poster

Ostrov zapomnění (festivalový název)

 • Japonsko

  Hottarake no shima: Haruka to mahō no kagami

 • Japonsko

  ホッタラケの島 -遥と魔法の鏡

 • angličtina

  Oblivion Island :Haruka And The Magic Mirror

 • USA

  Oblivion Island

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2009, 100 min

Režie:

Šinsuke Sató

Scénář:

Ocuiči, Šinsuke Sató

Střih:

Cujoši Imai
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Madsbender
  ****

  Vizuálne krásna, vtipná a zároveň aj trochu dramatická rozprávka, podľa slov producenta čiastočne na motívy Alice v Krajine zázrakov, so zaujímavým dejom a niekoľkými vskutku nezabudnuteľnými scénami (balóny, zrkadlá vo vzducholodi či delostreľba ohňostroju), rovnako ako krásne nadizajnovanými postavami. Zhliadnuté 23. 9. na neoficiálnej európskej predpremiére v rámci prednášky riaditeľa I.G. Production Mitsuhisu Ishikawy na Comics Salóne 2012.(23.9.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,130,376(8.8.2010)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Ha! Odteď, když něco ztratím, mám další potencionální podezřelé, krom ponožkožroutů (hrozně blbě se hubí), pidilidí, nebo Jawů (zdivočelé motocykly československé výroby zrovna nemyslím) jsou možní pachatelé i tihle liško-cosi! Docela povedená varianta na téma " Dívka se ocitla v tajemném světě ", tentokrát s přiznanou inspirací v Alence v říši divů (kterou jsem tam ovšem cítil spíš vizuálně, než-li v příběhu). Docela by mě zajímal rozpočet a jeho porovnání s jinými anime (pokud tohle budu vůbec jako anime brát), protože... Animace počítačem sice nevypadá nejhůř, což je pro mě příjemné překvapení, jelikož tyhle 3D modely většinou z hlouby krevní pumpy nesnáším, ale stejně by tomu víc seděla klasická kresba, ačkoliv tahle to alespoň nenutí moc často ku srovnání k Hajao Mijazakimu. Kdyby se někdo pustil do dabingu, určitě by se našli děti, které by se do téhle pohádky zakoukali a jelikož je to právě a jen zábavnou pohádkou, budu tak brát i v hodnocení - dobrá, oddechová, přitom zajímavá a i nějaká ta emotivní scéna by se našla.(12.10.2013)

 • Chrustyn
  **

  Vizuálně působivé ale příběhové nepříliš nápadité dobrodružství z kouzelných japonských rukou. Miyazaki se bohužel nekoná.(26.8.2012)

 • VanTom
  ***

  Pěkný fantastický svět inspirovaný Alenčinou říší divů ve slušné počítačové animaci zaujal, samotný příběh o hledání ztraceného zrcátka a zapomenutých vzpomínek ale příliš neoslovil: přímočaré putování protkané dětinsky hektickými honičkami, s umělými a velmi očekávanými emocemi a standardním závěrečným pochopením.(29.12.2012)

 • Kolssteyn
  ****

  Haruka v říši divů a hraček, které někde zapomněla. Ale aspoň vím, kam se mi ztrácí věci, které nemohu najít. Jen nevím, jestli mi to je k čemu platné.(4.1.2014)

 • Sykon
  ***

  Doufám, že je to primárně snímek pro děti, protože pokud by ho tvůrci zamýšleli jako rodinný, docela se přepočítali. Počítačová animace není na pohled špatná, ale děj je dost jednoduchý a nijak zvláštní.(26.3.2013)

 • HakuSaku
  ***

  Sympatická animovaná jazda ktorú som si celkom oľúbil. Človek sa nezbaví dojmu, že ide o podobný námet ako v snímke "pidilidi". Malý mužíčkovia ktorý si "požičiavali" veci "veľkých" ľudí. Kam miznú všetky poklady detstva keď postupne stárneme? V tomto príbehu stretávame fantastické tvory, ktoré zhromažďujú všetky tie malé objekty ktoré padli do "oblivionu" tak ako boli zabudnuté ich skutočnými vlastníkmi postupne ako vkráčali do dospelosti. Tieto stvorenia sa prikrádajú do našeho sveta z inej dimenzie pod rúžkom tmy a nespozorovaný si berú naše odhodené a zabudnuté "poklady" to ich sveta. Tam kde pomoci nich si stavajú ich vlastné mesto. Rozprávková miesto, ktoré volajú... Ostrov Oblivion! Dal by som aj lepšie hodnotenie, ale zdalo sa mi to pretiahnuté a prial by som si aby sa viac zameriavalo na život v meste.(9.6.2010)