Psychopat z Green River (TV seriál)

The Capture of the Green River Killer

Psychopat z Green River

Drama / Krimi

USA, 2008, 172 min

Filmovo je to taká TV verzia, žiadne hollywoodsky trhák sa tu nekoná. Ale ani film o Čikatilovi nemal nákladnejšie spracovanie a predsa bol výborny (Občan X). Tento túto úroveň nedosahuje ani zďaleka. Z troch hodín je film tak na dve hodiny dialógom medzi kurvami, skôr či neskôr zavraždenými. Debilný komentár jednej z nich, ktorý sa tiahol celým filmom, bol otravný. No a že tam dali aj duchov, no mňa drbne, to je fakt faktografická verzia jak sviňa.(22.10.2018)

• Campbell

Taková spíše děsně zdlouhavá nuda. Vím že tvůrci chtěly udělat co nejvěrnější rekonstrukci ale prostě to na tak dlouhej film nefunguje a tak buďto koukáme na vrahovo dětství nebo na nudné vyšetřování. Film sice má slušnou atmosféru ale to nezachrání kostrbatý scénář který jedině co udělá je to že člověk má plno otázek. Ale i tak se jedné o hodně lepší film než Green River Killer.(27.3.2014)

[7/10] Dobré rozpovedanie skutočne tvrdého a reálneho príbehu. Dalo sa z toho vyťažiť viac, herecké obsadenie je na tom slušne a postavy zahrali fakt dôveryhodne, ale detektívna línia tohoto filmu mohla mať lepšie grády. 172 minút je veľa, ale nenudil som sa. Príbeh ma dobrý úvod, pekne sa venuje tomu najdôležitejšiu a má to aj dobré zakončenie.(29.10.2012)

Druhý pokus zpracovat případ vraha od Green River. Tentokrát to sice nedopadlo tak katastrofálně jako pokus z roku 2004, stále to však vypadá, že přetavit dvacet let trvající štvanici ve strhující filmový příběh je nemožné. A to přesto, že k tomu má všechny předpoklady. Je sice fajn, že se podařilo zachytit vyšetřování realisticky, se všemi výslechy, listováním v píprech a chybami a slepými uličkami, ale je škoda, že nejsilnější příběh, osud detektiva Davea Reicherta, je znovu opomíjen a odehrává se jakoby v pozadí rekonstrukce případu. Ta je navíc zpracována bez potřebného napětí a gradace takže působí zdlouhavě a i proto je nakonec nejzajímavější rovinou filmu příběh jedné z obětí, který se odehrává paralelně s vyšetřováním. Je také bohužel jediným, kde zajiskří nějaké emoce. Ve výsledku je tak dvoudílný film jen další průměrnou televizní krimi, která nemá, čím by se do paměti zaryla natrvalo.(13.1.2017)

Pochcávali jste se ještě v pubertě, týrali vás rodiče a zkoušeli jste si na výrazně mladších spolužácích vivisekci? Pak máte velmi úspěšně našlápnuto ke kariéře masového vraha a jestli nemáte kodex jako Dexter, tak vás lidi nebudou mít rádi, až o vás některá z českých režisérských sereblit natočí MEGAfilm! Mně jen zůstává záhadou, jak někdo s IQ želé bonbónu mohl v relativně omezené lokalitě zavraždit minimálně 49 šlápot (dle svých tvrzení dokonce 71) a neuvěřitelných 21 let tahat za fusekli až pětapadesátičlenný tým vyšetřovatelů. Průměrný TV film o nadprůměrně aktivním seriovém vrahovi: hlavní role byla svěřena příliš nevýraznému ťuňťovi, promluvy jedné z obětí a teologické disputace mi lezly na nervy, popis vražd se omezil na nález těl, občas se obraz rádoby moderně a bezúčelně dělil na více záběrů, děj byl monotónní a nepatrný náznak gradace nastal až v samém závěru. Na tak silné téma byl "Psychopat z Green River" podán strašně nezáživně a nevyvolal ve mně patřičnou emocionální odezvu. Přesto doufám, že věda pokročí tak daleko, aby si pan Ridgway mohl odsedět všech 49 udělených doživotních trestů! 54%(1.12.2011)

• - Seriál byl natočen na motivy knihy Stíhání ďábla. (hippyman)

• - Americký sériový vrah Ted Bundy v roce 1984 skutečně pomáhal při případu Green River. (Mimesis)

• - Tento film je venovaný obetiam vraha z Green River a ich rodinám. (ludovit14)