poster

Maškaráda čili Fantom Opery (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 165 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (47)

 • Andre3000
  *****

  Spolu se Slouhou dvou pánů asi nejlepší divadlo v TV co jsem kdy viděl. Zdá se mi, že jsem Prachetovy konečně přišel na chuť a hodlám číst a číst a číst, protože pokud vím, tak toho už moc z filmů není co k vidění. Moje oblíbená postava SMRŤ se zde sice moc nevyskytoval a nebyl tak dokonale ztvárněn jako ve filmu, ale ostatní hlavní role to vynahradili dostatečně. Od začátku dokonce sem se usmíval a prostě ty vtípky tak akorát, byly vtipné, ale ne podbízivé ani přehnané. A konečné rozuzlení stalo taky za to. Prostě bomba.(26.12.2009)

 • DaViD´82
  ****

  Maškaráda nepatří mezi Pratchettova nejzdařilejší díla. Přesto V Dlouhé dobře udělali, že si ji vybrali. Oproti Soudným sestrám je to tentokrát výpravnější, opulentnější a divácky líbivější. Problémem je místy nevhodné sklouzávání k estrádnosti a lacinosti nepatřící do adaptace předlohy přetékající britským suchým humorem. Nechci vyvolat dojem, že je to celé laciné. Jenom je tu pár momentů, které takové jsou a v zásadě jsou to všechny ty nemající oporu v předloze. Znovu se také potvrzuje, že přes nespornou kvalitu "dlouháckého" ansámblu, je dvojice Vondráček s Táborským herecky prostě jinde. Co na druhou stranu vyloženě potěší je vymazlená parodická hudební složka "by Jan Vondráček" a výrazně lepší druhá polovina představení. V té se totiž přílišná epizodičnost vyprávění a časté změny lokací konečně slejí do jednoho silného celku (a přímo na divadle je to ještě patrnější, pro televizi to bylo místy ještě docela pokráceno).(24.12.2009)

 • Fingon
  ****

  Líbilo se mi to méně než Soudné sestry, děj není tolik sevřený a vlastně jde jen o řadu scének za sebou (přičemž se dosti ke slovu dostává stříh, který v divadelním záznamu působí ještě více než obvykle opravdu nepatřičně - tohle by lépe vypadalo jako film či alespoň inscenace). Nejvíce mě pobavil Krysí Smrť, ten obyčejný bohužel nedostal moc prostoru (tohle údajně bylo pro televizi vystřihnuto). Jo a Sardelli mi strašně připomněl brněnského herce a skladatele docenta Martina Dohnala:)(25.12.2009)

 • jhrasko
  *****

  Ako nekritický obdivovateľ Divadla v Dlouhé (DvD) hodnotím autentický divadelný zážitok. Verím, že povodná stopáž prenesená na TV obrazovku mohla ubrať čo to z pozornosti, zároveň ale viem, že Pratchettova jedinečnosť nakombinovaná s výnimočnosťou hier pani Burešovej dávajú každým novým pozretím punc originálnosti a pocit, že Zeměplocha je fajné miesto na pristátie. Čo myslíš, Anežko ?(1.1.2010)

 • snoopik
  *****

  V divadle v Dlouhé jsem na této hře byl už 6x :-)(10.1.2010)

 • suicide
  ****

  Po Soudných sestrách nás Česká televize s Divadlem v Dlouhé konečně obšťastnilo druhým zpracováním knihy z pera Terryho Prachetta. Turek, Vondráček a Táborský - trojice, která svým herectvím zastiňují i všechny ostatní - a to přitom divadlo má vynikající herce. Co mě dostalo nejvíc? "Vložíte do toho peníze a vypadne vám opera." Úžasné ekonomické smýšlení :D(18.1.2010)

 • Sandiego
  *****

  Divadlo v Dlouhé prostě nikdy nezklame(25.12.2009)

 • togaf
  *****

  Tenhle díl Zeměplochy je jeden z mých (asi nejen mých) oblíbených. Adaptace byla taky výborná, už jen proto, že děj se odehrává taktéž v divadle. Nezapomenutelné hlášky z knížky na podiu ještě víc vynikou. Divadlo v Dlouhé to prostě umí. Doufám, že nastudují další Zeměplochu. A doufám, že ČT pořídí záznam, protože šou musí pokračovat.(29.4.2011)

 • Elyssea
  ****

  Go must show on..... Výborný Vondráček jako Sardelli.(28.12.2009)

 • Nautila
  ****

  Přiznám se, že od Pratchetta jsem nikdy nic nečetla, a spoustadílová Zeměplocha mě nikdy nelákala. I bez této znalosti jsem se při tomto divadle chámala smíchy jako u divadla už dlouho ne. A možná si po tomhle už konečně něco od téhle britské legendy přečtu.(29.12.2009)

 • easaque
  ****

  Pratchetovu Zeměplochu mám rád a vyhledávám jeho filmová a televizní ztvárnění. Tohle divadelní převedení mi přišlo věrné knižní předloze i herecky dobře provedené. Takže Divadlo v Dlouhé musím pochválit čtyřmi hvězdičkami a ještě si časem najdu Soudné sestry. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](19.4.2013)

 • ZoltanCZ
  *****

  Opět výborné. Děj je sice trochu roztříštěný (hlavně v první půlce), ale protože znám předlohu téměř nazpaměť, nějak mi to nevadilo. Nejlepší výkony Tomáš Turek, Jan Vondráček a Miroslav Táborský.(25.12.2009)

 • Safenat
  ****

  Knižní předlohu jsem četl několikrát, a tak jsem byl poměrně zvědavý, jak se vyvede tato divadelní adaptace. A po poměrně utahaném začátku, jsem se výborně bavil skoro celé tři hodiny, co představení trvá. Možná jen že pro nepratchettovce můžou být nějaké dějové zkratky poněkud těžké k orientaci, také některé vtipy vyzní jen ve srovnání s předlohou, ale jinak musím Divadlu v Dlouhé pogratulovat ke zdařilé a věrné inscenaci.(2.1.2010)

 • hans500
  *****

  Vynikající zpracování výborné Pratchettovi knížky. Brilantní obsazení, Jan Vondráček je úžasný, z dalších hercůl především Táborský, ale i ostatní byli více než dobří.(25.12.2009)

 • Rodriguez
  ****

  Jiné zpracování, než člověk zná z filmů. Nejvíce jsem se pobavil u dvojice Táborský - Vondráček. 80%(12.9.2015)

 • Elrond88
  *****

  100%; Šou musí pokračovat; tohle se prostě musí vidět, nejlépe naživo; a nejen jednou(25.12.2009)

 • KimmyJ
  ****

  Questa porta, maledetta. Questa portááá... :D :D :D(26.12.2009)

 • T-pack
  *****

  V Dlouhé mě opět přesvědčili, že si s Pratchettovým dílem umí poradit. Až na souboje se zvuky z kreslených grotesek je přidaná hodnota ke knížce prostě geniální. Prej zkráceno, jednou se na to musím vypravit! A Jan Vondráček byl prostě skvělej!(27.12.2009)

 • Herráček
  *****

  Divadlo v Dlouhé si adaptacemi Pratchetta získává můj obdiv... Smrť, i když tentokrát téměř bez prostoru, opět vynikající (ne nadarmo o přestávce pan Kantůrek mluvil o "Smrťofilech... Řekl bych, že i u nás jich bude dost)... Táborského herectví mi k srdci nepřirostlo, ale špatné zde rozhodně není... Vondráček jako Sardelli se svými "operními kreacemi" a výborně přetaženou teatrálností (a samozřejmě se závěrečným Chrchly, chrchly... Chcíp, chcíp) většinou strhává pozornost na sebe... Nehodlám srovnávat se Soudnými sestrami, protože sám nevím, na kterou stranu se přiklonit... Takže samostatně - myslím, že Sir Pratchett může být zase maximálně spokojen... (tentokrát si sice nejspíš neodnesl kašpárka, ale to snad ničemu nevadí...)(11.1.2010)

 • Sabiana
  ****

  Předlohu neznám, takže nemohu porovnávat. V podstatě, hlavním důvodem mého zájmu byla spojitost s Fantomem Opery. Legrace od začátku do konce, přesto se zde najdou slabší chvilky, kdy se divák rád podívá na hodinky. Pravda, měla jsem docela tendenci neustále Pratchettovskou parodii srovnávat s originálem, ať už muzikálovým nebo knižním. To mě taky trochu sklání k jinému hodncení. Co mi ale fakt vadilo bylo nazývání Fantoma Duchem. Nevim proč, ale na to jsem prostě alergická...(25.12.2009)

 • Saj
  *****

  Díky výkonu Vondráčka plné hodnocení(26.12.2009)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace