Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Přeloženo. (Není to příběh dramatických zvratů, uječených a ubulených hrdinek, a proto se to může někomu, kdo kouká na korejské seriály, zdá až nudné. Jenomže Jin v sobě ukrývá kouzlo, o kterém se leckterému historickému korejskému seriálu může zdát. Na rozdíl od Faith tu chování postav dává smysl, člověk nemá pocit nepatřičnosti a nestrhávají se tu bouřlivé žárlivé scény, ani se postavy nenechají žárlivostí řídit. Přiznávám se, že po všech těch korejských uřvanostech je tohle pro mě velkým odpočinkem. Není to dokonalé a končí to otevřeně (ale tak proto tu je druhá řada), navíc obě hlavní herečky Miki Nakatani a Haruka Ajase mi tu nesedly, takže mi chvíli trvalo, než jsem je dokázala pořádně akceptovat, ale nakonec to šlo právě díky tomu, jak byly napsané jejich postavy. Mužské postavy byly zajímavé, nejvíce ani ne tak doktor Minakata, ale Sakamoto Rjóma. Úžasný vidlák. Navíc jsem si díky tomu prostudovala choleru a historii syfilisu. Slabší 4* a jdu na druhou sérii, nějak mě to ještě neomrzelo…)(27.3.2014)

Jin má velmi zajímavý nápad a působivé scény zejména v první epizodě, které u mě navodily dojem, že se celý seriál bude držet takové tajemné atmosféry, což se bohužel nestalo. Ačkoli mi celkové téma připadá originální a napínavé, jednotlivé epizody řešily spíše obyčejný život v 19. století, aniž by se tam dělo něco výraznějšího. Takto vyznívaly realističtěji, ale bohužel také nudněji. Druhá řada sice nabízí vysvětlení, jak celý příběh dopadne, což by mě opravdu zajímalo, ovšem sledování jednotlivých epizod mě ani trochu neláká. Neoceňuji ani to, že nám každá epizoda nabízí nechutné detailní záběry operací, na druhou stranu je však seriál i celkem poučný. Slabé 4 hvězdičky.(20.7.2014)

JIN nepracuje s nikterak akční zápletkou, při níž by se množil jeden zvrat za druhým, ale i přes to si po celý čas dokáže udržet vysokou kvalitu. Začínám milovat klidné tempo jímž se japonská dramata prezentují. Pro každou scénu je dostatek času a aniž by začala nudit, utvoří dokonalý celek, který funguje jak má. Musím vyzdvihnout chytrost s níž si tvůrci počínali, při zakomponování moderního lékařství do historie, což byla jedna z hlavních sil seriálu. Nevyvaruji se srovnání s korejským „Shinui“, kde nic nefungovalo, tak krásně jako v „JIN“. Netroufám si tvrdit, jestli má být korejská verze natočena podle japonské, ale pokud ano tak výsledek je na úplně jiné úrovni. • Trochu mě mrzí, že jsem u konce nedokázal Nokaze a Minatakovi věřit slzy, s nimiž ke mně přicházeli. • Herecké obsazení bylo zvolené dobře a s mezilidskými vztahy, které se mezi sebou proplétaly, jsem spokojený. • Těším se co za rozuzlení mi přinese druhá série.(15.12.2014)

Oproti korejským seriálům podobného ražení (např. Shinui) je japonský Jin trochu střízlivější a vyvarovává se pro Koreu typickým patetickým minutovým scénám o ničem a trapnému rozjezdu, což je pro Jina velké plus. Bohužel ale musím zároveň konstatovat, že příběh, ač bez hluchých míst, nebyl tak silný. Uvidím, co s sebou přinese další série. Silnější 4*.(5.7.2014)