Africké kočky: Království odvahy

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2011, 86 min

Keith Scholey

Martin Elsbury

Na tenhle dokument jsem se hrozně těšil, těšení se vyplatilo. To mohu říci po mém prvním, né-li posledním shlédnutí. Úchvatné záběry na kočkovité šelmy, na jiná zvířata, na zbarvenou africkou přírodu, na protékající řeky, na okouzlující západ slunce. Tenhle dokument to přesně zobrazuje, navíc ukazuje na život kočkovitých šelem hodně do podrobna, na jejich vývin, způsob života a na jejich budoucnost, také na jejich souboje, které patří do jejich života. Hrozně se mi tenhle dokument líbil a mohu ho jen vychvalovat, protože se to vážně povedlo, takže z toho plyne 5 hvězd. ____ OST 5/5 ____(2.10.2011)

Moc hezky natočený dokument. Nádherné záběry - troufám si říct nadprůměrné. Trochu mi vadí ten Disneyho styl. Rodinný vliv je fakt hodně znát. Je to evidentně točeno pro mladé diváky, což snižuje celou kvalitu dokumentu. Upřímně. Jo, život smečky, nebo mláďat - nepřátelští lvi, nebezpeční krokodýli. Ale že ten gepard nebo lev zabil nějaké zebře mládě, o tom řeč není! A v tomto stylu o tom sakra řeč být měla! Protože tomu se říká koloběh života a zákon přírody! Tak proč mám být smutný za mrtvá gepardí mláďata, nebo vyhnaného lvího samce! Ne, takto to nemá být. Ale bylo, a to mi vadilo fakt hodně! Proto nemohu dát více než 3*.(16.11.2011)

S miliónom hodín záberov sa dá zostrihať akýkoľvek pekný príbeh, i keď realita mohla byť úplne niekde inde. Ale mne sa to páčilo, nádherné scenérie, úžasná príroda, majestátne zábery zo zvieracej ríše, to všetko okorenené milým a strhujúcim "príbehom". Veľká oddychovka aj pre dospelejších jedincov. 85%.(22.8.2014)

• Frajer42

Moc pěkné záběry z Keni, kde kromě vytrvalostních černých atletů mají také zvířátka, která jsou dynamická na kratší tratě. Dobrodružný dokument nám představuje především lvíčata a druhého nejrychlejšího tvora na planetě - geparda. Držel by se mnou tempo sotva 200 metrů. Jak moc jsou krásné záběry, tak moc je debilní doprovodný komentář, který je určen dětem. Stejně stupidní komentář bývá v dokumentech od IMAXu, které jsou ovšem v 3D, takže se tím nechám vždycky uchlácholit. Člověk se nudí více a více až nakonec není o co stát. Je mi naprostou záhadou, kteří panicové dostali tento film mezi 300 nejlepších, protože jsem přesvědčen, že až tak vysoko rozhodně nepatří. V tomto filmu vidím jediný potenciál, a to nalákat lidi, aby si místo pejska pořídili domů malé lvíče. S přihlédnutím na opravdu pěknou doprovodnou hudbu ty 2* přece jenom dám.(4.7.2013)

Dokumentární snímek studia Disneynature vypráví příběh o několika lvích a gepardích smečkách, které musejí svádět každodenní boj o holý život s nástrahami divočiny keňské národní rezervace Masai Mara...Moc hezký dokument, který doprovází hlas Samuela L. Jacksona a pěkné lyrické hudby. Mám problém pouze s tím, že mi tyto dokumenty připadají všechny stejné. Jinak fakt pěkná podívaná. 60%(24.5.2012)

• - Rozprávačom celého príbehu je Samuel L. Jackson. (MikaelSVK)