Čert na zemi (TV film)

Pohádka

Československo, 1975, 77 min

Jak těžké nebo snadné by to čert měl dnes. Smutné je snad jen to, že ti práskaní pomocníčci a našeptávači nevyhynuli a čert ne a ne, aby si je vzal. Naše herecké špičky tady byly ještě mláďátka a bylo příjemné vidět, jak se ve svých rolích vyblbli. Takhle nám zůstanou pro vždycky zdraví mladí a krásní.(4.8.2015)

Venda Posránecký....to co tady předvádí je úžasné. Jeho mimika !!!! Lituji, že jsem doposud neměla čest ho vidět v nějakém divadelním představení. A Jana Hlaváčová ...a její Káča to je paráda. Trošku mě nebavily písničky ( asi jsme už rozežraní novotama jako perníkové chaloupky). A Pepík Bláha jak kulí očička. Krásná záležitost. :-))(28.4.2011)

• vitekpe

Tak Jana Hlavacova se tedy vyradila dosyta, stejne tak jako Postranecky. Mladice Nada za krasavici. Ale jinak musim rict, ze se mi to nejak zvlast nelibilo, a tahle nejak asi vypada duvod, proc jsem nikdy neprilnul k divadlu a divadelnikum...(21.12.2013)

Největší peckou inscenace je Naďa Konvaliková, která má asi 50 kilo. To jsem se fakt málem vyvrátil...krasavice. Někdy člověk nechápe, jak se z tak hezké ženské mohlo stát takové kuchyňské monstrum. Jinak místy vtipná, místy trapná hospodská zábavička, myslím že Postránecký se v roli čerta fakt našel. Boušková opět kráska jako za mlada. 60%(20.12.2013)