Pravá tvář vášně (TV seriál)

El Rostro de Analía

• slovenský

Pravá tvár vášne

The Face of Analia

Telenovela / Mysteriózní / Thriller / Akční / Krimi

USA / Kolumbie / Venezuela, 2008, 178x40 min

Spomeňte si na Divokú Kočku, Nespútaného Anjela (myslím tú mexickú hovadinu, né toho s Nataliou Oreiro), Rebelov a potom vám dojde že dať tomuto odpad keď sú na svete aj také sračky je brutálne nefér. Ak nie hviezdičku kvôli ničomu inému krásna a schopná herečka (čo je na latin. ameriku dosť nezvyčajné) Elizabeth Gutierrez to istí a veľmi dobrá kamera tiež.(29.1.2011)

Natahované, s množstvím různých propletenců... Navzdory tomu "Analía" koketuje s takovými žánry jako akční (různé přestřelky, výbuchy), sci-fi (klonování, výměna tváří), thriller (množství atraktivně natočených vražd) či krimi (vyšetřování týkající se mafie a obchodu s drogami) - a to jí výrazně odlišuje od ostatních telenovel... Hlavní hrdinka si rozhodně nenechá srát na hlavu... V průměru tu navíc máme každých deset epizod buď vraždu nebo akční scénu, takže se pořád něco děje a otravné mnohoúhelníky (Cristobal+Camila+Miguel, ble) se díky tomu dají přežít... Elizabeth Gutierrez má rozhodně navíc než jen na telenovely a je obrovská škoda, že sekla s herectvím... I po deseti letech mohu Analíi označit za kvalitní sriál plný napětí, akce, vražd a tajemna a v porovnání se sračkoidními Angel rebelde, Rebecou či Gata salvaje je zdejší hodnocení výsměch... Olivieri prostě umí :)(1.1.2016)

To by člověk neřek, co všechno končí v ODPADECH. Jelikož mě tento žánr zajímá asi tak, jako jestli rolník na Madeiře pase kozy, nemůžu to posoudit vůči podobným. Ale pár dílů měsíčně se ke mě dostane, tak proč se nepodělit. Je jasné, že telenovely mají být především rozptýlením dámské části publika, jsou to vlastně pohádky o Popelce pro dospělé, takže slova jako: trapný, blbý, dementní sice jsou pravda, ale tak má asi tahle předimenzovaná romantika vypadat. 1. postřech: v seriálu je docela dost, jak to říct, pichózní obsazení, takže při pohledu na latinoameričanku v krajkovém prádle lecco přejdu. 2. postřech: na tvorbě jsou podepsány i "Státy", pak se nedivím, že děj kromě porna spojují všechny možné žánry včetně thrilleru nebo sci-fi. 3. postřech: v záplavě různých jiných, ba tuzemských seriálů, mi to zas tak zrůdné nepřijde a klidně to ohodnotím průměrem. Nadruhou stranu, sedět u toho pravidelně, asi mi upadne ohambí a narostou mi dudy.(2.9.2011)

• Roman.Ticka

Seriál pravidelně nesleduji, ale jelikož je v oblibě u nejstarší a nejmladší generace mé rodiny, občas se mu nevyhnu. Protože absolutně nevím, jak tuto "kvalitu" hodnotit, dovolím si použít vědu nad vědy a tou je matematika. Prostým početním úkonem dojdu jistě k uspokojivému výsledku. Takže za scénář a zápletku - 5*, za krásu a temperament aktérů + 5*, za hudbu - 1*, za fešného faráře + 1*, za režii (koho vlastně?) a počet dílů - 2*. Suma sumárum - 2* je nejblíž hodnocení odpad. Hotovo, podtrženo, konec.(20.4.2011)

Skvelá telenovela, už len preto, že sa vymyká tradičným telenovelám. Je to také fantasy. Mariana dostala druhú šancu, keď ju zachránil ten šialený vedec, no prežila si aj ťažké chvíle lebo jej vymazal pamäť a úmyselne jej dal tvár Analíe, ktorú uväznil vo svojej pivnici. Mariana prešla kompletnou premenou, nielen tým, že má tvár cudzej ženy, ale aj povahovou, po psychickej stránke. A neskôr sa do hry vracia Analía a Mariane sa vráti pamäť a ďalšie napätie začína. Na konci sa mi nepáčilo, že Mariana si nechala tvár Any Lucíe a ona si zase dala preoperovať tvár Mariany. Podľa mňa si mala Mariana dať naspäť svoju tvár. A tak isto, že Mariana ostala v úzadí pretože mala tvár cudzej ženy a nechcela zverejniť kto je. Alebo ako sa správala k Sare, správala sa síce na úrovni, ale nezaškodilo keby ju vyfackala za všetko čo jej urobila. Za to Analía išla tvrdo po nej....(5.10.2012)

• - Seriál vznikl podle předlohy venezuelského spisovatele Humberta "Kiko" Olivieriho. Telenovela společnosti Telemundo se stala jednou z nejúspěšnějších díky dramatické zápletce, která přesahuje klasickou love story. El Rosto de Analía se stala nejlepším pořadem společnosti Telemundo v roce 2009 a čtvrtým nejvysílanějším romantickým seriálem všech dob. (Roman.Ticka)

• - Spoiler: Při výbuchu domu ve 48. epizodě 1. série s názvem Recoger Datos si lze všimnout, že exploze („ohňové mraky“) vychází ze dvou oken v horním podlaží. V následující epizodě s názvem Boda y venganza (hned v úvodu v sekci „minule jste viděli“) však exploze vychází jen z jednoho okna v horním podlaží. (fiLLthe3DD)

• - Herečky Elizabeth Gutiérrez (Analía, Mariana), Maritza Rodriguez (Sara) a Gaby Espino (Mariana, Analía) si měly společně zahrát role sester ve westernovsky laděné telenovele společnosti Telemundo s názvem „La Mala, La buena y la Tonta“. Ta měla být uvedena v roce 2010, všechny tři herečky si dokonce zahrály i v traileru, k realizaci samotného seriálu však nedošlo. Místo toho si Gutierréz záhrala hlavní roli v mysteriózním seriálu El Fantasma de Elena (od r. 2010), Rodriguez v odlehčeném „Perro Amor“ a Espino v narconovele „Ojo por ojo“ - všechny tři seriály byly uvedeny v roce 2010 a byly produkovány Telemundem. (fiLLthe3DD)