Šejkův syn

Předloha:

Edith Maude Hull (kniha)

Frances Marion

George Barnes

Zatím jediný film s Rudi Valentinem,který jsem viděl celý.Nijak mě sice nezaujal,ale v té době to musel být hit.(5.4.2011)

Rovnako ako prvý ŠEJK, ani tento film neponúka nič výnimočné. Ani lepší, ani horší, ani akčnejší, ani bombastickejší. V tej dobe asi ešte nepoznali zákony pokračovaní.(25.10.2010)

• Houdini

NFR 2003(5.4.2004)

Rudolph Valentino a jeho alter ergo Šejk, případně jeho syn Ahmed. Tady je potřeba se jen nechat unést exotikou a němou drásavou romancí se subinkou Vilmou Bánky alias Yasmin a bude vám tak dobře, jako je mě při každé repríze. Valentino si nemohl přát lepší film na rozloučenou. Pokud bych měla někdy definovat pravou esenci filmu, pak je jí právě tento film. Dokonalá orientální pohádka ze zlatého věku hollywoodského filmu. Dobrodružný příběh plný potlačených vášní a pravých lidských hodnot. Zábava, napětí, dojetí, akce. Uvědomění si vlastního fetiše a nezáměrné potlačené vidění světa podle Freuda. Toto všechno viděné díky Kino edici pak nabízí nezapomenutelný zážitek.(11.2.2009)

• - Posledný film Rudolpha Valentina, ktorý zomrel necelé dva týždne pred uvedením filmu do kín. (Michal74)

• - Púštne scény sa nakrúcali pri meste Yuma v Arizone. (Michal74)