Tomorrow, When the War Began

Scénografie:

Robert Webb

Kostýmy:

Terry Ryan

Inu já mám pro tyto snímky asi slabost, "Rudý úsvit" a jemu podobné mám rád a tak i tohle se mi poměrně líbilo, kdy to opravdu dorazil až ten závěr :-) Nicméně faktem zůstává, že se raději budu dívat na středoškoláky a jejich "svět" pocitů a lásek v tomto prostředí, kdy realističnost jde sice opravdu do kytek, ale člověk se aspoň pobaví a navíc neslyší tuny naprosto idiotských dialogů o nesmrtelnosti brouka. Jinak první polovina, která zavádí do děje, je v pohodě a druhá půlka, kdy děcka sáhnou po zbrani je zábavná a s vypnutým mozkem dokonce velmi zábavná. Guerillovou válkou by takto vést nemohli, ale na druhou stranou, by to aspoň mohli zkusit a kdyby u toho vypadali takhle dobře, možná by je ani nezastřelili :-) 7/10!(20.1.2011)

• okkac

Australský Red Dawn. A opět stejné pocity, kdy se parta teenagerů klasického mustru (vtipný svalovec, namyšlená blondýna, asiat, náboženská holčička a vyhulený pohodář - jen černoch ještě chybí) stane specialisty přes guerillový odboj, přičemž v reálu by to schytali během několika vteřin a to nějak překousnout nedokažu. Kdyby šlo o ztracenou vojenskou jednotku tak klidně. A obávám se, že oficiální remake Red Dawn, který stále někde vázne, bude to samé.(10.2.2011)

• Davies182

Na tom filmu je všechno hrozně špatně: dialogy a chování postav jsou jedním velikým výsměchem protinožcům; mělo to být aspoň trochu napínavé a není, a v neposlední řadě by tomu výrazně pomohla o DOST kratší stopáž. Vtip je v tom, že ačkoliv je to tak šíleně debilní, že je v podstatě povinnost tomu připlácnout odpad!, stejně to má v sobě něco, co mě donutilo nechat oči přilepené k obrazovce a hltat každičký záběr. Tuhle krásný holky se samopalama, tady vtipná scénka, do toho smršť laciných efektů... Prostě takové 1/2 guilty pleasure, pod dvě hvězdy mě nic nepřesvědčí :-).(7.3.2011)

Takřka stejný námět vybízí k porovnání s nejnovější verzí Red Dawn. Nic světoborného, ale za mě se to teda líbilo o něco více. Není to tak americky vyumělkované, mimo jiné se mi herecké osazení zamlouvá. Trochu pomalejší rozjezd, spíše zaměřeno na Australské prostředí a život teenegerů. Nebere se to příliš vážně, občas vtipné momenty. Co se týče akce, tak je jí méně. V závěru je trochu přetažená za vlasy viz. akce s odcizením cisterny a IQ invazní jednotky. Na dvojku bych se ale rád podíval na rozdíl od Red Dawn. Bohužel to moc nadějně zatím nevypadá...(10.4.2013)

Rudý úsvit po australsku. Teenageři z Austrálie se vzbouřili a začali zatápět invazním vojskům znepřáteleného státu. Scénaristicky kravina, zábavné to však svým způsobem je, navíc OST je hodně povedené, nemluvě o řemeslné stránce věci. A hlavní hrdinka, ač její proměnu v "revolucionářku" nežeru, je opravdu povedená kost. 70 %(14.4.2011)

• - S výdělkem 13 000 000 amerických dolarů se v Austrálii jednalo o nejvýdělečnějším film roku 2010. (sir-dave)

• - Film vznikl na základě stejnojmenné knihy australského spisovatele Johna Marsdena. Jde o první svazek sedmidílné série „The Tomorrow“. (Mara12)