poster

Cinderella (TV film)

Muzikál / Rodinný / Komedie

USA, 1957, 90 min

Režie:

Ralph Nelson
 • Elenor
  *****

  Muzikál Popelka skladatele Rodgerse a textaře Hammersteina (to jsou ti, co mají na svědomí Za zvuků hudby) s Julií Andrews v hlavní roli. Do dnešní doby vznikly dva remaky: Jeden z roku 1965, ten už byl barevný, s Lesley Anne Warrenovou coby Popelkou, a upřímně řečeno se moc nepovedl. Druhý remake z roku 1997 byl vysílán i u nás, určitě si ho pamatujete, hýřil barvami a vílu hrála Whitney Houston. Co se týče této originální verze: jedná se o černobílý televizní film, který se dokonce napoprvé vysílal živě. Julie Andrews v něm nemá chybu, jakožto Popelka je zasněná, přímá a okouzlující.(25.3.2009)

 • julyberda
  **

  Nevím proč má tohle připitomělé divadlo o tolik vyšší hodnocení než jeho remake z devadesátých let. Obojí v sobě akumuluje pohádkový nevkus svojí doby. Tady je to již zmíněná teatrálnost, zpívání do statické kamery a výprava na úrovni školního představení (kulisy vypadají spíš děsivě než pohádkově, Popelka jde na ples v povlaku na polštář, král měl na sobě nejspíš plínky:)). Jestli tu novější verzi nazýváme zfetovaným kýčem, pak je toto mrtvý kýč.Julie Andrews si ale udržela moji pozornost i v této patlanině.(8.1.2017)

 • - Uvedení filmu mělo obrovský úspěch, sledovalo jej přes 107 milionů diváků. Richard Rogers později podotkl, že by muzikálová verze musela být na Broadwayi hrána 110 let, aby dosáhla stejného počtu diváků. (Dreamiest)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace