poster

De xian chao fan

 • Hongkong

  上上下下

 • Hongkong

  得閑炒飯

 • Hongkong

  Duk haan chau faan

 • anglický

  All About Love

 • anglický

  Leisurely Fried Rice

  (neoficiální název)

Komedie / Romantický

Hongkong, 2010

Režie:

Ann Hui

Scénář:

Yee Shan Yeung

Kamera:

Charlie Lam

Hudba:

Anthony Chue

Producenti:

Ann Hui

Scénografie:

Albert Poon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maemi
  ****

  Macy, sebevědomá žena, bojující za práva žen a homosexuálů/homosexuálek a pracující jako právnička, otěhotní se ženatým mužem Robertem při jejich jednorázové „lekci“. Anita čeká dítě s asi o dvacet let mladším Mikem, s nímž strávila jednu noc. Macy a Anita jsou bývalé partnerky, a když se po letech znovu potkají, opět se k sobě vrátí a začnou se chystat na společné rodičovství. Je to film s obyčejnou, nevtíravou a nesmírně sympatickou atmosférou, který řeší vztahy a pohybuje se v prostředí žen, jež řeší své postavení ve společnosti. Přišlo mi, že je to příliš idealistické a všichni se k sobě chovají až moc hezky, ale vůbec to nevadí, protože to vytváří krásný film, který mě příjemně optimisticky naladil a po skončení jsem se jen usmívala. Určitě budu doporučovat.(3.2.2011)

 • kikuka
  *****

  Priznávam, že ten film sa mi z odstupom času páči viac a viac.V zásade sa opakuje téma zo starších filmov - materstvo, postavenie ženy v rodine a (patriarchálnej) spoločnosti, ktorá je debatovaná otvorene spolu s otázkou postavenia mužov. Momenty rôznej "spoločenskej závažnosti" sú prednesené s ľahkosťou a humorom, veľmi vtipne sa vyporiadava s "radikálkami". Dosť pomáha aj to, že Hui sa vlastne nikdy nechcela a neplánuje venovať sa ženským veciam, ide jej to tak mimochodom. :")(23.10.2010)

 • KlonyIlony
  ****

  Ann Hui je naprosto všestrnná režisérka, vedle psychologicky velice vypjatých (Night and Fog, Goddes of Mercy), nebo zase intimních (Jednoduchý život, The Way We Are) umí i odlehčenější žánrové filmy. All About Love je romcom v jejím osobitém podání: scénář čerpá z narativních postupů typických pro žánr, je zde spoustu komických situací, na druhou stranu je film "vážný" tím, že podvrací genderové role, reflektuje situaci práv gayů a leseb apod.(22.3.2014)