Shakers

Aquaman bol v Justice League len vodný zamračený cool frajer, kde bohužiaľ nemohol dostať moc priestoru, no aj tak ma bavil. Tu vo svojom vlastnom filme predčil moje očakávania a doslova ma strhol prílivovou vlnou rovno do útrob Atlantídy. Aquaman po tom čo pomohol poraziť Steppenwolfa, si žije na voľnej nohe, sem tam niekoho zachráni, skočí na pivko alebo si spraví pár selfíčok a o nejakú Atlantídu sa nestará. Aspoň po kým za ním nepríde Mera, červenovláska v zelenom kostýme, s modrými očami a povie mu, že jeho nevlastný brat Orm chce rozpútať vojnu a zároveň nosiť cool titul Ocean Master. Arthur preto musí nájsť bájny trojzubec kráľa Atlana s pomocou, ktorého sa stane kráľom a zabráni vojne. Príbeh je jednoduchý ako facka a takých komiksy prinášajú mnoho, no tým pádom sa ani Aquaman nevyhne istým klišé. Našťastie James Wan, trikový a výtvarný majstri ponorili príbeh do takej hladiny a na také miesta, ktoré mam pocit, že sme doposiaľ na platne ešte v žiadnom inom filme nevideli. Efekty rovnako ako v iných komiksovkach nadmieru drahé, ale zároveň užasne, premakané, okúzľujúce a hlavne vydarené. Celkovo čo sa týka výtvarnej stránky a dizajnu je Aquaman film, ktorý ponúka doslova vlastný svet! Inak by som to nazval, že si Aquaman cez seba prehodili kabát Avatara a Star Warsu. Akcia sa tiež vydarila a okrem perfektnej choreografie súbojov polahodí oku aj kamera. Jednoduchý príbeh je asi to najväčšie mínus, ale ako som už spomínal vymakaný dizajn a plejáda známych hercov (Patrick Wilson, Willem Dafoe, Dolph Lundgren, Nicole Kidman, Amber Heard) film posúva ďalej. Celkovo tieto prvky - vizuál, dizajn, casting, akcia - prekrývajú nevýraznosť príbehu. Čo sa týka atmosféry vo filme, tak je fajn, že si Aquaman záchova svojou vážnosť, nie je zbytočne vtipný ani trápny, a humor sa vskutku vydaril ("Pamätáš si s toho niečo ? " Len toľko, že niečo, niečo a trojzubec"). Nie je moc čo kritizovať, no keď už sme pri tom čo sa vydarilo nedá mi nepochváliť hudbu Ruperta Gregson-Williamsa. Tam kde to Jason Momoa neutiahne svojim suchým herectvom a jedným drsným výrazom, ktorý mu ide, mu James Wan poskytne cool scény a Gregson-Williams zas hrdinskú hudbu, s ktorou sa radi pridáte do boja aj zo sedačky. Dúfam, že Wan natočí aj druhý diel, mytológia a iné príbehy Atlantídy by boli určite zaujímavé v jeho ďalšom podaní. Rozhodne jeden s najlepších filmov od DC comis zo súčasnej série. Možno dokonca úplne najlepší! P.S.: počkajte si za titulky. Obľúbený soundtrack: Arthur, Kingdom of Atlantis, It Wasn't Meant to Be, The Legend of Atlan, What Could Be Greater Than a King, Reunited. 95% - 5* ()

