Lovefield

Mathieu Ratthe

Mathieu Ratthe

Yan Savard
  • Deftie

Človek nemusí byť géniom, aby to bolo to prvé, čo mu napadne, keď sa to začne. Priznávam, neskôr je to trochu klamlivé, začnete rozmýšľať aj nad inými variantami, ale netrvá to tak dlho, aby ste zabudli na ten prvý pocit a načisto ho zahodili. Atmosféru, ktorú tu niektorí celkom ospevujú, tvorí iba krkavec (či havran, whatever) tým svojim krákaním a to považujem na hororový snímok za veľmi slabé, až nedostatnočné. Čo už, slabá pointa, slabý "dej" (aj keď v prípade krátkometrážnych snímkov to je takmer pravidlo, ale aj na tých piatich minútach sa dá vytvoriť silný príbeh), slabšia atmosféra a celkovo len jedna hviezdička.(17.6.2011)

Přidávám se k pochvalným komentářům. Tvůrcům se skutečně i s tak „banální“ zápletkou podařilo lehce přechcat diváky především zvoleným stylem natáčení, kterého toho moc po celou dobu neukáže, výborným střihem, hudebním doprovodem a samozřejmě i neskutečným „hereckým výkonem“ krkavce. Atmosféru to mělo rovněž dobrou na to, že to trvalo tak krátce.(7.2.2015)

Krátkometrážny film "Lovefield" je skvelou, dobre premyslenou kombináciou filmovej drámy a béčkového horroru. V réžii mladého filmára a producenta Mathieu Ratthea vznikol napínavý, atmosferický snímok s hodne prekvapivým koncom. Je to velmi dobre spracované aj po technickej stránke. Na tento titul som natrafil celkom náhodou, ale som rád, že som ho zhliadol. Potešilo ma to ako filmového fanúšika i ako obdivovateľa horrorovej kinematografie. ***(17.2.2015)

Mathieu Ratthe človek o ktorom som nikdy nepočul ma svojou prácou priviedol do nemého úžasu. Tento krátky film som si pozrel v pomerne slušnom zvukovom opojení vďaka ktorému som nabral úplnú identickosť a prepadol som celej ponúknutej réžií. Čierny havran je sám osebe nositeľ strachu, hrôzy a beznádeje a k tomu prihodené ďalšie hororové záblesky podporili rast pochmúrnej atmosféry do objemnej bubliny. Obrazu ako keby bublina praskla a dejom otriasol pre mňa nečakaný obrat o 360 stupňov. Trocha neprimeraný policajný záver, ale inak zaslúžených 90%. Hneď na to som si pozrel ďalšie krátke filmy od Mathieua Rattheho.(20.3.2013)

Zajímavý nápad na film i zpracování. Jenže po technické stránce je ještě hodně co zlepšovat, aby to bylo opravdu přesvědčivé. Vím, že i do šesti minut by to šlo nacpat jinak, aby to opravdu diváka vzalo za srdce a ta zápletka (ano, prozradím vám, že tam je zápletka) vyšla z hlediska efektu Ratthemu tak, jak ji asi plánoval. 68%(7.9.2012)