poster

Kókaku kidótai: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven

 • japonský

  攻殻機動隊 S.A.C. 2nd GIG Individual Eleven

 • anglický

  Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2006, 163 min

 • papaguy
  ****

  Japonsko, doba po 3. světové válce a odstranění radiace pomocí nanotechnologie, o které se mluví jako o japonském zázraku... Kyberprostor a v něm skrytý potenciál revolučního hnutí... Film je sestříhanou kompilací seriálu o 11-ti jednotlivcích volně rozšiřujícího anime trilogii GITS (vytvořené v letech 1995–2006). Jako samostatný sci-fi animovaný film určitě nabízí velké množství materiálu k zamyšlení (i když možná pro diváka, který seriál nezná, může působit trochu zmateně). Závěr filmu na mě působí překombinovaně – což v seriálu, kde byl děj trochu roztáhlejší, tolik nevadilo. Divák, který naopak seriál zná, se zase může trochu nudit. Svou roli ovšem možná hraje i poněkud delší stopáž filmu. Ještě razantnější sestříhání by však pravděpodobně ve výsledku ubralo na srozumitelnosti... Každopádně jak situace v utečeneckých táborech přituhovala, a ke slovu se přihlásila akce, film mou pozornost vtáhul do děje a udržel až k závěru. ____ Téma "ideálů revolučního hnutí" mi nějak není po chuti... To však neznamená, že by se v budoucnosti nemohlo něco takového udát. Zatím téměř všechny vize technologie a budoucnosti (nebo spíše budoucnosti kygerzločinu), se kterými autoři anime o „duchu ve skořápce“ přišli, mi připadají potenciálně možné, jakmile technologický pokrok trochu postoupí... ____ Bez zajímavosti také není poněkud sladkobolná pointa o vztahu mezi Majorkou a Kuzem. Jen si nejsem jist, jestli nepůsobí trochu zbytečně sentimentálně a není filmu spíš není na škodu, než ku prospěchu... Také si kladu otázky, které mě u přechozích dílů nenapadly - k čemu policejní kybork potřebuje velké kozy?:-) A pak, že "Ghousti" netrpí fan servisem...:-) Velká škoda, že film nepřichází s ničím novým – třeba s rozvedením nějaké další dějové linky. V porovnání s ostatními "celovečeráky" GITS, hodnotím "jen" 4 hvězdami. Předchozí tři filmy mě bavily přece jenom o něco více. Toto je čistá recyklace, takže hodnotím přísněji...(23.3.2012)

 • blondboss
  ***

  V zásade ide o niečo podobné ako v prípade predošlého dielu The Laughing man. Tuto ale ide o rekapituláciu druhej série pôvodného S.A.C. seriálu okliešteného o zbytočné doplnkové scény a filozofické dialógy, ktorými tvorcovia vypĺňali seriál. A práve kvôli tomu dávam o hviezdičku navyše ako v prípade seriálu, lebo ten dej bol tým pádom kompaktnejší a dalo sa to viac vychutnať a hutnejšie pochopiť podstatu. Aj napriek tomu ale pre mňa stále priemer. 50 %(21.11.2018)

 • ledzepfan
  ***

  Individual Eleven už není tak křečovitě překombinovávaný jako Laughing man a taky díky své (v dnešní době překvapivě aktuální)zápletce je mi přecejen bližší, ale pořád to není žádná pecka... Kdyby Oshii svými filmy nenastavil laťku tak vysoko, asi bych byl s tímhle spokojenější a celý GitS fenomen by byl o poznání méně nadhodnocovaný...(21.11.2016)

 • HAL
  ****

  Seriál GITS je vynikající ukázkou japonského cyberpunku a jeho sestřih do filmové podoby tedy nemůže v ničem zaostávat. Problém je že krom množství fillerů sestříháním zmizela i spousta ne až tak zbytečných částí, které k hlavnímu příběhu podávaly doplňující informace a hlavně zjemňovaly jeho tempo do rozumně sledovatelné podoby - film oproti tomu od začátku chrlí na diváka tuny informací aniž by mu dal čas a vodítka jak je skládat dohromady do atmosférického celku, natož aby si dokázal zažít poměrně komplexně zpracovaný fikční svět. Zjednodušeně řečeno - je v tom bordel. Cca v polovině už se informační nátřesk pomalu zklidňuje a začíná být mezi těmi desítkami postav, motivací a provázaných vztahů a intrik docela dobrý přehled, tudíž pak už začíná jít vše jako po másle. Ačkoli i zde některé věci nevyniknou ani zdaleka tolik jako v celém seriálu. Film se tedy divákům GITSem nezasaženým doporučit rozhodně nedá, ačkoli má mnoho nepopiratelných kvalit - podívat se napoprvé rovnou na celý seriál je zkrátka lepší. 8/10(8.7.2012)

 • angloumene
  ****

  Pro mě Individual Eleven představuje asi nejslabší díl z celé série. SPOIREL: Důvod vidím hlavně v tom, že ačkoliv je pro Japonce možnost atomového útoku velice emotivní, pro nás atomovkami neohrožené Evropany toto téma přeci jen tak silné není - Konec SPOILERU. Navíc mi ne vždy uplně seděla hudba, která často až příliš okatě chtěla diváka nasměřovat požadovaným směrem. Na druhou stranu se oproti ostatním dílům nejedná o žádný velký propad v kvalitě, za zhlédnutí určitě stojí. Celkově to tentokrát vychází na 74%.(4.8.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace