Kamkoliv půjdeš

Jana Marsik

Claus Boje

Scénografie:

Udo Kramer

Až na konci filmu som si prečítala, že je to podľa skutočnej udalosti a ako to celé dopadlo. A aj na základe toho, mi vo filme chýbalo viac emócií, viac citov, viac lásky ... aby som pochopila Benjamina a jeho činy a rozhodnutia. Nebolo to zlé, ale išlo to len po povrchu ... a zase raz Kross potvrdil, že je veľmi talentovaný.(13.2.2014)

Vo svojej podstate ma tento film dobre podráždil, hlavne kvôli scenáru ( autor by si zaslúžil za pár momentov po prstoch sekáčikom na mäso ) figuruje tu však výrazný technický prvok záchrany . Perfektná kamera. V príbehu sa mnoho originálneho nenachádza, atraktívny svet, tragédia a s ňou súvisiace peripetie, ľúbivé emócie . Čiastky sociálnej drámy držiace pokope princíp fungovania vzťahu medzi postavami by mohli byť tiež nápaditejšie. Nuž ale kto sa odvoláva na skutočnosť , tak sám vie.(19.10.2014)

Když si začnete něco s prostitutkou (a k tomu ještě v jihovýchodní Asii), nikdy nevíte, co se z toho vyvine. 1) Nejzajímavější je realisticky působící vhled do místní mentality a poměrů. 2) Navzdory pochopení, které mám pro existenční problémy místních obyvatel, mi jejich chování přišlo velmi vyčůrané a chlapec naivní až hloupý. 3) Vše v poklidu plyne a najednou, aniž se něco zvláštního stane, přijde nevěrohodný konec. Argument, že tak to opravdu bylo, nepovažuji za relevantní. Život přece přináší daleko neuvěřitelnější příběhy, než které si můžeme vymyslet. 4) Určitě se zmíním o příjemném 19letém Davidu Krossovi (hlavní role). 5) 19letá známá thajská herečka Apinya Sakuljaroensuk (pro znalce - อภิญญา สกุลเจริญสุข;) se prý každý den (netuším ovšem, jak dlouho) učila anglicky 3 hodiny a khmérsky 2 hodiny a rovněž nadabovala svou postavu, když mluví německy.(14.6.2014)

Začíná to velmi slibně - realistické záběry Kambodži, rychlé střihy, technomuzika a divoká atmosféra večírků. Potom setkání Bena s prostitutkou a vypadá to na slibně se rozvíjející nerovný vztah evropana a asiatky.Ono to tak i pokračuje, ale ve chvíli, kdy se zjistí, že je Sreyko HIV pozitivní, ztrácí film nějak šťávu, vztah těch dvou je takový na mrtvém bodě a prost jakýchkoliv emocí, i když bych jich tam čekal docela dost, ať už těch negativních, jako i pozitivních. Nakonec to skončí dobře a oba spolu žijí asi dodnes. Škoda promarněné příležitosti.(13.4.2012)

Všechno co se ve filmu odehrává je v podstatě už jasný z popisu a nějaký velký kličky a dramatický scény to nevytváří, ale to nevadí, jelikož samotný chudinský prostředí Kambodže dodává správnou atmosféru a David Kross s Apinya se do svých rolí fakt skvěle hodí a tenhle skutečnej příběh se pak stává daleko uvěřitelnějším.(30.12.2010)

• - Film bol ocenený na festivale v Locarne cenou Variety Piazza Grande. [Zdroj: Artfilm] (imro)

• - Film je natočen podle skutečné události. Benjamin a Sreykeo spolu stále žijí v Phnompenhu a vychovávají dvě děti. (tompaulman)

• - Scény odehrávající se u rodiny Sreykeo byly natočeny ve stejné budově, kde skutečná Sreykeo žila se svou rodinou. Benjamin v této budově v chudé čtvrti Phnom Penhu pobýval měsíc, odstěhoval se sem krátce po setkání se Sreykeo. Celá rodina se tísnila v jedné místnosti a sdílela jeden zubní kartáček. (tompaulman)