poster

Spaceways

Sci-Fi

Velká Británie, 1953, 74 min

Režie:

Terence Fisher

Scénář:

Richard H. Landau

Hudba:

Ivor Slaney

Producenti:

Michael Carreras

Střih:

Maurice Rootes
(další profese)
 • Oktavianus
  *

  Hammer. Bohužel velmi slabý Hammer z doby, kdy se ještě nenaučili dělat to, co je v následujících letech zdobilo. Námět je tradičně zajímavý, ale podobně jako u dalšího, stejně starého hammerovského sci-fi Four Sided Triangle obdobně zabitý nezábavným zpracováním a daleko větším důrazem na vztahy mezi lidmi než na cokoli jiného. Kromě asi tří záběrů na raketu se všechno odehrává v primitivně zařízeném studiu a vedou se únavné dialogy. Tudy cesta nevede.(16.9.2014)

 • pepua
  odpad!

  Ačkoliv název filmu slibuje hlavně cestování do vesmíru, je to příběh o lásce a zradě z prostředí britského vesmírného programu. Probíhá v několika místnostech na Zemi a mluví se a mluví se. Dvě rakety sice odstartují, ale první má havárii a letí si kamsi pryč a co se stane s tou druhou, pilotovanou mileneckým párem (a první pilotovanou člověkem vůbec) vám neprozradím. Druhý pokus Hammer Film studia uspět se sci-fi filmem na americkém trhu a taky hrozná nuda.(13.9.2007)

 • corpsy
  *

  Na začiatku, ma iba meno producenta Michaela Carrerasa a režiséra Terence Fishera primelo rozmýšľať, či sa nejedná o nejakú ´´hammerovku´´. Nakoniec mi to web a tu dvaja komentujúci potvrdili. Čakal som teda hutnú atmošku a nejaký ten hororový nápad, aj keď s tušením, že začiatkom a v polovici 50. rokov sa Hammer ešte nesústredil na gotické horory a prepisy slávnych strašidelných románov ( skôr to boli bludy ako tento, alebo celkom obstojné snímky o Bernardovi Quatermassovi ) a tak to asi nebude ono. A ani nebolo. Režisér známy v tom, že o pár rokov neskôr natočí najslávnejšie snímky tohto štúdia, podal katastrofálny výkon, bez chuti a zápachu.(13.10.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace