poster

Zlaté Vánoce (TV film)

 • USA

  A Golden Christmas

 • Slovensko

  Zlaté Vianoce

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 2009, 95 min

Režie:

John Murlowski

Scénář:

Jay Cipriani

Kamera:

John Murlowski

Producenti:

Tom Shell

Střih:

Drake Silliman

Scénografie:

Eve McCarney

Kostýmy:

Annie Rothschild
(další profese)
 • MickeyStuma
  **

  Rodinný televizní film s vánoční tématikou, jehož příběh by se mohl odehrávat v kteroukoliv roční dobu. A jak už to povětšinou bývá, i zde jsou použity mnohé motivy z různých snímků, čímž asi nejzákladnější je touha po domě a dělání naschválů. Znalým filmovým divákům tohle připomene vynikající snímek režiséra Vadima Perelmana ´Dům z písku a mlhy.´ Tento televizní film vypadá jak vypadá. V mnohém křečovitý, kdy jeden kýč střídá druhý a kde o nějakých hereckých výkonech nemůže být ani řeč. K nenáročnému odpočinku u televize může postačit leda tak dámskému diváctvu, zvyklé z televizní tvorby na ledasco, ale jinak, bohužel. Z tohohle pšenka nepokvete.(28.12.2017)

 • freddy
  ***

  Zlaté Vánoce, to je film, který kromě trošky té romantiky a kromě oslav tradičních rodinných Vánoc nabízí i trochu toho mysteriózna v podání sympatické fenky zlatého retrívra, která jakoby byla jakýmsi strážným andělem hlavních hrdinů, kteří se jako děti rozdělili a nyní v dospělosti by k sobě měli najít cestu, ale nějak se jim to nedaří. Jedná se o tak trochu netypický vánoční film, ale právě díky té nevšednosti a originálnosti mi zřejmě ještě dlouho zůstane v hlavě, protože během letošních Vánoc patří jednoznačně k těm lepším vánočním filmům, které jsem měl možnost vidět, ale nutno také dodat, že letos to s těmi vánočními filmy na českých a slovenských televizních stanicích nebylo kdovíjak slavné, každopádně tenhle film nabídl zase něco trochu nového a zkusil se od podobných filmů v rámci žánru odlišit, a tak si tvůrci filmu za snahu o originálnost určitě zaslouží obrovskou pochvalu, ta fenka totiž byla příjemným zpestřením filmu a rozhodně se jedná o výborný nápad. A když na závěr porodí kupu krásných malých zlatých štěňátek, tak je to nádherný a optimistický konec vcelku vydařeného filmu, který bych označil v celkovém hodnocení jako mírně nadprůměrný, a jako takovému mu po zásluze uděluji tři hvězdy.(31.12.2010)

 • chrispe
  **

  Ten film vůbec nemusel být tak blbej. I přes záhadnýho retvírva, i bez sněhu ;) (tu trapnost na závěr nepočítám), přes děsně nesympatickou hlavní hrdinku, atd. Ale bylo to děsně blbě napsaný a protože ten příběh měl nějaký potenciál (ale no taaaak, u filmu o vánocích si nějaký to mystično a přehnaný sentiment můžeme dovolit), tak ta blbost bila přímo do očí.(25.9.2017)

 • Skuby47
  ***

  Mám ráda vánoční filmy, ale tento mne moc nezaujal. Velmi jednoduchá zápletka s předvídatelným průběhem i zakončením by ani tak nevadila, stejně jako skutečnost, že k vánoční atmosféře chyběla sněhová nadílka. Spíš mi vadila nesympatická hlavní představitelka a vlažné herecké výkony ostatních méně známých umělců, i když za to ani nemohli, nebylo co hrát. Často opakované a stále stejné vzpomínkové záběry z minulosti a nikam nevedoucí dialogy, mne mírně nudily. Bylo to takové vlažné, žádné velké emoce, žádná velká romantika. Marně pátrám, co tam bylo zlatého. Asi jen ten retrívr. Možná filmu křivdím, protože byl jiný, než jsem očekávala. Prostě mě nevzal za srdce. U akčního filmu bych řekla slušné béčko.(6.12.2011)

 • Barney
  *

  Semetrika se rozhodne, že chce dům, o který neměla žádný zájem. Začne ho chtít samozřejmě až ve chvíli, kdy ho koupí někdo jiný.... Jen nechápu, proč je to označeno jako komedie. Nebýt venezuelských a tureckých telenovel, byl by to odpad, jako vyšitý. Ale ty jsou přece jenom ještě o něco horší, takže jedna hvězdička. Vlastně ani nevím, za co.(21.12.2013)