Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi

Hillary Harper

Kostýmy:

Nikkie Alsford
  • drankeryth

Och nie, znova firma The Asylum vypustila dalsi film do sveta a znova je to nic vynimocne, co by vas polozilo na lopatky. Tentokrat si na musku zobrali pribeh o Sherlockovi Holmesovi, ktoreho stvarnil herec v dlhsich vlasoch, mozno inklinujuci k tvrdsej hudbe:) Na zaciatku filmu stary paprda Watson rozprava pribeh o spolocnom pripade zo Sherlockom, ako riesili zahadu o jednej obrovskej chobotnici, ktora potopila malu lodku s posadkou na dno mora. Zaciatok fakt celkom v pohode a uz som si aj myslel, ze sa to bude niest v style monstier, ked este pocas filmu ukazali v uliciach Londyna maleho dinosaura, ako zabil jedneho manika. Skoda, ze to neukazali lepsie, len do zaberu kamery ukazali padajucu ruku a to bolo vsetko. Potom, uz len dinosaura brali v par nepatrnych sekundach pocas celeho filmu. Vacsinou filmu sa len kecalo a Sherlock sa vsade ukazoval pred Watsonom, aky je mudry a akoze na to neprisiel, ako on. Len sa predvadzal a na horsiu robotu posielal jeho, ako bolo lezenie dolu po utese. Watson posluchal na slovo, ako jeho verny pes:) Nakoniec ani tie prisery neboli skutocne, pretoze za nimi stal Sherolockov brat, ktory chcel silou mocou ovladnut svet. Protivny brat aj vlastnil robota v zenskom vzhlade, do ktoreho vsunul vybusninu a poslal ho do palaca, aby zabila kralovnu. Pred branami palaca nastala komicka situacia, ked ju straze v tych extremne tazkych, obrovskych a nevkusnych baraniciach vyzyvalo aby sa zastavila, ale ona nie a zobrala jednemu z nich pusku a postrielala ich vsetkych. Nechapem, preco ju nezastrelili, ked boli na nu styria a ona predsa zas tak rychla nebola, aby ich v rychlosti svetla pozabijala. Inac ta zenska - robot, bola urcite babickou Terminatora:) Celkom podareny bol ten mechanicky drak, do ktoreho nastupil protivny brat Sherlocka a zacal s nim nicit Londyn. Nakoniec dobro zvitazilo a zloducha - brata sa podarilo zneskodnit a zachranili tak mesto pred zahubou. Jednu hviezdicku davam za toho draka, ktory bol asi z toho najlepsi. Herci v ulohach Watsona a Sherlocka mi volajako nesedeli a hodili by sa tam skor nejaki ini herci.(18.7.2011)

• fmash

Heh. Tak to bylo krutý. Dokoukat to byl čirej masochismus. Nemá cenu popisovat zápory, mezi které patří kamera a střih jak z popularizačního dokumentu, špatní herci a scénář, který zřejmě vyhrál cenu pátých tříd základních škol. O prznění Doylova odkazu ani nemluvím, to by byla zbytečnost. Uvažoval jsem o jedné hvězdě za úžasně studiové kulisy a slušný, byť nevhodně umístěný pokus o levný steampunk. Ale to by byla rozhazovačnost.(8.4.2011)

• Němi

Ben Syder je jistě hrozný Holmes a vše od Asylum vypadá jak lepší fan-made točený na videokameru z marketu, ale "Záhada potopené lodi" prostě spojuje dvě mé lásky, které měly dojít filmového svazku už dávno (ale i kvalitněji) - Sherlocka a duchovní odkaz Julesa Vernea. Téměř každá scéna je na efekt a obsahuje k ději logickou díru, herci do sebe minimálně zmateně narážejí, případně snad až improvizují při první ostré, ale Sherlock Holmes v souboji s viktoriánským RoboCopem a nebo pronásledující v tryskové vzducholodi robotického draka chrlícího oheň na Buckinghamský palác? Oh, zvrácené potěšení!(9.9.2010)

