V tieni vlkov

všechny plakáty

Epizody(6)

Televízny seriál o vojakoch bojujúcich na tajnom fronte na Slovensku proti hitlerovskému fašizmu počas druhej svetovej vojny. (oficiální text distributora)

corona

Podobný seriál by v súčasnosti určite nevznikol, nenašiel by sa režisér, scenárista a určite by sa nenašlo v dnešnej dobe toľko dobrých hercov. Kvitujem tvorcov, že za hlavnú postavu si zvolili odbojárku Helenu, ktorá by sa v odvahe, duchaprítomnosti a šarmu mohla rovnať dnešných filmovým agentom a ešte viac ich obdivujem, že seriál nezahltili jej milostnými pletkami a čo ma celkom prekvapilo, je obsadenie tej neznámej herečky do hlavnej úlohy. Jediné, čo by som vytkla, je nezvládnutie kostýmov a make-upu takmer všetkých žien, tie presne korešpondovali s dobou vzniku, keď chce Helena preniknúť do brlohu nacistov, tak si natupírovanú čiernu parochňu vymení za ešte natupírovanješiu blond z chemlonu. ()

mchnk

Vynikajícím způsobem zpracované válečné kriminální drama z prostředí československého odboje pracujícího přímo v terénu. Vše ve stylu filmu Smrt si říká Engelchen, dokonale podbarveno přesně sedící hudbou Luboše Fišera, jež povznáší každou, už tak zdařilou, akci do rozměrů světového špionážního filmu, přičemž obraz hrdiny, jako je např. noblesní milord nula nula sedm či kdejaký heroický superman, přelétávající oceán, zde těžce zaostává za syrovou autenticitou a reálnou dramatičností snímku, jenž chvílemi používá i reálné dokumentární záběry. Díky zmíněnému přesnému zpracování ovšem celý děj do dobových záběrů skvěle zapadá, takže krom okatého předabování českých i slovenských herců, tu není jediný rušivý element, natož jakákoli bolševická propaganda, jež by v roce výroba nebyla překvapením. Zde je jen zvrat za zvratem, akce a v podstatě bezejmenní hrdinové, které nikdo slepě neoslavuje, naopak, dnešní lidé zapomínají, dokonce i na činy a dobu, ve které se tento výjimečný seriál odehrává. ()

Flego

Na naše pomery nebývalým atraktívnym spôsobom natočený dobrodružno - špionážny seriál z prostredia slovenských odbojárov počas II. svetovej vojny. ()

retroslovak

Pre mňa osobne jeden z najlepších československých seriálov. Vynikajúca hudba, výborný strih, skvelé herecké výkony - dokonalé. Veľmi sa mi páči, že hlavnú úlohu dostala herečka, ktorá už neskôr podobné veľké role nedostala. Jediné čo mi trochu vadilo bolo, že niektorí herci tam aj hrajú ba dokonca aj dabujú ešte iných hercov, ale to moje hodnotenie až tak neovplyvnilo. Jednoznačne poklad slovenskej televízie. ()

Johnny.ARN

Tento seriál by si zaslúžil taký remake, že dovi dopo. Špionáž, napätie, lokácie, skvelé bojovky, dobový feeling a to všetko podmaznuté skvelou hudbou a solídnou kamerou. Tak ako zatracujem našu súčasnú tvorbu a z veľkej časti aj tú minulú, tak toto je klenot, pri ktorom som netrpel a som nesmierne rád, že som na to narazil a videl všetkých 6 dielov. Skvelí herci, na danú dobu vyťažené maximum z minima. Odpúšťam im aj nejaké dejové skoky a miestami roztrieštenosť príbehu. Skutočne kvalitka, ktorú sa oplatí sledovať. 5 z 5 ()

bjjoba

na 70 roky veľmi dobre dramaticky spracovany špionažný slovenský seriál + veľa dobrých slovenských hercov + výborná dobová vojenská zápletka ()

Autogram

Skùsil som posledné štyri časti tohto seriálu o slovenskej špiónke, ale nijak ma to nenadchlo. Príliš veľa kecov a potom ostáva málo čase na podstatu, a pritom sa každá epizóda neprimerane naťahuje. ()

klúčik

Po dlhých rokoch ho dáva STV2. Pripomenul som si mladosť, keď som zo zatajeným dychom prežíval boj odboja proti fašizmu. Dnes je to prekrásna prehliadka slovenských hercov, ktorí už niesú medzi nami. 65% ()

brasek

Absolútny súhlas s Flegom. A doplním, že v seriály sú použité aj dokumentárne zábery a chválim, že presne zapadajú do deja. ()