Lovefield

Scénář:

Mathieu Ratthe

Kamera:

Yan Savard

Krátkometrážní dramatický snímek v režii Mathieu Ratthea. V obilném poli křičí žena, kamera ji zabírá pouze nohy. U ní je muž, který zarazí velký nůž do země a křik utichne. Celé toto drama sleduje krákající krkavec. Muž odchází do auta a z kufru vytáhne určitý předmět... (zdeny99)

Jara.Cimrman.jr

Zakrvácená žena si leží na zemi, podivný traktorista běhá kolem, havran pitomě vřeští, dramatická hudba vrcholí a ... nic. Mne to tedy moc nenapnulo, takže mi bylo celkem jedno, jestli ve finále najde traktorista v obilí třináctku klíč nebo havran dostane infakt. A ani mne moc nepřekvapilo, co z toho nakonec vylezlo. ()

MM_Ramone

Krátkometrážny film "Lovefield" je skvelou, dobre premyslenou kombináciou filmovej drámy a béčkového horroru. V réžii mladého filmára a producenta Mathieu Ratthea vznikol napínavý, atmosferický snímok s hodne prekvapivým koncom. Je to velmi dobre spracované aj po technickej stránke. Na tento titul som natrafil celkom náhodou, ale som rád, že som ho zhliadol. Potešilo ma to ako filmového fanúšika i ako obdivovateľa horrorovej kinematografie. *** ()

hippyman

když už jste si mysleli, že znáte všechny překvapivé pointy světa... čuměl jsem na ten konec s otevřeným zobákem. atmosféra je parádní, šlo tam možná zapojit více vedlejších prvků, ale na pěti minutách jsou karty rozdány brilantně. spokojenost na 70%. ()

pornogrind

Hutná atmosféra se nakonec změní v pohádkový Happy End. On už totiž samotný název napoví pointu snímku. Což je škoda. ()

cukorek

Mathieu Ratthe človek o ktorom som nikdy nepočul ma svojou prácou priviedol do nemého úžasu. Tento krátky film som si pozrel v pomerne slušnom zvukovom opojení vďaka ktorému som nabral úplnú identickosť a prepadol som celej ponúknutej réžií. Čierny havran je sám osebe nositeľ strachu, hrôzy a beznádeje a k tomu prihodené ďalšie hororové záblesky podporili rast pochmúrnej atmosféry do objemnej bubliny. Obrazu ako keby bublina praskla a dejom otriasol pre mňa nečakaný obrat o 360 stupňov. Trocha neprimeraný policajný záver, ale inak zaslúžených 90%. Hneď na to som si pozrel ďalšie krátke filmy od Mathieua Rattheho. ()

PetrPan

"Dobře nasnímaná hra s divákouvou stavbou narativu prostřednictvím zatajovaných informací." ..po přečtení tohohle tady se cítím jako divákouv, a vůbec nevím co si stavím :( ()