filmfanouch

Jak to jen říct… před chvílí jsem potvrdil, že si to zítra večer dám znova! Tahle recenze nepůjde směrem, který čekáte, jelikož Aquaman ve výsledku opravdu není řemeslo plné děr, slabých postav nebo únavných CGI scén, James Wan naopak dokázal zařídit mix očekávaného a neočekávaného a opravdu se mu povedlo vdechnout DC Extended Universe nový život. DC Extended Universe rozhodně není bez problémů i když jsem jeden z mála, který má toto univerzum celkem v lásce- Muž z oceli byl tehdy před 5 lety neokoukaný pohled na Supermana, který byl výrazně temnější, surovější a vážnější než jakákoliv jiná Supermanova verze. Jeho pokračování Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti mám ještě radši a dodnes se jednalo o nejlepší DC Extended Universe film. I přesto, že jsem od Sebevražedného oddílu čekal něco trochu jiného mě ani on ve výsledku nezklamal a naopak mi přijde jako film plný zajímavých postav s pořád dosti nevyužitím potenciálem. Sólovku Wonder Woman jsem měl po Batman v Superman nejradši a i ta Liga spravedlnosti je časem celkem zábavný film, kterému kazí fakt, že prostě měla být lepší a rovnat se Avengerům a ne jednat se o slabší béčkový odvar. Bylo ale jasné, že DC Extended Universe potřebuje upgrade a já doufal, že to bude právě James Wan, který tento vesmír nakopne. A já myslím, že se mu to opravdu povedlo! Zatím co na posledních DC filmech je vidět, že za zády stáli producenti a diktovali každý pohyb (to je bohužel jeden ze zásadních problémů Ligy spravedlnosti), James Wan je na tom zcela opačně, jelikož po nastartování série V zajetí démonů je pro Warnery exkluzivním miláčkem a dostal tak u Aquamana volné ruce a naštěstí toho využil tak, že se vydal trochu jiným a nečekaným směrem. Na Aquamanovi je prostě fascinující, že sice bere základní elementy komiksových prvních sólovek (odvyprávění původu, souboj s blízkým nepřítelem, zápolení s nějakým vlastím démonem...) ale zároveň toto vše podává se svěžím, neotřelým způsobem. Wan dost jasně dokáže poznat klišé a buďto se mu vyhne nebo to klišé použije ale parádně si s ním vyhraje, že ve výsledku ani není klišém v pravém slova smyslu. Na první pohled se sice jedná o známou firmu, na druhou stranu jde ale o něco výrazně odlišného a Wan se především snaží vyrazit dech tím, že Aquaman není obyčejným hrdinou. Ať už můžeme řešit fenomenálně přehlednou akci, která nikdy nezačne smrdět digibordelem (reálně jde o nejlepší efekty v historii tohoto univerza), brilantním stylem podojený zvrat ( no možná více zvratů) nebo pečlivé vykreslení postav, James Wan si především hraje po svém a věcem, které mu nevoní se vyhýbá. Nedivil bych se kdyby se Wanovi ve finále vyčítalo, že ale příliš klade důraz na příběh z bodu A přes bod B kolem bodu C do bodu D (sám Wan film přirovnal k Dobyvatelům ztracené archy a ve finále možná není až tak daleko). Wan ale prostě nechtěl natočit očekávaný komiksový film a na to, že to prostě není další Muž z oceli nebo Wonder Woman kašle. Wan nepotřebuje další finále ve kterém hrdina a padouch ve finální bitce rozbijí polovinu nějakého města. Wan se prostě jen tak trochu pokusil komiksový film upgradeovat/natočit ho jinak a daří se mu to. Chápu, že někdo bude ve finále rozhořčen a bude říkat: je to až příliš barevný a připomíná to spíš pohádku, mě ale celé prozkoumávání podvodního světa, budování vztahu Aquamana a Mery, charakter Ocean Mastera nebo jakékoliv scény s Dolphem Lundgrenem neskutečně bavili. Představitel Aquamana, Jason Momoa měl prostě pravdu když říkal, že je to něco výrazně jiného. Aquaman zvládá být epický komorní, zábavný i napínavý. Možná to trvá příliš dlouho (143 minut), i na první pohled zbytečné scény ale mají smysl, protože buď odhalují nové vrstvy podvodního světa a jeho pravidel nebo pracují s postavami typu královna Atlana v podání Nicole Kidman. Neříkám, že bych se třeba bez romantického jiskření Aquamana a Mery na Sicílii nebo pár dalších scén neobešel, vztah Aquamana a Mery ale zásadně ovlivní nejen následný děj filmu ale zároveň detailněji vykresluje charakter Aquamana samotného a ty scény tak nemůžou za to, že by člověk radši viděl další akční sekvenci ve které Dolph Lundgren jezdí na mořském poníkovi. Wan naštěstí také ví, jak vytvořit zajímavý záběr a pořád si vybavuju několik kouzelných money shotů. Zkrátka a dobře, u mně hejt nečekejte. Já jsem hltal film od začátku do konce (už ta úvodní akční sekvence!) a už po jedný projekci se mi do hlavy zarylo několik fenomenálních momentů. James Wan se opravdu vydal jinou cestou a stálo to za to. A já tleskám a klaním se, protože v současném komiksovém rybníčku se to zdá jako mission impossible a společně s Black Pantherem a Paralelními světy se jedná o nejosobitější komiksovku roku. Jason Momoa je jinak pořád především hromotluk, jeho Arthur ,,Aquaman´´ Curry je ale pořád sympatický hrdina, Willem Dafoe mu poté vystřihl parádního mentora, Nicole Kidman na to pořád má a i když je Ocean Master v podání Patricka WIlsona spíše DC variací na Lokiho, pořád zvládl zahrát perfektního záporáka s uvěřitelnou motivací a bylo by fajn ho ještě někdy vidět, jelikož nepůsobil jako čistý záporák. Herecké schopnosti Amber Heard mě jinak pořád nepřesvědčili, minimálně mě ale tady nerozčilovala. Dost možná se zároveň jedná o nejlepší vizuální zážitek od Avatara, jelikož Atlantida a další království jsou perfektně nadesignovaná do každého detailu a inspirace je cítit ve všem možném od právě Avatara, Star Warsek nebo snad dokonce Blade Runnerů. Jinak určitě stojí za to to vidět v IMAXU, jelikož i když IMAX vysílá pouze 3D verzi, tak 3D tu vůbec zážitek nekazí a jestli někde vynikne Aquamanova osobitost tak právě v IMAXU. A jo, samosebou to má i ekologické poselství takže děcka neházejte do moře odpadky nebo si vás Aquaman najde a sežere vás! Čím víc nad tím přemýšlím, mám z toho obrovskou radost a to především kvůli tomu, že jestli někdo zvládl DC Extended Universe nakopnout správnou cestou tak je to právě James Wan. O nejlepší DC Extended Universe komiksovce snad nemůže být pochyb, dokonce bych řekl, že po Temném rytíři a Temném rytíři povstal se jedná o nejlepší DC komiksovku, u které jsem si vzpomněl i na zlaté časy Burtonových Batmanů. Dále vizuálně nejlepší zážitek od Avatara, jeden z nejlepších filmů roku (Dost silně uvažuji o upravení TOP 5!) a soundtrack Ruperta Gregsona-Williamse patří mezi jeden z nejlepších roku. Obrovská pecka, u které se těším na dvojku, ke které se snad vrátí Wan a snad si druhou projekci jedničky užiji úplně stejně jako tu první. Velký palec nahoru, jen tak dál DC!! Viděno v kině:2x () (méně) (více)

