Reklama

Reklama

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex – The Laughing Man

  • Japonsko 攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX The Laughing Man (více)

Obsahy(1)

V roce 2024 byl ředitel Serano Genomics Ernest Serano unesen a propuštěn. Tuto událost zapříčinil hacker známý jako Vysmátý muž (The Laughing Man), jenž je nejnebezpečnějším hackerem v očích veřejnosti. O šest let později se Sekce 9 během vyšetřování tohoto hackera ocitá uprostřed spiknutí zkorumpovaných členů vlády. Vysmátý muž se se schopností nahackovat kybermozky a ovládat tak lidi vrátil a jeho motivy jsou převážně nejasné. Celá Sekce 9 tedy závodí s časem. Snaží se rozřešit původ Vysmátého muže a rozplést spiknutí velkých korporací, které hrají velkou roli v jeho plánech. Tento příběh je spojení všech důležitých událostí v případu okolo Vysmétého muže, které se odehrály v prvním seriálu GHOST IN THE SHELL: STAND ALONE COMPLEX. (Jigvell)

(více)

Recenze (15)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Pokud vám, stejně jako mně, sem tam unikaly komplikované souvislosti případu Vysmátého muže rozdrobené po celé řadě seriálu, vyextrahování do samostatného filmu jej zpřehlednilo. Což ovšem nic nezměnilo na tom, že mě nijak ze židle nezvedal. Přestože sestřih téměř netrpěl hrubými "švy" v kontinuitě, zase vzal na hůl prokreslení členů Sekce 9; když pak v závěru najel do těžších filosofických kolejí (dělajícími čest svému jménu), jsa již znaven subjektivně velmi pomalým tempem, nevýpravnou televizní animací a dlouhou stopáží, bylo náročné držet pozornost. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Nemůžu hodnotit stejně jak seriál, z kterého to vychází, protože je tady všechno moc natěsnaný na sebe. Tím pádem je to málo pobratelny, je tam hodně postav a všeho, je tam hodně informací a my máme málo informací. Tím se z toho stává taková matoucí spleť kybernetického světa plného budoucnosti, technologií a filozofickejch myšlenek. V podstatě dávám 3 hvězdy asi jen proto, že ze seriálu vím podrobnosti, ale jinak bych možná dal i míň. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

"A myslel jsem si, že udělám to, že budu předstírat, že jsem hluchoněmej... Nebo snad… bych neměl?“ Díky tomuhle filmu jsem si přečetla Salingera, ale těžko říct, co to má společného s hodnocením filmu... X-D Pokud jste viděli 1. sérii Ghost in the Shell a nějak moc jste nepochopili, tohle třeba dokáža pomoci a dosrovnat myšlenky. Přestože je to hodně dlouhý film, není těžké ho shlédnout až do konce bez chuti to posunout dál nebo ještě hůře - to vypnout. Pomalu dokonalá kybernetická detektivka s filozofickými prvky. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Podobně jako GitS - Individual Eleven jde o sestřih celé řady seriálu do jednoho kompaktního filmu, s vynecháním fillerů méně důležitých částí, s důrazem na hlavní příběhovou linku. Jinak řečeno je to pekelně hustý cyberpunkový nářez od začátku až do konce. Hlavní příběhová linka tu funguje skvěle a velice dobře graduje, a vzhledem k tomu že už samotný seriál i po mnoha letech sledování anime považuji za takřka to nejlepší co v něm kdy vzniklo, je toto povedené neméně. I když stejně jako u onoho Individual Eleven musím doporučit podívat se spíš na celý seriál - filleroidních částí je v něm beztak minimum (a když už, tak je to prostě zábava) a prohloubit si charaktery postav a menší dějové odbočky tu vůbec není na škodu. Navíc vzhledem k zhuštění do kratšího filmu hrozí informační zahlcení diváka - cyberpunkově konspirativní příběh dává perfektní smysl, ale je potřeba udržet maximální pozornost, což při dvou a půl hodinové délce není úplně snadné. 9/10 ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Kdepak.. Bez komba Oshii/Kawai na mě svět GitS evidentně nefunguje.. Nemá to pořádnou atmošku. Nemá to pořádně vykreslené charaktery. Je to úplně nesmyslně překombinovávané a pseudochytré. Akce nemá vtahující dynamiku- z velké části kvůli nehodícímu se hudebnímu podkresu..... Z mého pohledu je to prostě jen dlouhá a krkolomá detektivka ze zajímavého sci-fi světa se zajímavými prvky... Ale jen proto, že je to anime (a pro to mám slabost) a provařenou značku, to nehodlám nadhodnocovat.... ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama