poster

Tomorrow, When the War Began

 • Slovensko

  Nemilosrdní

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný

Austrálie, 2010, 103 min

Režie:

Stuart Beattie

Předloha:

John Marsden (kniha)

Scénář:

Stuart Beattie

Kamera:

Ben Nott

Producenti:

Andrew Mason

Střih:

Marcus D'Arcy

Scénografie:

Robert Webb

Kostýmy:

Terry Ryan
(další profese)
 • bartias
  **

  Adaptace prvního dílu populární asutralské knižní série je něco jako Rudý úsvit pro hodně romantické povahy. Akce sice nechybí, ale je hodně "venkovská" a zatlačená do pozadí prvními milostnými vzplanutími skoro všech zúčastněných. Není to vyloženě špatný nápad. Škoda, že je na filmu vidět, kolik chybělo peněz. Kdyby to celé financoval Hollywood...(31.8.2011)

 • nash.
  ***

  Báječný bravíčkovský svět kousek od Beverly Hills 90210 obsadí okupační armáda krvelačných asiatů, ovšem armáda odpovídající naivním představám čtenářek Cosmogirl. Nevadí, že spíše než okupace a bojové akce se řeší charaktery a vztahy v partě postpubescentů, kteří unikli zajetí a s mladickým elánem se vrhli na ozbrojený odboj, nevadí, že v duchu Cosmopolitiky jsou chlapecké postavy odsunuty do vedlejší role zábavných mazlíčků a otěží, tedy spíše samopalů, se chopily sympatické dívky, které starosti s antikoncepcí a šminkami vyměnily za starosti se střelivem a výbušninami. Jako pilotní film televizního seriálu inspirovaného klasikou žánru, Rudým úsvitem, by to bylo výborné a zábavné, jako samostatný film to však k uspokojení nestačí. Některé momenty jsou dobré, z Caitlin Stasey jako Ellie by mohla být ostrá ranařka, ale na konci jsem se závěrečných titulků zklamaně ptal, přestože jsem přistoupil na hru o zábavě pro teenagery, zda to opravdu bylo všechno co mohl film nabídnout. Chystá se druhý díl, tak uvidíme.(20.8.2011)

 • slovan1
  ***

  Tak pro mě vyhrává americký Red Dawn. Nicméně, od australské verze jsem nečekal to, co se mi dostavilo. Příjemný, malý film, který nám ukáže i kousek Austrálie a dobře vybrané sympatické herce. Vojáci a invazivní jednotky, na rozdíl od amerického filmu, zde skoro nejsou k vidění, za čímž bude asi malý rozpočet, ale líbilo by se mi, kdyby byl na vojáky brán větší zřetel a aby divákovi vůbec bylo sděleno odkud vlastně pocházejí. Což vím, jen díky popisu filmu. IQ vojáku neberu v potaz, nečekal sem víc, než jsem dostal. Škoda že dvojka asi nebude...(17.12.2014)

 • Davies182
  **

  Na tom filmu je všechno hrozně špatně: dialogy a chování postav jsou jedním velikým výsměchem protinožcům; mělo to být aspoň trochu napínavé a není, a v neposlední řadě by tomu výrazně pomohla o DOST kratší stopáž. Vtip je v tom, že ačkoliv je to tak šíleně debilní, že je v podstatě povinnost tomu připlácnout odpad!, stejně to má v sobě něco, co mě donutilo nechat oči přilepené k obrazovce a hltat každičký záběr. Tuhle krásný holky se samopalama, tady vtipná scénka, do toho smršť laciných efektů... Prostě takové 1/2 guilty pleasure, pod dvě hvězdy mě nic nepřesvědčí :-).(7.3.2011)

 • tom88
  **

  Austrálska verzia amerického Red Dawn, ktorá sa nie moc vydarila. Zlý výber hercov, podpriemerný scenár, málo akcie a navyše dosť slabej na takýto film. Stupídne dialógy a nelogickosti, trápne scény a veľké klišé. Príliš priamočiare a samoúčelné. Red Dawn som vždy žral, ale toto je podpásovka pre každého fanúšika a asi aj pre každého diváka. Nájdem iba veľmi málo pozitív, možno ten vizuál nebol úplne k ničomu, kamera obstojná, ale inak nič. 40%(22.7.2012)

 • - S výdělkem 13 000 000 amerických dolarů se v Austrálii jednalo o nejvýdělečnějším film roku 2010. (sir-dave)

 • - Film vznikl na základě stejnojmenné knihy australského spisovatele Johna Marsdena. Jde o první svazek sedmidílné série „The Tomorrow“. (Mara12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace