poster

Kókaku kidótai: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven

 • japonský

  攻殻機動隊 S.A.C. 2nd GIG Individual Eleven

 • anglický

  Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 163 min

 • angloumene
  ****

  Pro mě Individual Eleven představuje asi nejslabší díl z celé série. SPOIREL: Důvod vidím hlavně v tom, že ačkoliv je pro Japonce možnost atomového útoku velice emotivní, pro nás atomovkami neohrožené Evropany toto téma přeci jen tak silné není - Konec SPOILERU. Navíc mi ne vždy uplně seděla hudba, která často až příliš okatě chtěla diváka nasměřovat požadovaným směrem. Na druhou stranu se oproti ostatním dílům nejedná o žádný velký propad v kvalitě, za zhlédnutí určitě stojí. Celkově to tentokrát vychází na 74%.(4.8.2014)

 • Skejpr
  *****

  Hlavní dějová linie druhé série seriálu GitS: Stand Alone Complex, popisující patálii s jedenácti jednotlivci, scuknutá do mosntrózního dvou a půl hodinového OVA. Druhou sérii jsem hodnotil 4mi hvězdami a to z důvodu několika slabších "stand alone" dílů. Ty zde zcela pochopitelně odpadly a Individual Eleven je tak plnohodnotným akčním sci-fi, jehož animace se sice s majstrštyky Mamoru Oshiího nemůže rovnat ani omylem (a oproti seriálu se dá vypozorovat trochu jiná práce se hudbou), přesto patří mezi anime mezi tu největší elitu. Některé momenty jsou neuvěřitelné, postava Motoko dostala pořádně zabrat a závěrečná píseň Tachikom už nikdy nezmizí z divákovy paměti. Totální must see i pro diváky, kteří o Otaku v životě neslyšeli a chtějí se přesvědčit, že anime opravdu NEJSOU jen Pokémoni...(21.1.2010)

 • papaguy
  ****

  Japonsko, doba po 3. světové válce a odstranění radiace pomocí nanotechnologie, o které se mluví jako o japonském zázraku... Kyberprostor a v něm skrytý potenciál revolučního hnutí... Film je sestříhanou kompilací seriálu o 11-ti jednotlivcích volně rozšiřujícího anime trilogii GITS (vytvořené v letech 1995–2006). Jako samostatný sci-fi animovaný film určitě nabízí velké množství materiálu k zamyšlení (i když možná pro diváka, který seriál nezná, může působit trochu zmateně). Závěr filmu na mě působí překombinovaně – což v seriálu, kde byl děj trochu roztáhlejší, tolik nevadilo. Divák, který naopak seriál zná, se zase může trochu nudit. Svou roli ovšem možná hraje i poněkud delší stopáž filmu. Ještě razantnější sestříhání by však pravděpodobně ve výsledku ubralo na srozumitelnosti... Každopádně jak situace v utečeneckých táborech přituhovala, a ke slovu se přihlásila akce, film mou pozornost vtáhul do děje a udržel až k závěru. ____ Téma "ideálů revolučního hnutí" mi nějak není po chuti... To však neznamená, že by se v budoucnosti nemohlo něco takového udát. Zatím téměř všechny vize technologie a budoucnosti (nebo spíše budoucnosti kygerzločinu), se kterými autoři anime o „duchu ve skořápce“ přišli, mi připadají potenciálně možné, jakmile technologický pokrok trochu postoupí... ____ Bez zajímavosti také není poněkud sladkobolná pointa o vztahu mezi Majorkou a Kuzem. Jen si nejsem jist, jestli nepůsobí trochu zbytečně sentimentálně a není filmu spíš není na škodu, než ku prospěchu... Také si kladu otázky, které mě u přechozích dílů nenapadly - k čemu policejní kybork potřebuje velké kozy?:-) A pak, že "Ghousti" netrpí fan servisem...:-) Velká škoda, že film nepřichází s ničím novým – třeba s rozvedením nějaké další dějové linky. V porovnání s ostatními "celovečeráky" GITS, hodnotím "jen" 4 hvězdami. Předchozí tři filmy mě bavily přece jenom o něco více. Toto je čistá recyklace, takže hodnotím přísněji...(23.3.2012)

 • HAL
  ****

  Seriál GITS je vynikající ukázkou japonského cyberpunku a jeho sestřih do filmové podoby tedy nemůže v ničem zaostávat. Problém je že krom množství fillerů sestříháním zmizela i spousta ne až tak zbytečných částí, které k hlavnímu příběhu podávaly doplňující informace a hlavně zjemňovaly jeho tempo do rozumně sledovatelné podoby - film oproti tomu od začátku chrlí na diváka tuny informací aniž by mu dal čas a vodítka jak je skládat dohromady do atmosférického celku, natož aby si dokázal zažít poměrně komplexně zpracovaný fikční svět. Zjednodušeně řečeno - je v tom bordel. Cca v polovině už se informační nátřesk pomalu zklidňuje a začíná být mezi těmi desítkami postav, motivací a provázaných vztahů a intrik docela dobrý přehled, tudíž pak už začíná jít vše jako po másle. Ačkoli i zde některé věci nevyniknou ani zdaleka tolik jako v celém seriálu. Film se tedy divákům GITSem nezasaženým doporučit rozhodně nedá, ačkoli má mnoho nepopiratelných kvalit - podívat se napoprvé rovnou na celý seriál je zkrátka lepší. 8/10(8.7.2012)

 • ledzepfan
  ***

  Individual Eleven už není tak křečovitě překombinovávaný jako Laughing man a taky díky své (v dnešní době překvapivě aktuální)zápletce je mi přecejen bližší, ale pořád to není žádná pecka... Kdyby Oshii svými filmy nenastavil laťku tak vysoko, asi bych byl s tímhle spokojenější a celý GitS fenomen by byl o poznání méně nadhodnocovaný...(21.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace