Tomoharu Natsume začíná zjišťovat, že častým využíváním bojových schopností Asura Machiny může dojít k úplnému vyčerpání zbývající životní energie jeho mrtvé kamarádky Misao, jejíž duch řídí zmíněného robota. Také se začíná stále více sbližovat s démoní dívkou Kanade Takatsuki, ovšem spojení démona s člověkem vlastnícím Asura Machinu může vést k vytvoření Asura Cryin', vylepšené verze, jejíž moc je téměř nekonečná a velmi nebezpečná. Ovšem možná nebude zbytí, objevuje se totiž nečekaný protivník disponující podobnou silou, který se snaží vytvořit nový svět i za cenu zkázy toho současného. (VanTom)

Zumongar

Stejná hloupost jako první série (viz. můj komentář k ní), jen k tomu je přidáno skákání mezi světy, resp. "verzemi" světů. Víc jak jednu hvězdu si tahle nesmyslná patlanina opravdu nemůže zasloužit. ()

VanTom

Přímé dějové pokračování, spíše tedy druhá polovina příběhu. Z počátku to vypadalo dobře, objasnily se nějaké záležitosti z první série, záhy se ale začalo vše ještě více komplikovat. Opravdu jsem často z předlouhých vysvětlujících pasáží nepochytal vše a pak jsem jenom kroutil hlavou a nechápal - portály mezi světy, nestabilní černé díry, několik verzí všech postav, kombinované supersilné schopnosti, svazky mezi lidmi a démony, karma atd. Navíc ubyl humor a místo něj nastoupily nesmělá pubertální romantika a nudné pochyby o sobě samém. ()