Epizody(13)

Student Kimihiro Watanukit, jehož krev přitahuje zlé duchy, pracuje v krámku majitelky Yuuko, která vám splní jakékoli přáni, samozřejmě za přiměřenou cenu. Watanukiho přáním bylo, aby ho přestali zlí duchové otravovat a cenou byla práce v obchodě, která neobnáší jen úklid a vaření, ale i řešení nejrůznějších úkolů, s nimiž jsou spojeny nadpřirozené jevy.
Pokračování seriálu xxxHOLiC, vytvořeného podle manga předlohy od CLAMP. (Kocicka)

Starletka

Oproti první sérii přišlo pár změn. Jednak je druhá řada kratší, takže nestihne začít nudit, jednak nabízí mnohem provázanější příběh a atmosféra ještě víc zhoustla. Také přibyla nová, dost zajímavá a sympatická postava Kohane. A v neposlední řadě dojde i na nějaká ta vysvětlení otázek a tajemství, které se za celou dobu stihly nahromadit. Animace kvalitnější, soundtrack pořád úžasný, opening i ending pěkné. Ve výsledku o ždibec lepší než předchůdce. 9/10 ()

DaweForeman

No oproti první sérii se tohle v mnoha věcech změnilo. Jak v dobrém, tak i ve zlém. Začnu s pozitivy - samozřejmě o krok lepší animace (stále stejnak nedostačující), kratší podání, příběhová kontinuita, zajímavější jednotlivé příběhy, určité rozzřešení některých nejasných věcí (především to s Himawari + Dómekim) a lepší emoce (především 12. díl opravdu zajímavý). Mínusy - psychologie a filosofie je tu mnohem méně, než oproti předchozí sérii a je to více mysteriózna místo toho. Největším, nejzásadnější a neotravnějším mínusem je především "idiotismus" Watanukiho, který zde dosahuje ještě větších výšin. Člověk, který se zásadně příliš nepoučí nebo ne na dlouho. Přesto má i výjimečně světlé chvilky. ()

daGGos

Ačkoliv se mi první řada xxxHOLiC poměrně líbila, rozhodně jsem nebyl bez výhrad. Například styl 1 díl = 1 příběh poskytoval dle mého příliš malý prostor pro děj a i kvůli tomu byla většina vedlejších postav v misích vystupujícíh (většinou jako zákazníci Yuuko) jen takovou sterilní šedí, na kterou člověk zapomněl ještě před koncem endingu. Přitom stačilo, aby se nějaká linie krapet rozvinula (dvojčata) a hned bylo sledování o poznání zabavnější. Kei se jednorázovek nevyvavoral, ale většinu vysílacího času už mají pod palcem linie na více dílů, což se na výsledku rozhodně pozitivně podepsalo. Tentokrát už nemám sebemenší důvod ty 4* nedat. ()