História predmetu ako takého, jeho vznik, tvorcovia, výroba a súčasnosť. (oficiální text distributora)

borsalino

Dokument nehodnotím, neboť jsem byl zvědavý na díl o letadle Concorde. Co jsem se dozvěděl, byl se dočetl i v časopisu Květy. Úplně zbytečný a prázdný díl, nevím, jak zbytek dokumentu. ()

sator

Citroen, švýcarský nůž, Vespa, leica, Kytara Stracocaster, Imac,TGV,walkmen (komentář Jelénkové mi dost lezl na nervy, mluví jak bachařka... ()

bohemia_regent

Z údajných 38 dílů jich odvysílala ČT letos na jaře a v létě premiérově jen 17. Zjistit si něco o dalších na imdb.com se nedá; tam dokonce zaznamenali existenci tohoto cyklu až k roku 2003 (ale na tom není nic překvapivého, imdb.com není zrovna věrohodný zdroj informací, obzvlášť pokud jde o vročení filmů); v tom je csfd.cz tentokrát přesnější, aspoň tedy nejstarší díl ze zmíněné sedmnáctky je z roku 1999, pak je tu ale i hodně dílů z pozdějších let, nejnovější z 2012. -------- Pojetí se mi líbí. Pro technicky založené diváky možná příliš povšechné a zjednodušující, pro technického pablba mého typu ideální. Těším se na zbytek dílů, které se časem doufám objeví. -------- Díly: 1) TGV (režie Heinz-Peter Schwerfel, 1999), 2) Vespa (Heinz-Peter Schwerfel, 1999), 3) Leica (Heinz-Peter Schwerfel, 2000), 4) Jaguar typ E (Heinz-Peter Schwerfel, 2001), 5) Bakelitový telefon (Danielle Schirman, 2003), 6) Kuličkové pero Bic Cristal (Danielle Schirman, 2004), 7) Osobní počítač iMac (Danielle Schirman, 2005), 8) DS 19 (Danielle Schirman, 2006), 9) Walkman (Anna-Celia Kendall, 2007), 10) Concorde (Danielle Schirman, 2007), 11) Křeslo Paimio (Sébastien Jaudeau, 2008), 12) Fiat 500 (Danielle Schirman, 2008), 13) Kostka LEGO (Anna-Celia Kendall, 2009), 14) Lampa Arco (Anna-Celia Kendall, 2009), 15) Kytara Fender Stratocaster (Hélène Guétary, 2010), 16) Švýcarský kapesní nůž Spartan (Hélène Guétary, 2012), 17) Skládací sporťák Maclaren (Anna-Celia Kendall, 2012). -------- Výčet režisérů je tu tradičně neúplný, z pětice, která se podělila o zmíněných 17 dílů, chybí Hélène Guétary. ()