poster

Linecké pečivo (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1975, 17 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • Tommassi3
  ***

  "Ty seš ale holka bláznivá !!" ;) Ladislav Frej, respektive jeho postava manžela, tu má sice doslova máslo na hlavě, nicméně ani ta bláznivá cukrářka není v naprosto zbytečné hádce úplně bez viny.. Tahle lehce unylá, leč příjemně civilní, vánoční bakalářská povídka dua Dudek, Dietl sice stojí na mizerných nožkách, ty však nakonec dík Dudkově snaze i vtipné pointě, byť očekávané, tuhle účelně vyprázdněnou krátkometrážku bez problémů udrží.. Vánoční svátky jsou zkrátka oslavou stresu a hádek, dnes čím dál spíš víc než míň, a tak tahle povídka jistě stojí za zamyšlení, ačkoliv její poselství nabízí vícero výkladů.. Nic se vlastně nezměnilo, snad jen skutečnost, že dnes nejen ty kvasnice seženete de facto i na Štědrý den.. Ale je to ještě vůbec pozitivum ??(7.12.2015)

 • lubospoti
  **

  Tenhle snímek nezachránilo ani slušné herecké obsazení. Když nemá herec co hrát, tak se může snažit sebevíc.. V této bakalářské povídce se opět ukázalo, že některé příběhy mohou být zajímavé, když se vypráví v kruhu rodiny.. Ale při jejich převedení do televizního příběhu ztrácí absolutně jakékoliv kouzlo.(24.5.2016)

 • MickeyStuma
  ***

  Názorná ukázka toho, jak se ženy dokáží pohádat kvůli naprostým nesmyslnostem. A z toho bývají i rozvody. Že se jednalo o prkotinu nestojící ani za řeč člověk většinou zjistí až daleko později, ale v dané situaci si to prostě málokdo uvědomí. Jako v této bakalářské povídce, kde vznikl spor kvůli obyčejným kvasnicím, které chyběli na pečení cukroví. Ano, tato povídka je vskutku ze života.(12.1.2017)

 • LadyPupu
  **

  Povídka o úplně zbytečném sporu kvůli vánočnímu cukroví aneb Vánoce jsou svátky "klidu" :-) Frej si tady střihl roli ideálního manžela... "Já ti říkám, že úplně stačila krabice kupovanýho cukroví... "(8.12.2015)

 • rakovnik
  ****

  Roztomilý příběh o tom, kterak si mají muži vážit svých žen, starajících se o domácnost a děti a i ženy mohou chápat své muže, když mnohé spory jsou opravdu malicherné. Navíc, v rozčílení je lepší mlčet a jednat se má s chladnou hlavou. Roman Skamene si zde střihl dvě věty. Tak ať máte veselé Vánoce :-)(7.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace