poster

Maškaráda čili Fantom Opery (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 165 min

 • suicide
  ****

  Po Soudných sestrách nás Česká televize s Divadlem v Dlouhé konečně obšťastnilo druhým zpracováním knihy z pera Terryho Prachetta. Turek, Vondráček a Táborský - trojice, která svým herectvím zastiňují i všechny ostatní - a to přitom divadlo má vynikající herce. Co mě dostalo nejvíc? "Vložíte do toho peníze a vypadne vám opera." Úžasné ekonomické smýšlení :D(18.1.2010)

 • Eleanor05
  ****

  "Pochopte, opera peníze nevydělává, to dělají syrečky. Do opery musíte peníze vkládat..." - "A co z toho budu mít já?" - "No přece operu!" Jedna z nejlepších divadelních her, které jsem kdy viděla a to jsem se s díly Terryho Pratchetta dosud neseznámila jinak, než z doslechu. Zábavně střelené, vtipné představení, které navzdory své dlouhé stopáži vůbec nenudí. Naopak je škoda, že to ČT sestříhala, uvítala bych záznam ještě delší, pokud by to nějak prodloužilo scény s mistrem Sardellim. ;-) Hereckým výkonům jednoznačně kraluje pan Jan Vondráček, ale výborní jsou též Miroslav Táborský, Jaroslava Pokorná a Helena Dvořáková.(4.10.2014)

 • Valentin
  *****

  S pokračováními to bývá těžké a se zpracováním další knihy autora pro jeviště je to podobné. Naštěstí tentokrát se Divadlo v Dlouhé vytasilo s trumfem v podobě Jana Vondráčka, ke konci už strhává pozornost jen na sebe. Oproti Soudným sestrám je tu ještě více vidět to neuvěřitelné zkrácení oproti knížce a neustálé přepínání děje z jedné části Zeměplochy na druhou. Co ale potěší je vynikající hudební stránka divadla, árie Královny noci pištivým hlasem, Questa porta několika hlasy nebo odkazy na muzikály (o melodii z Fantoma opery, která se každou chvíli objeví, ani nemluvě).(4.4.2011)

 • Fingon
  ****

  Líbilo se mi to méně než Soudné sestry, děj není tolik sevřený a vlastně jde jen o řadu scének za sebou (přičemž se dosti ke slovu dostává stříh, který v divadelním záznamu působí ještě více než obvykle opravdu nepatřičně - tohle by lépe vypadalo jako film či alespoň inscenace). Nejvíce mě pobavil Krysí Smrť, ten obyčejný bohužel nedostal moc prostoru (tohle údajně bylo pro televizi vystřihnuto). Jo a Sardelli mi strašně připomněl brněnského herce a skladatele docenta Martina Dohnala:)(25.12.2009)

 • Novom
  *****

  V divadle jsem byl na tomhle představení mnohokrát, takže ani natáčení jsem si nemohl nechat ujít. Na hercích bylo od počátku vidět lehkou nervozitu z kamer, pro člověka znalého posloupnosti jednotlivých scén tu chyběly určité části a jiné byly zkráceny, ale pro televizní záznam by to zřejmě bylo příliš dlouhé. Režisérka Burešová uchopila Maškarádu po svém a vytvořila z ní skvělé předsavení. I podle slov T. Pratchetta se jedná o velmi dobrou adaptaci. Jedno z nejlepších představení, jaké jsem kdy viděl. 10/10(21.6.2011)

 • - Během jedné sezóny si představitelka Stařenky Oggové (Jaroslava Pokorná) zlomila nohu. I se sádrou však odehrála několik představení. Pro některé scény používala berle, většinou se ale nechala vozit na invalidním vozíku. Ten řídila režisérka představení Hana Burešová, aneb jak prohlásil před představením Miroslav Táborský: "Režisérka nejenomže vymyslela vlastní představení a určila hercům, kudy se mají pohybovat, ona je během představení dokonce po scéně i vozila, čímž dovedla režii k naprosté dokonalosti." (Novom)

 • - Tato hra se v Divadle v Dlouhé hrála mezi premiérou v roce 2006 a derniérou v roce 2011 celkem 80krát. (Kevinator)

 • - Představitelka Kristýny (Magdalena Zimová) zpívala veškeré písně živě bez úprav, čemuž zprvu nevěřil ani sám Terry Pratchett, který představení navštívil. Musela mu tedy po představení v šatně svůj part přezpívat, za což od něj sklidila aplaus. (Novom)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace