poster

Evangelion šin gekidžóban: Ha

 • Japonsko

  ヱヴァンゲリヲン新劇場版:破

 • Japonsko

  Evangelion shin gekijōban: Ha

 • USA

  Evangelion: 2.0 You Can [Not] Advance

Animovaný / Drama / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2009, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek.SCH
  *****

  Po mírném nasrání z první i druhé verze konce seriálu (u té druhé jak Death & Rebirth tak také EoE) jsem si myslel, že už na NGE nadobro zanevřu. Pak přišlo Rebuild of Evangelion.... Napřed první díl.... Mírný rozjezd. A teď Evangelion shin gekijōban: Ha. Dámy a pánové... Shinji is BACK!(14.11.2010)

 • Davies182
  ****

  Monumentální bitky mezi obrovitými roboty a "anděly" se tentokrát posouvají do pozadí. Na řadu přichází psychologický rozbor několika hlavních postav - z You Can [Not] Advance je tedy spíše zdařilé drama, nežli akční anime film. Jistě, nejsilnější okamžiky a napínavé scény jsou stále ty z bojiště, ale najde se i pár skvělých scén, které mají základy v povedených dialozích a romantických momentkách. Tvůrčí tým odvedl dobrou práci, když se rozhodl ubrat na akčnosti a věnovat se trápením dětských hrdinů, kteří gigantické evangeliony denně osedlávají. Jinak film rozhodně není pro náctileté a ke konci se svou temnotou vyrovná i nejsyrovějším dramatům...(5.11.2010)

 • Kwaichi
  ***

  Mal som pre tento film dosť veľké očakávania, najmä kvôli množstvu pozitívnych recenzií a výborne spracovanej prvej časti. Avšak dvojka bola pre mňa veľkým sklamaním. Aj keď to nebolo zlé anime, moje predpoklady to nedosiahlo ani z polovice. Oproti jednotke my tam chýbali početné bojové scény a skutočnejšie emócie.(11.2.2012)

 • ywo666
  ****

  Občas geniálne, občas trápne, občas moc prekombinované. Námet a myšlienka pre mňa úplne dokonalá. Už len názov filmu vo mne vyvoláva emócie. Tvorcovia sa v obsiahlom príbehu často venujú veciam nezaujímavým a veci zaujímavé obídu. Zhrnuté. Nekonečný potenciál naplnený, len čiastočne. 75%, ale s potenciálom na 95%.(22.6.2012)

 • Ceres
  ***

  Na druhý film by se dalo pohlížet několika způsoby, zásadní je však odklod od toho, co známe z dřívějška. Otázka je, komu to vadí? Mně docela dost, i když je to poměrně změna, protože na prvním filmu jsem mohli vidět, že jen vizuální stránka nestačí a alespoň mně vadilo určitý postih filmu za to, že nedokáže pojmout tolik věcí jako seriál. Film nazvaný "Ha" čili Break, dostál svého slova. Byl to pro mě šok a zlom, nečekal jsem, že Anno Hideaki toliko změní celý scénář. Opět tu je ochuzeno mnoho věcí. Asuka, awakening of EVA 01 a spousta dalších věcí plus naprosto zbytečná postava Mari. Pro mě je to těžké hodnotit po takových brutálních změnách, protože jsem tak naštván, že bych tomu dal klidně odpad. Nebudu ale zatím se zbytečně unáhlovat, na konečné hodnocení si počkám, až bude vše hotovo (další 2 filmy). Zatím mi to připadá né moc dobré, ale uvidíme. Za snahu zatím 50%.(3.1.2011)

 • - V otvíracím víkendu film v Japonsku vydělal přes 510 mil. jenů, to je asi 4 mil. dolarů. Celkem film vydělal asi 40 mil. dolarů, což z něj dělá třetí nejúspěšnější anime roku 2009. (Shley)

 • - Film získal první místo v kategorii animace na francouzském Asijském filmovém festivalu v Lyonu, v diváckém hlasování těsně porazil Symphony in August. (Shley)

 • - V roce 2010 byl film oceněn Japonskou akademií v kategorii animace roku. (Shley)