Ženitba (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 123 min

Nikolaj Vasiljevič Gogol (divadelní hra)

Jan Osten

Perfektní herecké výkony. Gogola ani kohokoli jiného z ruských autorů se mi nikdy nechtělo číst. Vždy jsem začala, ale tak na 30 stránce skončila. V podání filmovém nebo divadelním se to nejen že dá snést, ale člověk se u toho i baví. U této hry jsem se tedy bavila skvěle. Spousty vtipných dialogů, neustále zdrhající Radek Holub, stále se chechtající Marek Taclík (mimochodem perfektní byl rozhovor na začátku s R.Holubem : Promluvme si jako otec a syn...švih mu...si úplně blbý, jak si to představuješ..podívej se na sebe, co vidíš?..:D) Barbora Hrzánová byla dobrá, ale upřímně mi do role zas tak moc neseděla. Nevím, tuto herečku moc nemusím, ale odehrála to výborně. Rozhodně jedna z dalších divadelních inscenací, kterou ještě musím nejméně jednou vidět. 28/01/2012 viděno podruhé: Ano je to perfektní a 5* jsem tomu opravdu dala oprávněně...a docenila jsem konečně B. Hrzanovou - je skvělá. A nejenže jsem to viděla znova, ale přesvědčila jsem se, že se na to ještě několikrát podívám:) "Nenažranej nažranej, stejně je nasranej."(15.1.2010)

Divadlo Na Jezerce mám hodně ráda, proto jsem se těšila na televizní uvedení hry z jeho repertoáru. Paní Hrzánovou bohužel nemohu zkousnout i nadále a ač má jistě své herecké kvality, mně celkový zážitek spíše kazila. Taclík je můj oblíbenec a zde vyloženě perlí, stejně tak vyčnívají nad ostatní Holub a Hrušínský. Neznám literární předlohu, nemohu tedy soudit z tohoto hlediska, ovšem konec mě také nenadchl. I délka představení mohla být jistě alespoň o pár minut kratší.(26.6.2012)

• Blofeld

V režii Lukáše Hlavici plejáda velice schopných herců v čele s Miluší Šplechtovou přehrává jako o život, zatímco satirické ostří Gogolovo se kamsi ztratilo. Uznání patří zejména Barboře Hrzánové, která uprostřed toho všeho běsnění dokázala vytvořit ve své Agátě alespoň trochu lidskou postavu. Jinak je to pustá řachanda - pokud ale pobaví, tak proč ne.(3.1.2010)

Docela povedená inscenace. Hlavně jsem vděčný za to, že se režisér podřídil Gogolovi a nesnažil se inovovat text třeba tím, že by se děj progresivně odehrával někde na diskotéce. Možná je to zbytečně dlouhé, tím spíše, že v čase nepřibývá nových impulzů, ale vaří se pořád stejná kaše. Dojem povyšuje herectví Barbory Hrzánové, které nemá chybu, příjemné je sledovat i Jana Hrušínského a Marka Taclíka, na druhou stranu věci dost škodí přehrávání Radka Holuba nebo Miroslava Vladyky. Není to ode mne celých 80%, ale skoro.(19.5.2012)

Výborně zahraná a opravdu vtipná komedie. Praštěný Holub, tradičně roztomilá Hrzánová a třešničkou na dortu budiž kreace Jana "Nenažraného" Hrušínského a jeho úžasně buranské chování. Obzvlášť bych tohle doporučila fandům Holubova charakteristického šklebivého hraní, je ho po celou dobu dostatek, možná časem i přebytek. Myslím, že kratší stopáž by prospěla, protože časem už ta zdárně nakopnutá švanda ztrácí trochu švih. Naštěstí ale do nudy nesklouzne a v pořádku se dokodrcá až do téměř svatebního konce.(2.1.2010)