Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi

Hillary Harper

Kostýmy:

Nikkie Alsford
  • Slartibarkfast

Už při úvodních scénách mne přepadl jistý pocit nejistoty a děsu, že zas koukám na nějaký propadáček. Bohužel, dalších 20 minut filmu mě o tom nadobro přesvědčilo. Toporné výrazy, nepromyšlené dialogy, skoky v ději.. Prakticky marně hledám klady, neboď negativ je až moc. Ta amatérština z toho koukala na každém rohu a efekty byly vesměs k smíchu. Veliká chyba a již nikdy více. Nemá cenu takhle zabít hodinu a půl života. Smysluplněji ji využijete koukáním do propasti. 5%(28.10.2010)

• strougy

Sherlock Holmes jako ulízaný maminčin mazánek potkává oheň chrlící dinosaury a řeší záhadu lodi stažené do moře obří krakaticí, aby si to na konci rozdal v souboji balón versus železný drak poháněný párou s Iron Manem. Mnohem zajímavější než samotný film je otázka, jaké drogy při tvorbě svých "klenotů" pánové z Asylumu berou, tohle nikdo střízlivý vymyslet nemůže...(7.8.2011)

• fmash

Heh. Tak to bylo krutý. Dokoukat to byl čirej masochismus. Nemá cenu popisovat zápory, mezi které patří kamera a střih jak z popularizačního dokumentu, špatní herci a scénář, který zřejmě vyhrál cenu pátých tříd základních škol. O prznění Doylova odkazu ani nemluvím, to by byla zbytečnost. Uvažoval jsem o jedné hvězdě za úžasně studiové kulisy a slušný, byť nevhodně umístěný pokus o levný steampunk. Ale to by byla rozhazovačnost.(8.4.2011)

,,ROBERT?" ,,MOJE KRSTNÉ MENO JE ROBERT SHERLOCK HOLMES. ALE KTO BY SI PAMÄTAL ROBERTA HOLMESA?" __ Samozrejme hneď na začiatku treba zavrhnúť akúkoľvek podobnosť s Ritchieho Holmesom (pritom je tu aj dačo s Iron Man-a). A zavrhnúť treba aj logiku. Potom už ostáva sa len ,,kochať" najnovším počinom štúdia Asylum. A treba povedať, že aj keď tu nie je všetko dokonalé vrámci iných produktov tejto spoločnosti, patrí Holmes k tomu (naj)lepšiemu čo Asylum vytvorilo. Štrbinky v logike mi viacej vadili len na konci, keď je slečna Ivoryová vyslaná zničiť Buckinghamský palác, pričom by to kľudne mohol urobiť T. Holmes so svojím oceľovým drakom (i keď zaujímavý je tiež dinosaurus). Na druhej strane je jasné, že tu išlo o viacej napätia a akcie. Holmes silno šliapal na päty vydarenému Megashark vs. Giant Octopus, škoda ale slabšej prvej polovice. Podnetné je ale dozvedieť sa, že Watson zomrel ako 88 ročný. (23. hodnotenie, 6. komentár k filmu)(7.9.2010)

• Němi

Ben Syder je jistě hrozný Holmes a vše od Asylum vypadá jak lepší fan-made točený na videokameru z marketu, ale "Záhada potopené lodi" prostě spojuje dvě mé lásky, které měly dojít filmového svazku už dávno (ale i kvalitněji) - Sherlocka a duchovní odkaz Julesa Vernea. Téměř každá scéna je na efekt a obsahuje k ději logickou díru, herci do sebe minimálně zmateně narážejí, případně snad až improvizují při první ostré, ale Sherlock Holmes v souboji s viktoriánským RoboCopem a nebo pronásledující v tryskové vzducholodi robotického draka chrlícího oheň na Buckinghamský palác? Oh, zvrácené potěšení!(9.9.2010)