• MartinezZ

11.9.2010 ~ Asylum a DVD Edice nezklamali. Neskutečná pitomost honící si triko na mnohem slavnějším jmenovci z minulého roku. Ale to je Asylum a tak se není čemu divit. ~ Tenhle skvost filmové stoky vyšel u DVD Edice za 49 Kč. Toho, kdo nezná název produkční společnosti Asylum Home Entertainment, musí kopnout tedy alespoň cena. Asylum si doslova zakládá na tom, že si vezme na paškál nějaký ten hit minulého (současného) roku a vytvoří k němu nějakou vlastní, hodně moc pošahanou verzi. Onehdá to byli např. Terminátoři. Asylum má ale i vlastní skvostné nápady, třeba tento rok vycházející monstrózní biják Mega žralok vs. obří chobotnice a pro pro velký úspěch se již připravuje pecka Mega žralok vs. Krokosaurus! Asylum si tedy vážně nemůže stěžovat na slabý počet chorých mozků na výplatní pásce. ~ Ale zpět k Holmesovi. Sherlock je zde poměrně mladý pán, Dr. Watson již o něco starší. Začínáme ovšem tím, že starý Dr. Watson vypráví příběh své pečovatelce, která tak má možnost zapsat jeden z největších a nejméně známých případů neuvěřitelné kariéry Roberta Sherlocka Holmese. Že žádného Roberta Holmese neznáte? Bodejť, kdo by si pamatoval něco tak fádního :D (kupodivu tato narážka na Roberta Downeyho Jr. je asi to nejlepší z celého filmu). ~ Kdesi v temném moři uprostřed noci pluje plachetnice napěchovaná zlatem z daní britských kolonií. Během chvíle jde i s drtivou většinou posádky ke dnu díky útoku obří chobotnice. Jediného přeživšího má Scotlandyardem povolaný Holmes s Watsonem za blázna až do té doby, dokud v ulicích a parcích Londýna nezačne řádit Tyranosaurus. Holmesův bleskový úsudek ovšem rychle spěje za strůjcem těchto hrůz, odhalením hrůzostrašné pravdy a zabránění možná i něčemu mnohem horšímu, než je útok draka na Londýn. A co myslíte, jakou roli v tom všem hraje Sherlockův bratr, přicmrdávač inspektor Lestrade a vodní čepradlo? ~ Ten film je neskutečná pitomost. Je to tak pitomé, že je to místy až vtipné a proto Asylácké filmy akceptuji. Nedívám se na ně s nadšením, ale většinou mám jakous takous jistotu, že se u toho budu alespoň místy bavit, protože něco tak imbecilního může vzejít jenom z těchto studií. Herci hrají strašně, triky jsou naprosto úděsné, neexistuje část příběhu, která by neměla logickou trhlinu zvící velikosti Suezského průplavu, z kamery a obrazu ta nízkorozpočtovost čiší každým pixelem. No prostě hrůza :) ~ Jak kdesi kdosi psal, na všech filmech od Asylum je je cítit, že jde o poměrně dobře natočené pouhopouhé fanouškovské snímky, protože tohle nijak jinak brát nejde. Strašná brakovost těchto děl ale zajišťuje Asylumu jistou slávu. Nikdo normální by totiž do takovýchto příšerností nešel. Snad jen blázni a neprostí fandové do filmu, kteří si natáčení a účinkování v bizarnostech gurmánsky libují. ~ PS: A co je nejhorší, z tohohle braku si budu pamatovat víc, než z přehypovaného Sherlocka od Guya Ritchieho. Ten byl pouze poněkud nezajímavý, tenhle Sherlock je ale naprostá pitomost. A teď co je víc :D(30.3.2013)

,,ROBERT?" ,,MOJE KRSTNÉ MENO JE ROBERT SHERLOCK HOLMES. ALE KTO BY SI PAMÄTAL ROBERTA HOLMESA?" __ Samozrejme hneď na začiatku treba zavrhnúť akúkoľvek podobnosť s Ritchieho Holmesom (pritom je tu aj dačo s Iron Man-a). A zavrhnúť treba aj logiku. Potom už ostáva sa len ,,kochať" najnovším počinom štúdia Asylum. A treba povedať, že aj keď tu nie je všetko dokonalé vrámci iných produktov tejto spoločnosti, patrí Holmes k tomu (naj)lepšiemu čo Asylum vytvorilo. Štrbinky v logike mi viacej vadili len na konci, keď je slečna Ivoryová vyslaná zničiť Buckinghamský palác, pričom by to kľudne mohol urobiť T. Holmes so svojím oceľovým drakom (i keď zaujímavý je tiež dinosaurus). Na druhej strane je jasné, že tu išlo o viacej napätia a akcie. Holmes silno šliapal na päty vydarenému Megashark vs. Giant Octopus, škoda ale slabšej prvej polovice. Podnetné je ale dozvedieť sa, že Watson zomrel ako 88 ročný. (23. hodnotenie, 6. komentár k filmu)(7.9.2010)