecí protagonisty pod tropickým rovníkovým sluncem, je radost pohledět. Ono je to totiž tak, že ať dělají tyhle kočky bezprostředně cokoli, jsou vždycky krásné. Právě za ony záběry dávám ***** Faktem však zůstává, že tento vzácný svět přírodního ráje, kde žijí zvířata svým vlastním životem, je stále více ohrožen především tím, že se zde nelegálně zabíjejí zvířata. ()

• Rozprávačom celého príbehu je Samuel L. Jackson. (MikaelSVK)