Dokonalý muž, dokonalá žena aneb Návštěva mladé dámy (TV film)

Komedie

Československo, 1989, 38 min

• igi B.

Dobře napsané, rutinně režírované, natočené a vyrobené, odporně odehrané... Taková trojaktovka s pivořícím se šaškujícím a ječícím debilně přehrávajícím ansámblem (opravdu odporná je zejména Bydžovská, která si asi myslí, že velikost jejího herectví spočívá v kadenci deseti grimas za minutu), ryzí televizáčtina z dob zlomu jako předzvěst toho, co bude jednou svobodně následovat, bez šance na pokrok a lepší příští... Prostě čudlácká bída v mezích na umění si hrající podbízivé televizní zábavy... °-/ . . . Jednu hvězdu tedy za ten d.m.s.n. čistě textem opravdu vypointovaný scénář, ke škodě věci pak dokonale zpackaný vším ostatním. - - - - - (Poprvé viděno 16.9.2011 na návštěvě >staré čété< , hodnocení 25., komentář zde jako druhý - 16.9.2011)(16.9.2011)

• otík

Pro páníčka, co to jako mělo být? Tohle mělo do tradiční české televizní komedie hoooodně daleko. Kratičké příběhy o vztahu muže a ženy a vzájemného svádění mi přišly až na Kopeckého se Šafránkovou neskutečně trapné a nepochopitelné. Kromě úvodního zmiňovaného dua jsem zbytek vztahů (Vízner a Bydžovská, Rösner a Chýlková, Vladyka a Pleštilová) vůbec nepobral. Pokud to mělo být něco uměleckého, pak budiž, ale od Podskalkého jsem čekal daleko víc.(1.2.2015)

• D.Moore

Zdeněk Podskalský se loučil s filmováním i se světem, po třech letech se vrátil k něčemu, co už jednou točil... A nepovedlo se mu to stejně jako napoprvé. Proč film vznikl, netuším, zatím jsem se o tom nikde nedočetl. Ale přinejmenším zopakování úvodní scénky (jen s Milošem Kopeckým místo Josefa Abrháma) je krajně podivné. Myslím si, že ve scénáři vypadala řada momentů mnohem vtipněji než potom před kamerou, jenže taková domněnka snímku bohužel žádné body k dobru nepřidá.(25.1.2015)

• kolodej1

toto dílko je důkazem, že i 38 minut může být někdy k nepřežití, dokoukal jsem jen v duchu hesla - poznej svého nepřítele. Tohle je příklad toho, jak by televizní tvorba neměla vypadat. Hlavní problémem jsou zcela neživotné dialogy, které ze sebe vypotil autor, to je ukázka diletantismu. Čiší z toho snaha být vtipný za každou cenu, ale zoufale to nevychází. I herecky mi tato jednohubka přijde odfláknutá, jak pozdější nekonečné seriály. Možná to nebylo vidět u p. Kopeckého, ale to byl v pravém smyslu slova mistr, pro mě jediný světlý bod této inscenace, proto taky ta jedna hvězdička.(2.1.2015)

• LadyPupu

"Muži vyplýtvají všechno svoje kouzlo když jsou sami!" L. Šafránková.(19.12.2016)

• - Poslední film režiséra Zdeňka Podskalského. (M.B)