poster

Šejk

 • anglický

  The Sheik

Romantický

USA, 1921, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK

  Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(29.9.2012)

 • Jelly
  ***

  mocného arabského šejka evropského původu ohromí krása anglické dívky a se slovy "když se Arabovi líbí nějaká žena, prostě si ji vezme" ji upoutá k sobě a svému pouštnímu stanu, což se nezávislé moderní dívce poněkud nezamlouvá. do hry se posléze zapojí šejkův přítel z pařížských studií a závistivý soused - pouštní bandita. bandita posléze dívku unese, ale završením je dokonalý hepáč: šejk banditu skolí a dívka propadne jeho kouzlu.(18.3.2009)

 • Brejlil
  ***

  Jedna hvězdička tak trochu za ten smích. Film, který přinesl Valentinovi nesmrtelnost, by si to zasloužit neměl, ale co. Naivní, nepříliš povedený, ovšem s nečekaným zvratem (mám sto chutí si zaspoilerovat, ale je to jediné překvapení filmu). Valentinovy herecké kreace jsou dnes také už jen směšné. A to nemluvím o Agney Ayresové. Ta celkem poprávu zmizela v propadlišti dějin. A to má kopie v NFA asi 45 minut. Jak asi musí vypadat ta 80-minutová verze.(9.4.2013)

 • Wiliem
  **

  Páni, tak neskutečně kýčovitý a naivní snímek se jen tak hned nevidí. Pohledem dnešní doby je to neskutečně přeslazený, naivní a až příliš přímočarý snímek, s dějem tak prostým a přehnaným že jen těžko se dají nalézt slova chvály. Snad jen za ty scenérie a trochu i atmosféru. I délka filmu je přehnaná. 45%.(28.4.2011)

 • MIMIC
  *****

  Jeden z tých filmov, vďaka ktorým vznikla "Purpurová ruža z Káhiry" od Woodyho Allena. Viac rešpektu a pokory pred začiatkami kinematografie, prosím. Je kozmicky priepastný rozdiel medzi nemou č-b banalitou s medzititulkami a banalitou z posledných desaťročí, kde nie je žiadne "medzi". Chudák Rudy Valentino, machistickí diváci ho nenávidia, lebo je krajší. A keby mohli, zlynčovali by ho, tak ako ženy ubili Monicu Bellucci vo filme "Malena", lebo bola krajšia.(11.1.2014)

 • - Hoci sa scenárista Monte M. Katterjohn držal románovej predlohy, z obavy pred cenzúrou vynechal scénu znásilnenia. Aj napriek tomu bolo v Kansas City premietanie filmu zakázané. (Michal74)

 • - Do hlavnej úlohy bol zvažovaný James Kirkwood. Nakoniec ju získal Rudolph Valentino, pretože požadoval nižší plat. (Michal74)

 • - Mack Sennett parodoval Šejka vo filme The Shriek of Araby (1923) so škuľavým hercom Benom Turpinom zastupujúcim Valentina. (Michal74)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace