Muž, který chtěl žít svůj život

• Francie

L'Homme qui voulait vivre sa vie

The Big Picture

Francie, 2010, 114 min

• prezdivaka

To, co může působit věrohodně na papíře, neplatí tak snadno pro film. Proto jsou lepší a horší režiséři. Předloha je nejspíš velmi zajímavá, ale obrazově je to spíš křeč. Zabývám se fotografií přes polovinu života a scény focení jsou hodně špatně natočené. Konec už je úplně nesmyslný. Fotograf ze svého místa podobné snímky nemohl nafotit a za daných světelných podmínek teleobjektivem na film z ruky u lidí, kteří se perou, už vůbec nemohl pořídit. Je to klasické filmové klišé, mnohokrát použité hlavně u kriminálek. Možná by to někdo jiný natočil zajímavě, ale tohle prostě nefungovalo.(15.11.2014)

Po filmove strance se mi to zda super! Strih, rezie, hudba super, pribeh je zvlastni, ostatne jako u vetsiny francouzkych filmu tohoto zanru. Romain Duris hraje dobre a taky se na nej dobre kouka a neni to ani velka nuda, ale jak se mi prave libi na francouzkem filmu, ze vypravi verohodne nekdy az strasne obycejne veci, tentokrat mi prislo, ze je to divne vypraveni neverohodneho pribehu. Stezi to bude salek kavy pro nasince...(8.11.2010)

"Kdo si myslíš, že jsi ?? Nejsi nikdo !!" - "To mi říkáš ty ?? Bojíš se žít svůj život, už ani nepícháš svou vlastní manželku !!"(12.4.2014)

Na příběhu je znát, že předlohou mu byla kniha. Moderní kniha. Hrdina směřuje z jednoho bodu do druhého (a třetího ad.), ale v podstatě nikam. Působí to nejen depresivně, bezvýchodně, ale hlavně se s tím nelze ztotožnit. Přitom problém, že v životě děláme něco jiného, než jsme původně chtěli, je vlastně pro každého nesmírně aktuální. V knize lze nejspíš najít jisté detailní popisy či úvahy nebo něco podobně důležitého, proč příběh vyprávět, ale do filmu se toho moc nedostalo.(6.5.2014)

Dá se začít s novou identitou zcela nový život? Velmi povedená románová adaptace.(15.6.2014)