Lovefield

USA, 2008, 5 min

Mathieu Ratthe

Mathieu Ratthe

Yan Savard

*(S)KLAMANIE V POLI* Atmosféra filmu fungovala dokonale, skutočne mi miestami srdce bilo rýchlejšie. Je to minimalistický film dobrých záberov, zmyslu pre detail, solídneho hereckého výkonu, ale taktiež aj "podlej" hry s divákom. Koniec a následné zistenie, že som bol celý čas vodený za nos, ma sklamal. Vadí mi tento trend prekvapivých point. Radšej by som privítal a asi si aj viac užil iné, možno aj klišé ukončenie. Verdikt v 1 vete: Dobre budovaný pocit očakávania zabitý neočakávaným koncom. 12.11.2010(12.11.2010)

Krátkometrážny film "Lovefield" je skvelou, dobre premyslenou kombináciou filmovej drámy a béčkového horroru. V réžii mladého filmára a producenta Mathieu Ratthea vznikol napínavý, atmosferický snímok s hodne prekvapivým koncom. Je to velmi dobre spracované aj po technickej stránke. Na tento titul som natrafil celkom náhodou, ale som rád, že som ho zhliadol. Potešilo ma to ako filmového fanúšika i ako obdivovateľa horrorovej kinematografie. ***(17.2.2015)

Přidávám se k pochvalným komentářům. Tvůrcům se skutečně i s tak „banální“ zápletkou podařilo lehce přechcat diváky především zvoleným stylem natáčení, kterého toho moc po celou dobu neukáže, výborným střihem, hudebním doprovodem a samozřejmě i neskutečným „hereckým výkonem“ krkavce. Atmosféru to mělo rovněž dobrou na to, že to trvalo tak krátce.(7.2.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Zakrvácená žena si leží na zemi, podivný traktorista běhá kolem, havran pitomě vřeští, dramatická hudba vrcholí a ... nic. Mne to tedy moc nenapnulo, takže mi bylo celkem jedno, jestli ve finále najde traktorista v obilí třináctku klíč nebo havran dostane infakt. A ani mne moc nepřekvapilo, co z toho nakonec vylezlo.(6.1.2016)

3* Tento kraťas má slušnou atmosféru i zajímavý nápad, i když už od začátku jsem tušil, že vše bude jinak, takže mě moc nepřekvapil a dávám průměrnou známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](12.1.2018)