Humor, trocha erotiky a mŕtvola. Čierna komédia sa odohráva v životoch dvoch zamestancov univerzity. Jej šéfa a oportunistu Alexandra Pažického (Peter Marcin) a jeho švagra a profesora Krištofa Mitrovského (Miro Noga). Jeho básnické ambície a ideály sa však bijú s jeho pudovosťou, ktorá sa prejavuje najmä v sexuálnom živote. (oficiální text distributora)

Ondrew odpad!

Priserny zlepenec, ktory sa snazi byt... Cim chce vlastne byt? Mam dojem, ze to doteraz celkom presne netusi ani reziser a scenarista J. Pasteka. Ako komedia to vazne nefunguje, lenze ono by to dla vsetkeho nefungovalo ani ako nic ine. Totalna zbytocnost, bez ktorej by sa nasa uboha slovenska kinematografia rozhodne zaobisla. Tfuj! 0%. ()

jojinecko

Filozofická otázka na dnes znie: "Môže človek s menom Jozef Paštéka natočil ozaj kvalitný film?":) Nemôže a preto sa snažil aspoň o bláznivú situačnú absurdnú komédiu.Výsledok je taký, že absurdnosť nad komediálnosťou vyhráva na plnej čiare. Humor v tom pravom slova zmysle je tu v zbytkových množstvách a niektorý "herci" by skutočne mali hrať len komparzné role a nie "hlavné" úlohy. Ideálny film na zabitie hodiny a pol života... ()

MaxForValue

Divím sa na čo naše Ministerstvo kultúry dalo peniaze. Mŕtvola musí zomrieť mohla byť skvelou čiernou komédiou, čo prvých 15-20 minút aj (v rámci možností) bola, ale potom sa to celé zvrtlo a od celej tej chatovej epizódy to išlo dolu vodou. Scenár a námet sú tak naivné, že by ich napísalo aj dieťa, lepších (nie dobrých!) fórkov by ste mohli spočítať na prstoch jednej ruky a práve tí herci, ktorí by to mali tiahnuť to úplne flákajú. Je to prvoplánová volovina, ktorú zachraňuje jedine to, že je to znesiteľná volovina na jedno použitie. ()

soslo

Pozrel som si to. Je to taká zvláštna komédia, iná ako sa točia na Slovensku a v Čechách, možno trochu talianska alebo francúzska. Má humor. Fyzické gagy ako v nemej burleske, nepatričné situácie, do ktorých sa dostávajú "vznešení" VŠ pedagógovia a riešia ich nešikovne a smiešne, výborné herecké výkony Žilkovej, Marcina, Pauloviča, Nogu, ktoré zapadajú do nadsádzky groteskného žánru. Je tam aj množstvo ďalších majstrovských figúrok, ktoré úspešne zabávajú (Geišberg, Oľhová, Nvotová, Mauréry). V tomto filme okrem dobre postaveného komického príbehu, odohrávajúceho sa tu a teraz, znie akoby mimochodom množstvo ďalších tém, ktoré sú možno skôr vážne. Dotýkajú sa každého človeka, vzťahu rodičov a detí, mužov a žien, dôležitosti lásky - duchovnej aj fyzickej - a rodiny. Treba vidieť. ()

sigi2

Dnes nemám chuť byť prehnane kritický (asi to bude tou vianočnou náladou všade okolo), takže s ohľadom na túto skutočnosť sa dá konštatovať, že "to nebol až taký prúser, ako som čakal". Smutné na tom je, že berúc do úvahy priemernú kvalitu slovenských filmov posledného obdobia to nie je až také zlé hodnotenie. ()

• Veronika Žilková až do schvalovací projekce netušila, že kameraman zachytil "úplně vše", a chtěla záběr z filmu odstranit. Producenti však měli s herečkou podepsaný dodatek smlouvy, v němž se Žilková za 15 tisíc slovenských korun k nahotě propůjčila. Žilková penězi za ten dodatek zaplatila na konci natáčení večírek pro štáb. [Zdroj: Ahaonline.cz] (hippyman)
  • Keď študentka zvádza Marcina na chate, má na sebe mokré šaty. V ďalšom zábere sú už šaty suché. (Johnny.ARN)
  • Film se ve skutečnosti natáčel už v létě 2008, ale oficiální premiéra byla 2011. (TheSlezy)