poster

Kókaku kidótai: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven

 • japonský

  攻殻機動隊 S.A.C. 2nd GIG Individual Eleven

 • anglický

  Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 163 min

 • HAL
  ****

  Seriál GITS je vynikající ukázkou japonského cyberpunku a jeho sestřih do filmové podoby tedy nemůže v ničem zaostávat. Problém je že krom množství fillerů sestříháním zmizela i spousta ne až tak zbytečných částí, které k hlavnímu příběhu podávaly doplňující informace a hlavně zjemňovaly jeho tempo do rozumně sledovatelné podoby - film oproti tomu od začátku chrlí na diváka tuny informací aniž by mu dal čas a vodítka jak je skládat dohromady do atmosférického celku, natož aby si dokázal zažít poměrně komplexně zpracovaný fikční svět. Zjednodušeně řečeno - je v tom bordel. Cca v polovině už se informační nátřesk pomalu zklidňuje a začíná být mezi těmi desítkami postav, motivací a provázaných vztahů a intrik docela dobrý přehled, tudíž pak už začíná jít vše jako po másle. Ačkoli i zde některé věci nevyniknou ani zdaleka tolik jako v celém seriálu. Film se tedy divákům GITSem nezasaženým doporučit rozhodně nedá, ačkoli má mnoho nepopiratelných kvalit - podívat se napoprvé rovnou na celý seriál je zkrátka lepší. 8/10(8.7.2012)

 • angloumene
  ****

  Pro mě Individual Eleven představuje asi nejslabší díl z celé série. SPOIREL: Důvod vidím hlavně v tom, že ačkoliv je pro Japonce možnost atomového útoku velice emotivní, pro nás atomovkami neohrožené Evropany toto téma přeci jen tak silné není - Konec SPOILERU. Navíc mi ne vždy uplně seděla hudba, která často až příliš okatě chtěla diváka nasměřovat požadovaným směrem. Na druhou stranu se oproti ostatním dílům nejedná o žádný velký propad v kvalitě, za zhlédnutí určitě stojí. Celkově to tentokrát vychází na 74%.(4.8.2014)

 • ScarPoul
  ****

  Kuze a jeho dejová línia. Dobrý terorista - zlý terorista. Boj za ideály je väčšinou dláždený dobrými úmyslami a ľuďmi čo nemajú na výber. Oproti stojí politická machinácia a manipulatívnosť. Všetko politické je zlé a rozožraté až na kosť.. Section 9 bojuje proti starým známym nepriateľom ( politickej korupcii a politickej túžbe po moci) pričom si vytvára konkrétnych nepriateľov, ktorých následne snaží pochopiť. Ďalšie ohliadnutie za tým, ako funguje spoločnosť. Slabšie ako Laughing man, ale stále dobré.(1.4.2017)

 • ledzepfan
  ***

  Individual Eleven už není tak křečovitě překombinovávaný jako Laughing man a taky díky své (v dnešní době překvapivě aktuální)zápletce je mi přecejen bližší, ale pořád to není žádná pecka... Kdyby Oshii svými filmy nenastavil laťku tak vysoko, asi bych byl s tímhle spokojenější a celý GitS fenomen by byl o poznání méně nadhodnocovaný...(21.11.2016)

 • Skejpr
  *****

  Hlavní dějová linie druhé série seriálu GitS: Stand Alone Complex, popisující patálii s jedenácti jednotlivci, scuknutá do mosntrózního dvou a půl hodinového OVA. Druhou sérii jsem hodnotil 4mi hvězdami a to z důvodu několika slabších "stand alone" dílů. Ty zde zcela pochopitelně odpadly a Individual Eleven je tak plnohodnotným akčním sci-fi, jehož animace se sice s majstrštyky Mamoru Oshiího nemůže rovnat ani omylem (a oproti seriálu se dá vypozorovat trochu jiná práce se hudbou), přesto patří mezi anime mezi tu největší elitu. Některé momenty jsou neuvěřitelné, postava Motoko dostala pořádně zabrat a závěrečná píseň Tachikom už nikdy nezmizí z divákovy paměti. Totální must see i pro diváky, kteří o Otaku v životě neslyšeli a chtějí se přesvědčit, že anime opravdu NEJSOU jen Pokémoni...(21.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace