Africké kočky: Království odvahy

Africké šelmy: Kráľovstvo odvahy

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2011, 86 min

Keith Scholey

Dokumenty o zvířatech mám všeobecně velmi rád. Disney k tomu navíc dodal jakýsi bonus v podobě až filmového příběhu jednotlivých postav. Mláďata samozřejmě nesmí chybět a šťastné konce taky. Jinak by to ani nebyl Disney. Navíc pan Pavel Rímský je nejen vynikající dabér, ale i vypravěč. PS. Zajímalo by mě, jak zní originál se Samuelem Jacksonem.(27.11.2012)

Nevím proč, ale od Disneyho jsem čekal nějaký zajímavější příběh... ve výsledku je to dokument o kočičkách jako každý jiný... takových jsou stovky, stačí si zapnout Animal Plenet nebo NatGeo Wild a něco takového tam někde určitě bude. Je to sice dokument jemnější, ale né nějak drasticky, lvi pořád žerou zebry a žirafy, ty se však nezloběji, souhlasej s přírodou.(17.4.2012)

Pokud jste se, podobně jako já, domnívali, že u dokumentárního filmu vás už nic překvapit nemůže, tak to budete mile překvapeni. U některých záběrů mi běhal mráz po zádech, chvílemi jsem nedýchal a moje brada byla celou dobu na podlaze. Nikdy jsem nevěřil, že bych mohl vidět tři lvy, natož pět pohromadě, jak si kráčí vědomě africkou planinou. Neskutečný. Majestátní. Strhující. Těším se na další tvorbu od Disney Nature.(24.11.2011)

DIVOKÁ AFRICKÁ PŘÍRODA Obdivuji filmaře i režii a střih. Dokonalé záběry si divák opravdu užije, a film ho zavede na místa s napínavým dějem o přežítí, které by jinak nemohl nikdy vidět. Záběry jsou opravdu jedinečné, nedovedu si představit jak se to dá vůbec nafilmovat i když je dnes velmi dokonalá technika, musí to dát velké úsilí. Hodnotím plným počtem bodů. Rovněž hudba je zde dokonale sladěná s filmem. Za každý takový film vyslovuji velké uznání a poděkování. Určitě to musíte vidět, pokud máte rádi zvířata a přírodu, jako režisér Alastair Fothergill, kterému patří můj obdiv!(22.1.2013)

Docel výživná porce záběrů lvího a gepardího vyrůstání by mohla být lepší kdyby nebyla tak moc zaměřena na škvrňata. Ve srovnání s nějakým opravdovým dokumentem to není ono a nejvíc ten pocit umocňuje komentář Samuela L. Jacksona, jehož vypravěč musí neustále číst repliky typu, neúžasnější, nejnebezpečnější, nejsilnější a tolik nej až to vypadá jak nějaká reklama a navíc intonuje jako by četl pohádku před spaním vykuleným capartům. Jenom si představit o kolik by to Attenboroughovo popisné a nadšené vyprávění mohlo vylepšit...Ale nuda to i tak většinou není.(4.10.2011)

• - Rozprávačom celého príbehu je Samuel L. Jackson. (MikaelSVK)