Hellsing V

Hellsing Ultimate Series V

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 2008, 45 min

London has fallen. A tentokrát bez Butlera. Po poslednom OVA tie divnosti stále ostali (začiatok je úplne mimo a pritom z istého uhla pohľadu absolútne geniálny) a Nazis stále hrozne veľa kecajú, majú divné technológie a príručky. Ale vedia urobiť slušný bordel. Tvorcovia si očividne užívajú tvorivú slobodu a pri scénach z bojov v uliciach Londýna je to nádherne vidieť. Trocha priestoru dostane Integra, Walter, i oduševnené britské armádne veliteľstvo. Celkove OVA s hnusne trýznivou atmosférou, ktoré však ukazuje, že to ide i bez Alucarda.(8.3.2016)

Děj zapoměl Alucarda-sama na letadlové lodi, takže si ho divák užije jen v poněkud praštěném prologu a pak v postcredits epilogu. Nicméně, i přes to byla pětka mimořádně podařená a masakr v ulicích Londýna tomu jen nahrává. Kromě toho se na konci objeví ještě Alexander Anderson opět se svým šíleným výrazem. Prostě Klasa.(8.6.2010)

Praštěné srandičky mě tu štvaly už docela silně a Penwood, kterému se tu věnuje značná část stopáže, také není příliš zajímavá postava, na rozdíl od Alucarda který tu není skoro vůbec. Nicméně: "Topíme Londýn v krvi v rytmech svingu a snakdování papeženských pošahanců.", to jsou dosti zábavné kusy. 7/10(8.7.2012)

No další díl a taky nic extra peckového až na tu libovou hudební vložku při ničení Londýna a vraždění nevinných obyvatel..to byla celkem podívaná. Až na Walterovo vyvraždění tam nějaký ten pěknější boj nebyl. Anderson se mi zdá čím dál víc šílenější a doufám, že brzo zkape. Victoria mi tu i trochu chyběla... 60%(2.2.2016)

TOHLE JE VÁLKA!!!!!!!!!!!!!! Zrada uvnitř britské armády a odstřihnutí Alucarda od domova, vytvořili perfektně příležitost, aby náckové pod vedením šíleného majora za zvuku jeho projevu o významu války a jeho lásky k zabíjení. Začátek s Willisem takový divný(i když narážka na Patý element potěšila). Každopádně začal masivní útok na Londýn, bombardování, ulice jsou plné krve. Penwoodovo středisko taky napadeno. Obrovský průser. Nejlepší je ovšem závěr s Iškariotem.(24.3.2014)

• - Tento diel je jediný, v ktorom sa Seras nenachádza priamo. Možno ju však krátko zahliadnuť vďaka Majorovi. (Eerie)

• - Jedná sa o jedinú epizódu, ktorá má epilóg a aj frázu "pokračovanie nabudúce". (Eerie)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí. Po jejich skončení následuje ještě jedna scéna. (Prochy38)