Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi

Scénografie:

Hillary Harper

Kostýmy:

Nikkie Alsford

,,ROBERT?" ,,MOJE KRSTNÉ MENO JE ROBERT SHERLOCK HOLMES. ALE KTO BY SI PAMÄTAL ROBERTA HOLMESA?" __ Samozrejme hneď na začiatku treba zavrhnúť akúkoľvek podobnosť s Ritchieho Holmesom (pritom je tu aj dačo s Iron Man-a). A zavrhnúť treba aj logiku. Potom už ostáva sa len ,,kochať" najnovším počinom štúdia Asylum. A treba povedať, že aj keď tu nie je všetko dokonalé vrámci iných produktov tejto spoločnosti, patrí Holmes k tomu (naj)lepšiemu čo Asylum vytvorilo. Štrbinky v logike mi viacej vadili len na konci, keď je slečna Ivoryová vyslaná zničiť Buckinghamský palác, pričom by to kľudne mohol urobiť T. Holmes so svojím oceľovým drakom (i keď zaujímavý je tiež dinosaurus). Na druhej strane je jasné, že tu išlo o viacej napätia a akcie. Holmes silno šliapal na päty vydarenému Megashark vs. Giant Octopus, škoda ale slabšej prvej polovice. Podnetné je ale dozvedieť sa, že Watson zomrel ako 88 ročný. (23. hodnotenie, 6. komentár k filmu)(7.9.2010)

• Allien.9

Ano, ano. Sir Arthur Conan Doyle musí rotovat v hrobě a já se mu skutečně nedivím. "Záhada potopené lodi" je dalším ze (super)skvostů společnosti Asylum, kam by měli být mimochodem neprodleně hospitalizováni všichni, kdo se na daných filmech podílejí. Staženo - a po delším váhání též spuštěno - pouze kvůli Garethu Davidu-Lloydovi (I miss you, Ianto Jones), tudíž jedna hvězda za Watsona, za roztomilé (gay) kočkování a za fakt, že to nakonec bylo dokoukatelné. Tedy až na ten neskutečně dementní, IQ srážející a dobrý vkus urážející, sci-fi závěr, který "vše napravil".(9.4.2014)

• MartinezZ

11.9.2010 ~ Asylum a DVD Edice nezklamali. Neskutečná pitomost honící si triko na mnohem slavnějším jmenovci z minulého roku. Ale to je Asylum a tak se není čemu divit. ~ Tenhle skvost filmové stoky vyšel u DVD Edice za 49 Kč. Toho, kdo nezná název produkční společnosti Asylum Home Entertainment, musí kopnout tedy alespoň cena. Asylum si doslova zakládá na tom, že si vezme na paškál nějaký ten hit minulého (současného) roku a vytvoří k němu nějakou vlastní, hodně moc pošahanou verzi. Onehdá to byli např. Terminátoři. Asylum má ale i vlastní skvostné nápady, třeba tento rok vycházející monstrózní biják Mega žralok vs. obří chobotnice a pro pro velký úspěch se již připravuje pecka Mega žralok vs. Krokosaurus! Asylum si tedy vážně nemůže stěžovat na slabý počet chorých mozků na výplatní pásce. ~ Ale zpět k Holmesovi. Sherlock je zde poměrně mladý pán, Dr. Watson již o něco starší. Začínáme ovšem tím, že starý Dr. Watson vypráví příběh své pečovatelce, která tak má možnost zapsat jeden z největších a nejméně známých případů neuvěřitelné kariéry Roberta Sherlocka Holmese. Že žádného Roberta Holmese neznáte? Bodejť, kdo by si pamatoval něco tak fádního :D (kupodivu tato narážka na Roberta Downeyho Jr. je asi to nejlepší z celého filmu). ~ Kdesi v temném moři uprostřed noci pluje plachetnice napěchovaná zlatem z daní britských kolonií. Během chvíle jde i s drtivou většinou posádky ke dnu díky útoku obří chobotnice. Jediného přeživšího má Scotlandyardem povolaný Holmes s Watsonem za blázna až do té doby, dokud v ulicích a parcích Londýna nezačne řádit Tyranosaurus. Holmesův bleskový úsudek ovšem rychle spěje za strůjcem těchto hrůz, odhalením hrůzostrašné pravdy a zabránění možná i něčemu mnohem horšímu, než je útok draka na Londýn. A co myslíte, jakou roli v tom všem hraje Sherlockův bratr, přicmrdávač inspektor Lestrade a vodní čepradlo? ~ Ten film je neskutečná pitomost. Je to tak pitomé, že je to místy až vtipné a proto Asylácké filmy akceptuji. Nedívám se na ně s nadšením, ale většinou mám jakous takous jistotu, že se u toho budu alespoň místy bavit, protože něco tak imbecilního může vzejít jenom z těchto studií. Herci hrají strašně, triky jsou naprosto úděsné, neexistuje část příběhu, která by neměla logickou trhlinu zvící velikosti Suezského průplavu, z kamery a obrazu ta nízkorozpočtovost čiší každým pixelem. No prostě hrůza :) ~ Jak kdesi kdosi psal, na všech filmech od Asylum je je cítit, že jde o poměrně dobře natočené pouhopouhé fanouškovské snímky, protože tohle nijak jinak brát nejde. Strašná brakovost těchto děl ale zajišťuje Asylumu jistou slávu. Nikdo normální by totiž do takovýchto příšerností nešel. Snad jen blázni a neprostí fandové do filmu, kteří si natáčení a účinkování v bizarnostech gurmánsky libují. ~ PS: A co je nejhorší, z tohohle braku si budu pamatovat víc, než z přehypovaného Sherlocka od Guya Ritchieho. Ten byl pouze poněkud nezajímavý, tenhle Sherlock je ale naprostá pitomost. A teď co je víc :D(30.3.2013)

• strougy

Sherlock Holmes jako ulízaný maminčin mazánek potkává oheň chrlící dinosaury a řeší záhadu lodi stažené do moře obří krakaticí, aby si to na konci rozdal v souboji balón versus železný drak poháněný párou s Iron Manem. Mnohem zajímavější než samotný film je otázka, jaké drogy při tvorbě svých "klenotů" pánové z Asylumu berou, tohle nikdo střízlivý vymyslet nemůže...(7.8.2011)

• corpsy

Tak takúto fúziu steampunku a verneovky by som chcel vidieť na veľkom plátne. Lenže štúdio The Asylum si to zobralo pod vlastné krídla a vznikol ďalší prúser. Lenže. Lenže prúser, ktorý na začiatku dá nádeje, že sa táto produkčná spoločnosť asi prekonala, aby sa v nasledujúcich minútach doplazila tam, kam patrí. Do stoky. Až záver, pravdepodobne najepickejší v celej dovtedajšej histórii štúdia, ukáže, že dvere niesu ešte zavreté.(15.4.2016)