36 pohledů z vrcholu Saint-Loup

36 vues du Pic Saint Loup

Around a Small Mountain

Komedie / Drama

Francie / Itálie, 2009, 84 min

Zase tak moc mě to nenadchlo. Scénář je zřejmě dobře napsaný, ale realizace vyprodukovala mírně nejasný, zdlouhavý příběh, který se snaží vyvolat pocit pozvolna odhalovaného tajemství, ovšem umělým mlžením dociluje toho, že můj zájem dovědět se: jak to vlastně bylo, pozvolna ochaboval.(26.5.2012)

Rivettův 36 vues du pic Saint-Loup není rozhodně divácky snadný. Možná jsem se měla nejdřív podívat na nějaký jiný jeho režijní počin, což se rozhodně v budoucnu chystám udělat, protože pak bude možná pro mě jeho styl lépe uchopitelný. A taky už vím, že na Rivettovy filmy musí být i to správné naladění a to jsem zřejmě dnes neměla.(17.2.2013)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(18.12.2009)

Traumy minulosti je účinné prežiť si v ich divadelnom podaní s odstupom rokov. Rokov, počas ktorých hlavného aktéra psychodrámy udalosť - predmet inscenovaného predstavenia - ťažila ako denná i nočná mora. O tomto je psychodráma ako terapeutická metóda všeobecne. Jacques Rivette obalil podstatu do postupne odkrývaného príbehu, kde sa hnacím motorom snahy napraviť zaťaženie dávnou tragédiou stáva muž, vnikajúci postupne do sveta malého kočovného divadla. Príjemne plynúci film s pohľadmi na okolitú prírodu zaujme netriviálnym zobrazením v podstate jednoduchého príbehu o potrebe pomoci tým, ktorí navonok pôsobia dojmom, že už žiadnu pomoc nečakajú. 70%(3.4.2013)

Rivettův poslední film má jedinou vadu. Je o dvě hodiny kratší než jsem si přál. Vůbec jsem tentokrát neměl čas ztratit pojem o čase a světě okolo.(17.9.2014)