Drsný detektiv z Los Angeles Brad Spyder prahne po pomstě...Během vyšetřování záhadného zmizení Spyderova bratra na Havaji je zabit jeho partner Lee, který je zapleten do špinavého obchodu s drogami. S úmyslem nalézt vrahy a očistit jméno svého zavražděného partnera, odjede na Havaj, kde riskuje svůj krk ve hře se smrtí, plné pašování drog, násilí a vražd, ve které nasazuje víc než jen svůj život. Začíná skutečné drama plné rychlých akcí... "SPYDER" je výbušný příběh osamoceného muže, který vede svoji osobní válku proti všem. (oficiální text distributora)

beso74

Na Filipínach natočený podpriemerný film v produkcii Ciria H. Santiaga o neúprosnom policajtovi, ktorý ako keby z oka vypadol Stallonemu a jeho Marionovi 'Cobra' Cobrettimu. Márna sláva, Brad Spyder kope o niekoľko líg nižšie a akokoľvek sa snaží, vyššie sa prekopať je jednoducho nad jeho sily. Celý príbeh sa točí podľa osvedčeného scénara. Prológ sa odohrá vo Vietname a potom už sa slova ujme Spyder a ten strieľa a kope hlava nehlava, až sa nakoniec prekope k najväčšiemu zaporákovi a toho na smrť dokope. Ja viem, že od akčnej snímky sa nedá očakávať extra vykreslená psychológia postáv a košatý dej, to by som odpustil, ale zle natočené súboje, kde obzvlášť vyniká strihačové (ne)nadanie dokáže takému to typu filmu úplne podraziť nohy. ()