Kókaku kidótai: Stand Alone Complex – The Laughing Man

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 160 min

• ledzepfan

Kdepak.. Bez komba Oshii/Kawai na mě svět GitS evidentně nefunguje.. Nemá to pořádnou atmošku. Nemá to pořádně vykreslené charaktery. Je to úplně nesmyslně překombinovávané a pseudochytré. Akce nemá vtahující dynamiku- z velké části kvůli nehodícímu se hudebnímu podkresu..... Z mého pohledu je to prostě jen dlouhá a krkolomá detektivka ze zajímavého sci-fi světa se zajímavými prvky... Ale jen proto, že je to anime (a pro to mám slabost) a provařenou značku, to nehodlám nadhodnocovat....(17.11.2016)

Nemůžu hodnotit stejně jak seriál, z kterého to vychází, protože je tady všechno moc natěsnaný na sebe. Tím pádem je to málo pobratelny, je tam hodně postav a všeho, je tam hodně informací a my máme málo informací. Tím se z toho stává taková matoucí spleť kybernetického světa plného budoucnosti, technologií a filozofickejch myšlenek. V podstatě dávám 3 hvězdy asi jen proto, že ze seriálu vím podrobnosti, ale jinak bych možná dal i míň.(2.6.2018)

"A myslel jsem si, že udělám to, že budu předstírat, že jsem hluchoněmej... Nebo snad… bych neměl?“ Díky tomuhle filmu jsem si přečetla Salingera, ale těžko říct, co to má společného s hodnocením filmu... X-D Pokud jste viděli 1. sérii Ghost in the Shell a nějak moc jste nepochopili, tohle třeba dokáža pomoci a dosrovnat myšlenky. Přestože je to hodně dlouhý film, není těžké ho shlédnout až do konce bez chuti to posunout dál nebo ještě hůře - to vypnout. Pomalu dokonalá kybernetická detektivka s filozofickými prvky.(23.2.2010)

• blondboss

Keď som dal seriálu dve hviezdy, tak určite nemôžem meniť ani pri tomto snímku, nakoľko tu sa v podstate jedná o sumarizáciu prvej série Stand Alone Complexu so zameraním sa na hlavnú dejovú linku oklieštenú o zbytočnú vatu, ktorou sa tvorcovia snažili vyplniť seriál. Takže v zásade opäť len niečo pre zarytých fanúšikov GITS série ako takej. Odporúčam buď pozrieť seriál alebo tento snímok, inak to nemá veľmi význam. 45 %(20.11.2018)

Naprosto úžasný film. Ačkoliv je poměrně dlouhý, já ho shlédl na jeden nádech a můžu říct, že pokud bych tak neudělal je docela možné, že bych ztratil tu zapeklitou nit, která prochází celým filmem a je jednoduché ji ztratit. Spousta filosofických otázek ohledně využívání moderní technologie, moci velkých korporací a podstaty života. Za mě 5 hvězd, protože se jedná o jeden z nejlepších anime filmů navazujících na seriál ,jaký jsem kdy viděl.(28.7.2014)