poster

Noc a město

 • USA

  Night and the City

 • Kanada

  Night and the City

 • Nový Zéland

  Night and the City

 • Austrálie

  Night and the City

 • Velká Británie

  Night and the City

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1950, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ***

  Mám pocit, že starý filmy jsou tu těžce nadhodnocený. Třeba tohle je variace na mafiánský film stylu "vzestup a pád", přičemž premisa "kdo ovládá wrestling ovládá mafii" mě přišla neskutečně k smíchu. A hlavní hrdina je takový šmejd, že se mu dá těžko fandit, čili závěrečná dramatická dvacetiminutovka vyjde naprázdno. Ve finále jsem celou dobu přemýšlel, proč hlavní hrdina nejde prostě na policii? Ale dobře, koukat se na to v klidu dalo a vrchol filmu pro mě byla celá postava zestárlého wrestlera a jeho poslední boj - to nemělo chybu.(18.3.2016)

 • danoo
  ****

  "You've got it all but you're a dead man, Harry," hovorí hlavnému antihrdinovi jedna z postáv. Harry Fabian je presne ten typ, pred ktorým vás matka v detstve varovala slovami: "skončíš ako on!" Je to podradný looser. Človek nevie, či ho má neľutovať alebo nenávidieť. Avšak Sidney Falco v podaní Tonyho Curtisa v S w e e t . S m e l l . o f . S u c c e s s (1957) je oveľa pôsobivejší ("I'd hate to take a bite outta you. You're a cookie full of arsenic"). Zámerne podávam len chrakteristiky postáv, pretože film je veľmi tažké objektívne zhodnotiť. Na jednej strane je skvelo zahraný, natočený a nasvietený, na druhej strane scenár pokryvkáva. Napr. postava Fabianovej vernej priateľky je po úvode zabudnutá a objavuje sa až v záverečnej kľúčovej scéne. Keby nám ju Dassin viac predstavil, mohli by sme precítiť celú tragédiu skrze ňu. Nezabudnuteľné finále sa tak nekoná. Každopádne film stojí za pozornosť už len preto, že sa dá vnímať ako rozcvička k R i f i f i (1955).(2.9.2012)

 • Freemind
  ****

  Slušně natočený film povyšuje vysoko nad průměr geniální druhá polovina. Od začátku sledujeme kariérní vzestup obskurního londýnského zlodějíčka, který vyčenichá svou vlastní "velkou věc" - pak se to zlomí a následuje jedna strhující scéna za druhou. Dlouhý, syrový zápas zakončený opravdu dojemnou scénou rozhovoru otce se synem, pak nastolení situace "jeden proti všem", honičky ve špinavých ulicích, spleť vztahů, náhled do londýnského podsvětí, vybroušené dialogy ... "Noc a město" má grády, atmosféru a vtip. Užijte si to.(9.11.2012)

 • DoNotCross
  *****

  Málo který snímek si zaslouží označení "Film-Noir" jako tento. Tragický příběh podvodníčka, který si, veden svou touhou vydělat velké peníze, ukousne příliš velké sousto. Není však jedinou postavou, která je v průběhu děje zničena vlastními ambicemi. Hlavního hrdinu budete na jednu stranu litovat, na tu druhou však budete chápat spravedlivost jeho trestu. Příběh o tom, že lidé, co jsou vedeni touhou po penězích nedopadají dobře, v temných kulisách Londýna, v jehož ulicích se Harry snaží uniknout svému osudu. Krom tragického konce a vtahující, bezvýchodné atmosféry stojí tento film za pozornost ještě kvůli úžasné zápasnické scéně, při které cítíte doslova každý úder pěstí a evokovanou fyzičností se bez problému vyrovná i mnohem mladším dílům. A to je na více než šedesát let starou záležitost obdivuhodný výkon.(13.4.2014)

 • glamgirl
  ****

  Noir z londýnskeho prostredia nočných podnikov doplneného o špecifický svet wrestlingu. Večne ubehaný a spotený Harry, podvodníček vo svete väčších podvodníkov, ktorý sa musí obracať, aby prežil, vzbudzuje svojou ambicióznosťou sympatie. O to je napínavejšie sledovať, ako tejto fox on the run dochádzajú sily až do štádia, keď je už len otázkou času, kedy doplatí na svoju nepoučiteľnosť. A Richard Widmark, hoci mi bol v Pick Up on South Street nesympatický, si ma v Night and the City nadobro získal.(19.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace