poster

Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese

 • USA

  Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother, The

 • Slovensko

  Dobrodružstvo bystrejšieho brata Sherlocka Holmesa

Krimi / Komedie / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 1975, 91 min

 • Hellboy
  **

  Jakkoliv mám Gena Wildera rád, především za Willy Wonku (a taky trochu za Mladého Frankensteina), tak tohle se mu nepovedlo. Potenciál je docela velký a některé situace jsou skutečně vtipné, ale jako celek je film především lehce zapomenutelná nuda, kterou si asi hned tak nezopakuju. A Marty Feldman je tu fakt na pěst.(18.2.2010)

 • Goldbeater
  ***

  Ten Wilderův humor mi nikdy extra nesedl. Jako zasmál jsem se u pár scén, ale někdy to vyznívalo skoro až trapně. Nevím no, tohle prostě není můj šálek kávy. Skvělej Marty Feldman to táhne nahoru a Wilderovo slušné napodobování Sherlocka Holmese je snesitelné. Není to prostě žádná pecka, ale člověk se párkrát pousměje a to občas k spokojenosti stačí. Zas abych nepřeháněl.(15.11.2011)

 • liquido26
  ****

  Docela hezkej film. Bohužel na to, že to byla parodie mi to nepřišlo moc vtipné. Nejhorší na tom je to, že jsem si leckdy nevšiml ani snahy o vtip (možná proto to nevyznělo trapně). Určitě tam bylo plno hezkých momentů (např. všechny hudební čísla - ta byla asi ze všeho nejlepší), ale všechny spíš vykouzlí na vaší tváři lehký úsměv ale rozhodně vás nesrazí ze židle, ani na ně nebudete dlouho vzpomínat. Hlavním plusem jsou herci - Wilder, Kahnová i Feldman jsou opravdu nepřekonatelní a ta čtvrtá hvězdička je hlavně kvůli nim. Představitelé Sherlocka Holmese a Dr. Watsona svým vzhledem připomínají slavné duo Rathbone - Bruce.(11.1.2009)

 • Rex Mundi
  *****

  Zabudnite na Leslieho Nielsena a hlavne ho prosím nespomínajte, akoby ho Wilder kopíroval. Leslie komédie len pozerával, keď v nich Gene už dávno exceloval. Dobrodružstvo... atď. je ešte o to vzácnejšie, že si ho Wilder sám napísal a zrežíroval a film má tie nádherné znaky zlatej doby Mela Brooksa, ktorú ja osobne milujem. Trojica Wilder-Feldman-Kahn(ová) je navyše dokonalou komediálnou zostavou pre zážitok plný smiechu, bláznivých gagov a paródie.(20.1.2006)

 • Dreadd
  ***

  Film si utahuje s Holmesovy metodiky, váží si však detektiva natolik, že to neprovádí na jeho osobě. K tomuto účelu vznikl Sherlockův mladší bratr Sigerson (proč je tu proboha v obsahu Singers?), místo Doktora Watsona spolupracuje na případu vykulená databanka ze Scotland Yardu. Parodizaci neunikl ani Holmesův největší protivník, profesor Moriarty, matematický génius, který však tentokrát má velký problém s vydělením dvou čísel. Humorné scény a detektivní práce si však překážejí, jedno na úkor druhého, ovšem vrchol celého filmu, vznešená italská opera, která přeložená do angličtiny zní jako největší kýč, tomu nemám co vytknout.(19.1.2013)

 • Gene Wilder

 • - Film bol natáčaný v Anglicku. (Svadbos)

 • - Ve filmu si zahraje cameo Albert Finney jako divák na opeře, který si stěžuje na zpěváky, a také Mel Brooks, toho uslyšíme jako „dámu“, která mluví za červenými dveřmi. (HellFire)

 • - Režijní debut Gena Wildera. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace