Neuvěřitelná cesta kapitána Drake

(TV film)
  • USA The Immortal Voyage of Captain Drake (více)

Píše se rok 1952, pět let po vítězství Anglie nad španělskou armádou. Napětí stále roste, hlavně mezi „královniným pirátem" sirem Francisem Drakem a jeho celoživotním nepřítelem kapitánem Donem Sandovatem. Setkání s tajuplným syrským sultánem však odhalí, že oba muži i se svými posádkami jsou zapojeni do odvážného závodu s časem. Pustili se do zoufalého pátrání po exotických zemích a na každém kroku čelí nebezpečným překážkám a mnoha nebezpečím. (Filmbox)

corpsy

Narýchlo zbúchaný miš maš, v tradíciách céčkovej televíznej zábavy, s lacnou výpravou, ešte lacnejšími a úbohejšími trikmi a dejom, ktorý vykráda polovicu komerčnej kinematografie. Francis Drake sa nikdy nestane ďalším Indiana Jonesom alebo Jackom Sparrowom, podobne ako sa celý snímok nikdy nestane niečim viac, ako je, totižto trápnym paskvilom. Tá jedna hviezdička je za to, že som sa bavil, ale nie na tom, na čom zamýšľali tvorcovia. ()

tommy187

Pri tomto filme máme dva tipy hodnotení. Ľudia, ktorým sa to páči veľmi a ľuďom, ktorým sa to nepáči vôbec. Ja som jedna z výnimok. Pointa je celkom pekná, réžia je dobrá - takže nevidím problém dať ***. 60% si to zaslúži :), odpady by som tomu nedával, ale zase ani *****. ()

TERRORDROME

Lacná televízna pirátska konina v ktorej bývalý Highlander hľadá bájny strom života pre akehosi pochybného čínsko-arabského sultána. Pri tom sa samozrejme musí potýkať s protivníkmi ktorí majú takťiež chuť na jablká a občas aj s nejakým tým stupídnym digitálnym netvorom. Niektoré ( bazilišok, had ) vyzerajú celkom slušne, iné ( homár, korytnačky ) zasa vyslovene otrasne trapácky. Adrian Paul ako machrujúci kapitán Drake je celkom fajn a miestami pôsobí ako hetero klon Jacka Sparrowa. Najviac k popukaniu sú pasáže z egyptskej hrobky kde sa tvorcovia snažia spraviť z jednoduchého pirátskeho dobrodružstva akýsi Da Faraóniho kód. Keď banda ušmudlaných morských vlkov začne polemizovať o pytagorovej vete a rovnostranných trojuholníkoch, len ťažko sa nesmiať. Je to veľmi hlúpe dobrodružstvo ktoré spracovaním zaspalo niekde v časoch keď na obrazovkách jódlovala Xena, ale aspoň sa nevlečie. Ku kladom tohoto filmu patrí aj fakt, že štvrtý Piráti Karibiku sú síce mnohonásobne drahší, ale vlastne veľmi, veľmi podobný. ()

Olík

Kapitánu Drakeovy u kterého si nejste jisti, jestli jde o piráta, důstojníka nebo obojí unese sultán dceru a přinutí ho přivést plody biblického stromu života, k čemuž mu pomůže například znalost Platona nebo Pythagora, v patách mu je jeho dlouholetý rival a sem tam na něj vybafne nějaká příšera, která vypadá jako právě vystřihnutá z ABC. Amatérský miš-maš, u kterého místy nevíte, jestli se režisér David Flores (mimochodem autor opravdových skvostů jako např. Boa vs. Python) nechal inspirovat Sandokanem, Šifrou mistra Leonarda, Soubojem Titánů, Baronem Prášilem nebo Povídáním o pejskovy a kočičce. ()

