Vampire Knight Guilty (TV seriál)

• Japonsko

ヴァンパイア騎士 Guilty

• japonský

Vanpaia naito: Girutî

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2008, 13x24 min

Přiznám se, jsem Guilty! Po pár letech opět koukám na anime a úplně náhodou na tohle, společně s první sérií jsem to zmákla poměrně rychle. Příběh není z nejoriginálnějších, animace z nejlepších, některé postavy jsou na pěst. Ale není to špatné, to vůbec ne. A navíc Zera nejde nemilovat :3 Takže udržuji hodnocení z roku 2008 od první série, tři hvězdy si určitě zaslouží.(17.1.2015)

• Momo_desu

No teda zatiaľ nič moc, zatiaľ je to na úrovni prvej série. A začínam si uvedomovať, že sa mi hnusí štýl animácie postáv. Konečný verdikt znie: Nuda. Nikdy viac sa k tomuto nevrátim, nebudem vyhľadávať miniepizódy ani si nebudem zisťovať či niekedy vznikne ešte dáke pokračovanie proste nič ma už nezaujíma.(12.7.2013)

Mám na to vlastně stejný názor jako Zíza. První série skočila na mrtvém bodě a druhá v tom pokračuje. Skončí to ale podobně- tedy velmi otevřeně a vy si jen říkáte, co se vlastně za celou tu dobu vyřešilo... Pořád to má pěkně úpírskou atmosféru i sympatické postavy, takže nic odpadního. 6/10.(25.2.2010)

• Sakikura

Moc pěkné téma, moc pěkná kresba, moc pěkné postavy ale taky moc pěkné otravně typické shoujo, kde se z citů hlavní hrdinky a dvou jejích šíleně zamilovaných ctitelů stane hotová citová mazanice. Zbytečné přebíhání mezi dvěma kluky, upírem a upírem co nenávidí upíry, totálně zkazilo jinak krásný příběh. I když přiznávám, že jsem zaujatá proti milostným trojúhelníkům všeho druhu, musím říct, že ze začátku bylo anime dost slibné a bavilo mě. Bohužel to zkazila asi druhá polovina. Pro ty, kterým tyto citově přemrštěné příběhy vyhovují směle doporučuji.(14.7.2013)

[pro návaznost je první část hodnocení stejná, jako u první série Vampire Knight] Jak já jen to můžu ohodnotit takto... Jedna hvězda přidána za výbornou hudbu, ale co ty zbylé ***? Pokud mám být upřímná, tak nemám sebemenší tušení. Mužské postavy jsou utrápení "emo hrdinové" a hlavní postava seriálu - Yuuki Cross - je tak rozkošná a hodňoučká až to je k... Ale co. Mě se na to prostě více méně dobře koukalo a popravdě jsem to poprvé viděla za jednu noc v maturitním týdnu, protože jsem byla tak zvědavá, že jsem nemohla usnout (a byla to úžasná záminka, abych se nemusela učit). Seriál je rozhodně určen všem fanynkám Twilight apod. Pro starší 15 let nevhodné, pokud nemají občas rádi naprosté vypnutí mozku u trochu přeslazených klišoidních zápletek. Kdybych tento seriál měla hodnotit objektivně a podle jeho kvalit, tak bych i s vynikající hudbou nemohla dát více jak **. Na rozdíl od první série se mi líbil lehce akčnější děj, ve kterém se už konečně dozvíme nějaké detaily ze životních příběhů hlavních postav. Navíc hlavní představitelka už nevypadá s dlouhými vlasy tak pitomoučce jako předtím (i když stále drží svou úlohu bezbranné holčičky). Musím dále dodat, že po shlédnutí obou sérií jsem nahlédla do mangy a musím říct, že její děj (drobné rozdíly v příběhu + pokračování dále) se mi zamlouvá více, ale je ještě přeslazenější než seriál. Navíc chybí ta mnou již několikrát opěvovaná hudba. Abych hodnocení obou sérií shrnula. Ideální pro dívky mezi 11-15 rokem a pro fanoušky Twilight. Pro ostatní by mohla být příjemná dobrá hudba a pěkná kresba, která je rozhodně kladem tohoto anime.(28.12.2010)

• - Tak ako i pri prvej sérii, i tu naspievala úvodnú pieseň "Rondo" skupina ON/OFF a záverečnú "Suna no Oshiro" speváčka Kanon Wakeshima. (Momo_desu)