Tanečnice a zloděj

Baile de la Victoria, El

The Dancer and the Thief

Španělsko, 2009, 127 min

• Maq

Nalákalo mě jméno režiséra. Myslím že tentokrát se na scénáři mělo ještě zapracovat. Celkem zajímavě to plyne a výsledný dojem je mdlý.(15.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,231,677(16.7.2010)

Dobrý námět a slabý scénář s řadou nedotažených sekvencí, snad ve snaze zjednodušit vyprávění. V několikamiliónovém Santiagu se lidé, kteří o sobě nevědí, zcela náhodně a přitom záměrně nacházejí, protože by to jinak do scénáře nezapadalo. Dva propuštění trestanci jsou vlastně docela slušní lidé, ten starší se chce dát na lepší cestu a věnovat se rodině, která však už o něj nestojí. A Angelo, který byl ve věznici znásilňován jejím šéfem, se krátce po propuštění seznámí s němou dívkou, která ztratila za Pinochetovy diktatury oba rodiče. Vlastně je to naivní citlivý chlapec, který jen z nerozumu zasvětí do svého plánu miliónové loupeže černých peněz jednoho z Pinochetových lidí, Nicolase. A jen kvůli lepší budoucnosti nadějné tanečnice plán uskuteční, aby byl nakonec zabit na příkaz onoho vězeňského ředitele. Takové je to všechno vlastně podivné, třebaže vysoko v Andách se nám snad dostává vysvětlení jeho chování. Jenže kdo je ten jezdec, který se ke skupině uprchlíků z Chile do Argentiny v horách blíží?(24.8.2014)