Evangelion šin gekidžóban: Ha

Evangelion shin gekijōban: Ha

Evangelion: 2.0 You Can [Not] Advance

Animovaný / Drama / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2009, 108 min

Občas geniálne, občas trápne, občas moc prekombinované. Námet a myšlienka pre mňa úplne dokonalá. Už len názov filmu vo mne vyvoláva emócie. Tvorcovia sa v obsiahlom príbehu často venujú veciam nezaujímavým a veci zaujímavé obídu. Zhrnuté. Nekonečný potenciál naplnený, len čiastočne. 75%, ale s potenciálom na 95%.(22.6.2012)

Pravda-chvilku mi trvalo,než jsem pochopil,že nejde o pokračování ale jakýsi alternativní příběh...ale hned jak jsem se chytnul jsem si naplno vychutnával asi nejlepší "Evangelionovský" film kvalitativně srovnatelný snad jen s celým seriálem...Japonci nás tu zase vhazujou do jedinečného světa ve kterém sledujeme epické souboje Eviček a Andělíčků nebo hravé a přátelské žertování-podané neuvěřitelně citlivou a dynamickou formou, aby se to všechno směrem ke konci dostávalo do stále větších a epičtějších otáček a ve finále to zase ve starém známém stylu vygradovalo do psychedelického pološílenství bourající jakékoliv hranice......Zase Super!!!!(15.1.2011)

Mal som pre tento film dosť veľké očakávania, najmä kvôli množstvu pozitívnych recenzií a výborne spracovanej prvej časti. Avšak dvojka bola pre mňa veľkým sklamaním. Aj keď to nebolo zlé anime, moje predpoklady to nedosiahlo ani z polovice. Oproti jednotke my tam chýbali početné bojové scény a skutočnejšie emócie.(11.2.2012)

Druhý film se začíná pořádně odpoutávat od svého předchůdce a nabízí tak něco neokoukaného... Už to není tak depresivní, přidalo se trochu love-story, vypadá to mnohem líp a z mého pohledu to je i koukatelnější. Jen aby se z toho ve výsledku nestal klasický mainstream. Zatím ale zůstávám pozitivní... 8.5/10(27.4.2011)

Tak zaprvé, nikdy za žádných okolností nebude žádnej nově natočenej Evangelion lepší než původní seriál a EOE. Ale s tímhle filmem skoro naprostá spokojenost. Tou skoronaprostou myslím z mýho pohledu docela vyšachování Asuky ze hry nějakou jakousi Mari.. Která ať si je podle někoho třeba naprosto dokonalá, ale prostě pro mně není pilot Evy a ikdyby se porvala s tisícem andělů, tak nikdy nebude :-D. Jen doufám že třetí film dobře ukočírujou, že Asuka se vrátí v plné síle a všechno patřičně vymlátí. :-)(6.12.2010)

• - V roce 2010 byl film oceněn Japonskou akademií v kategorii animace roku. (Shley)

• - Film získal první místo v kategorii animace na francouzském Asijském filmovém festivalu v Lyonu, v diváckém hlasování těsně porazil Symphony in August. (Shley)

• - V otvíracím víkendu film v Japonsku vydělal přes 510 mil. jenů, to je asi 4 mil. dolarů. Celkem film vydělal asi 40 mil. dolarů, což z něj dělá třetí nejúspěšnější anime roku 2009. (Shley)