poster

Les arbitres

Dokumentární / Sportovní

Belgie, 2009, 77 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Nikdy by som nebol povedal, že môže byť človek pod takým enormným tlakom. No to bude zrejme tým, že tí naši hneď od úvodu pôsobia, ako by boli v úplnej pohode. Je predsa jedno, že hostí odje*ú, tí sa s tým do budúceho týždňa určite vysporiadajú, veď už budúcu nedeľu bude pískať pre nich. Takže - RESPECT! Je samozrejme scestné porovnávať najvyššiu úroveň s nejakou slovenskou či českou ligou, no tak či onak, chodte sa niekedy pozrieť na ligu najmenších, aké sa už tam robia zverstvá pri rozhodovaní. No a potom budete milo prekvapený, ako ťažko sa rozhodca s danou situáciou vyrovnáva, keď spraví chybu. Výborný dokument, dokonca miestami na počudovanie celkom vtipný :)(6.6.2016)

 • Tirion
  ***

  Velmi zajímavý dokument, který zasvěcuje diváka do tajů těžkého života fotbalového rozhodčího. Bohužel, tu je ale vidět množství nedokončených věcí a hlavně chaotická režie a střih. Ale v základu je to zajímavý počin.(8.3.2011)

 • Morholt
  *****

  Naprosto parádní dokument. Pro mě jako pro hráče i pro fanouška asi rozhodčí zůstane nepřítelem i tak, ale přesto ta snaha muže s píš´talkou polidštit vyšla. Asi nikdo z nás si nedovede představit ten tlak, který je na elitní rozhodčí vyvíjen a konkrétně případ Howarda Webba je ukázkou toho, do jakých extrémních situací může rozhodcování člověka dostat. A přitom Webb přiznal Polákům neregulérní gól a správně proti nim odpískal penaltu. Fajn byla i zveřejněná komunikace, která mezi sudími během zápasů probíhá a celý obraz rozhodčích jako lidí dokresluje pohled do soukromí několika z nich. Na ty naše bastardy s hroší kůží se asi budu dívat s despektem pořád, nebo alespoň do doby, kdy nad nimi bude vládnout duo Damková-Berbr a stejně tak se budu u nás na vsi účastnit honů na ty za pětikilo koupený hajzly, ale k sudím, pískajícím vrcholné akce teď budu asi trošku shovívavější. 90%(17.6.2014)

 • -Josh-
  ****

  Dokument o rozhodčích Eura 2008, který se nevyhýbá ani podledu do zákulisí osobního života.(8.10.2011)

 • wafc
  ****

  Ano. I tohle jsou lidi. Povinně ukázat každýmu hospodskýmu buranovi, co jen použije nějaké to pejorativum na adresu pana sudího. A jako přídavek mu o hlavu rozflákat půllitr s vyčpělou a tradičně nechutnou desetinou.(22.1.2014)

 • porky93
  ****

  Ačkoliv filmařská kvalita u Les Arbitres není kdoví jaká, jedná se o nesmírně zajímavý dokument poskytující náhled do života elitních fotbalových rozhodčích. Líbilo se mi, jak byly namixovány scény z hřiště, z kabiny, z konferencí i ze soukromého života sudích. Nejvíce mě osobně zaujaly pasáže s Howardem Webbem, který si mimochodem o 2 roky později zapískal finále Mistrovství světa. Les Arbitres je dokument, který si opravdu užijí lidé, kteří mají nebo někdy měli co dočinění s rozhodcováním. No a těm ostatním snad alespoň pomůže pochopit, o jak náročnou profesi se jedná.(3.9.2016)

 • Dragiii
  ***

  Tenhle zajímavý dokument bych doporučil hlavně těm, co tak rádi nadávají na rozhodčí. A že vás je. Výborně zachycuje pocity sudích, kteří to mají ve své úloze neskutečně těžké. Ačkoliv i výběr hlavních aktérů je skvělý (zejména mě potěšil můj oblíbenec Howard Webb), pořád tomu něco chybí. Sice se jedná o originální počin, ale něco tomu prostě schází.(28.8.2012)

 • Mesmeric
  ****

  Aneb: "Ty vole, vidíš tu černou opici?? Hoď ji banán nebo něco". Sám rozhodcuji jednomu sportu, takže můžu říct skvělé nahlédnutí do zákulisí fotbalových sudí.(29.9.2014)

 • Thimpu
  ****

  Sám dělám aktivně fotbalového rozhodčího, takže mě tenhle dokument oslovil možná jako nikoho jiného. Howard Webb i Roberto Rossetti to na hřišti ale mají stejně těžké jako my, co pískáme i ty nejnižší soutěže. Všichni z nás musíme očekávat neočekávatelné. Mít pod kontrolou 22 blbů, co běhá po hřišti. Jinak se vám zápas může zvrtnout přes nadávky až po bitky na trávníku. V některých situacích, jako když Rossetti neví, komu udělit žlutou kartu a ptá se na toho svého asistenta, přičemž ten také neví, kdo fauloval, nebo když asistentovi v zápase Česká repubilka - Turecko vylétne praporek, jsem sám viděl sebe i některé kolegy. I tito profíci chybují, o tom jsem se po shlédnutí tohoto dokumentu náramně přesvědčil. Hvězdičku ubírám za příšerný střih. Když jsem totiž dokument viděl poprvé, úplně jsem se ztrácel v tom, kdo je kdo. Až shlédnutím filmu podruhé mi některé věci docházely lépe. Jinak to je ale zajímavý dokument o netradičním tématu.(1.9.2011)