Reklama

Reklama

VOD (1)

Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

(více)

Zajímavosti (24)

 • Severoamerické tržby dosáhly 67,6 milionu dolarů, celosvětové pak 278,8 mil. (NIRO)
 • Během natáčení byl Johnny Depp (Frank) mile překvapen tím, jak perverzní smysl pro humor (podobný tomu jeho) má Angelina Jolie (Elise). Stali se z nich přátelé. (Timak)
 • Angelina Jolie (Elise) se naučila řídit několik člunů. Honička po kanálech se točila sedm nocí. (jenik71)
 • Akční scény se navrhovaly až po rozhodnutí, že se bude natáčet v Benátkách. (jenik71)
 • Interiér budovy, kde se točil galavečer, filmaři upravovali čtyři týdny. (jenik71)
 • Angelina Jolie (Elise) přiznala časopisu Vogue, že svou roli přijala kvůli krátkému natáčení a pobytu v Benátkách. (Neila__)
 • Angelina Jolie (Elise) k smrti nesnáší kuřáky a Johnny Depp (Frank) je zase známý vášnivý kuřák. Proto, aby se Angelina cítila v pohodě, u sebe neustále nosil lahvičku s ústní vodou. (Timak)
 • Režisérovo puntičkářství se projevilo například v podobě rozsáhlých kamerových zkoušek, které měly za cíl odhalit, jak natočit Angelinu Jolie (Elise) co nejpřitažlivěji. Dobrých dvanáct hodin tak zabralo například jen testování různých odstínů rtěnek. (Coldrex)
 • Herečka Angelina Jolie (Elise) sa počas nakrúcania sťažovala, že Johnny Depp (Frank) by sa mal osprchovať a nebola spokojná s jeho obsadením vo filme. Johnny Depp zas nazval Angelinu fúriou, ktorá chce mat všetko pod kontrolou a nie je schopná akceptovať predstavy ostatných. (maestrotatum)
 • Johnnymu Deppovi (Frank) sa tak páčilo pri nakrúcaní v Benátkach, že si tam hneď kúpil vlastný dom. (ČSFD)
 • Po príchode do Benátok sa Angelina Jolie (Elise) ubytuje v hoteli Danieli, teda presne v tom istom, v ktorom Marisa Tomei hľadala svojho osudového Damona Bradleyho vo filme Láska na úteku (1994). (ČSFD)

Související novinky

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)

Reklama

Reklama