Hokejová 80 (TV seriál)

Dokumentární / Sportovní

Slovensko, 2009, 8x55 min

Rastislav Sokol

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

Som veľkým fanúšikom ľadového hokeja. Je to môj najobľúbenejší koletívny šport. Samozrejme, že ako Slovák fandím predovšetkým svojim krajanom. Som hrdý na históriu a úspechy našich hokejistov. Preto ma veľmi zaujala a potešila výborne spracovaná, osemdielna dokumentárna séria „Hokejová 80“, ktorú odvysielal tretí kanál STV. Mapuje osemdesiat rokov diania v slovenskom hokeji. Zažili sme chvíle slávy, ale aj pády a neúspechy. No vždy sme patrili medzi špičku tohto rýchleho, tvrdého športu. O tom je tento športový dokument. O slovenskom hokeji. Slovenskóóó, Slovenskóóó... héja, héja, heja Slovensko! ****(28.12.2010)

Vynikajúci dokement o zrode a začiatkoch hokeja...STV sa predviedla..však aj bolo na čase(9.1.2010)

Slovo ,,povinnosť,, vystihuje funkciu pre hokejového fanúšika ohľadne tohto dokumentu.(9.2.2010)

Najlepší slovenský hokejový dokument. Tento seriál dokonale mapuje slovenský hokejový svet od začiatkov až po jej vrchol. Niekomu sa to bude zdať nudne a možno to ma až príliš veľa časti, no tvorcovia nechceli na nič zabudnúť, a to je dobré. Pre všetkých fanúšikov hokeja je to povinné.(20.2.2014)

Tento dokument ma potešil. Pozrieť si zábery vďaka ktorým som hrdý na svoju krajinu. Človeka niekedy až zamrazí a zahreje. Ako málo stačí ľudom ku šťastiu. Stačí jeden titul majstrov sveta:),vsuvky hráčskych príhovorov zapadajú do záberov a sú k veci. Hodnotím veľmi pozitívne.(10.1.2011)

Najlepší dokument, aký som z histórie nášho hokeja videl. Výborne zmapované udalosti od počiatku slovenského hokeja až k jeho absolutnému vrcholu. Veľmi dobre postrihané záznamy, príjemne komentovanie a hudba. Najobľúbenejšia ôsma časť: zlato, striebro, bronz. Ako sa to len dobre počúva.(12.8.2014)

Bratja slováci:Vždycky jste měli výborné hokejisty,a mít budete!(16.1.2010)

Nejlepší hokejový dokument, jaký jsem kdy viděl...(26.11.2010)

• Eire

well done.(25.1.2018)

Povinnosť pre každého fanúšika hokeja na Slovensku. Dokument mapuje v podstate všetko od začiatku po súčasnosť.(24.5.2018)