drankeryth

Pokus o uspesny dobrodruzny film, ktory stroskotal uz na zaciatku filmu. Cele mi to pripadalo take rychle a moc sa ani nezaoberali samotnym dobrodruzstvom ku cielu. Ale nejake drobne plus som len postrehol vo filme, myslim tie prisery ktore zakomponovali do pribehu. Suboje s nimi boli kratke, co je len na skodu. A co je najhorsie, tak boli spracovane do nie moc vabiveho kabatu pocitacovej grafiky. Kapitan Drake, ktoreho mimochodom stvarnil Adrian Paul, skor znamy zo serialu Highlander ma vobec nepresvedcil, ze by bol nejakym hrozivym piratom, ktoreho nemaju v oblube Spanieli. Dej pribehu sa sustredil na strastiplnu cestu za stromom zivota. Svet presli krizom krazom, ale rozne miesta kde sa zastavili, nevyzerali sceneriou na tie krajiny. Bez problemov sa film prekotulal az do finale a pocas cesty sa nikde moc nezdrzovali a lahko nasli ten strom na severnom pole. Pocas filmu aj ukazali prisery, ako je ten podmorsky chrobak, ktory utocil na lode. Dalsi bol basilisk pri ktorom bolo trosku srandy, ked jeden chlapik drzal kohuta pred nim a cakal kedy zakikirika, aby zabil basiliska. Lenze on od pohladu do oci basiliska skamenel a zaroven sa aj rozsypal na prach. Ako dalsi sposob bol vlastny odraz basiliska. Pri tomto sposobe sa im to uz podarilo:) Posledna prisera, ktora s nimi zapasila, bol obrovsky jaster, ktory strazil strom zivota. Skoda, ze na tych priserach nezapracovali viacej, aby vyzerali lepsie a nie tak amatersky. Film je kratky, ale to mi vobec nevadilo, pretoze film na mna neposobil dobrym dojmom z dobre vykonanej prace, od strany tvorcov tohoto akoze skveleho dobrodruzneho filmu. ()

Incantator

Je prekvapivé, že sa americká stanica Sy-Fy pustila do výroby filmov s historickým námetom. Z tejto nie práve najšťastnejšej kombinácie nemohol vzísť televízny veľkofilm, ale v konečnom dôsledku ponúkne jedenapolhodinová stopáž príjemný zážitok pre priaznivcov televíznych dobrodružných filmov. Sir Francis Drake je významná historická osobnosť, ale akosi "unikla" scenáristom veľkorozpočtových historických filmov. Objavuje sa tak aspoň ako hlavný hrdina v príbehu postavenom výhradne na fantázii scenáristu. Práve scenár je opäť najslabším článkom filmu a sme preto svedkami mnohých nedokončených a nerozpracovaných myšlienok, logika ustupuje akcii a rýchlemu spádu deja. Postavy sa však dajú obľúbiť a vizuálne efekty sú tiež uspokojivé. Možno by filmári mohli natočiť film o skutočnom živote tohto anglického dobrodruha, lebo NEUVERITEĽNÁ CESTA KAPITÁNA DRAKEA upadne skoro do zabudnutia. (20.2.2011) ()

Kaszos odpad!

HNUS! Som maximálne znechutený, dúfal som, že tu naškrabem nejako tie 2* ale nič z toho. Kapitán Drake je hovadina preplnená stupídnymi dialógmi, otrasným príbehom, nudnými postavami, nezáživnými záporákmi, mizernými netvormi. Po digitálnej stránke je to tiež sračka, pretože snáď všetky PC hry sú krajšie urobené ako toto. P.S. Aj ten šerm bol otrasný!!! (0,5%) ()

brasek

Lacné televízne dobrodružstvo s prvkami fantasy. Pokiaľ by sa jednalo o fantasy rozprávku, kde by 10 ročné deti sa vžili do hlavnej postavy, tak by to šlo... ale ako celovečerný film? Sám neviem prečo nehodnotím tento snímok ako odpad. ()

KapitanKuraz

Keď opomeniem otrasné počítačové efekty, tak celkom obstojná odreagovačka na nedeľné ráno, po prebdenej noci pri Sea of Thieves a áno píšem to v nedeľu ráno cca týždeň po vydaní tejto hry (to len ak by to dakto čítal keď hra bude dávno mŕtva a zabudnutá). PS ak by som bral do úvahy tie efekty, či skôr defekty tak fakt skôr tie dve*. ()