lamps

Vlastně spokojenost. Na to, jak je film pestrobarevný a přeplácaný různými žánrovými odbočkami a epizodami, tak docela drží pohromadě a hlavně dobře baví. Často se mění atraktivní lokace, plány k naplnění zásadního cíle postav se postupně přepisují, fikční svět je dostatečně mytologicky bohatý a ve hře jsou hned dva motivovaní záporáci. Ukřičený Momoa je celkem sympatický, červenovlasá Amber Heard skoro jak vysněná podpora z pornhub a Patrick Wilson se snaží, leč své šablonovité roli uniknout nedokáže. James Wan ten festival digiorgií zvládá na povrchu skvěle ukočírovat a vykouzlí pár opravdu strhujících sekvencí, jenže přesto se mu úplně nedaří vtisknout příběhu jednotnou charakteristickou tvář a vymanit ho rutinních archetypálních vzorců, z nichž je poskládán. Občas jsou to pravda odkazy funkční nebo přinejmenším zábavné (exotika na Sicílii jako vystřižená z Tintina), často ale spíš devalvují hodnotu vyprávění jako takovou (do zblbnutí zpomalované hero momentky, nefunkční romantická linka a slabě gradované finále). Na Aquamanovi je určitě fajn, že jeho dobrodružné měřítko nezamrzlo na jediném profláklém schématu a že se snaží přístup ke komiksovému filmu zase trochu oživit, ale stále je to příliš sebeuvědoměle "blbé" a v řešení podzápletek dost zjednodušené, abych mohl pět jen chválu a přinutit mé geekovské já k nekritickému nadšení. Přitom ty 4* by mnoha pasážím a tvůrčím úmyslům bezpochyby slušely.. 70% ()

KlárkaS

Pěkná pohádka, ale úplně bez srdíčka, a to prostě bolí. Ale člověk teda párkrát zalapá po dechu, hlavně když vidí sexy malou mořskou vílu, godzillu a nicole kidman v putování s dinosaury s avatarským feelingem. Jednu hvězdu ale stejně ubírám za Jasona Mamoau a jeho man bun:( ()

Big Bear

,,Rybář chytí na udici mořskou pannu. Ta se mu třepe na háčku nad vodou, rybář na ni chvilku kouká a pak ji pustí do vody zpět. Druhý rybář co to viděl z druhé loďky se diví a ptá: ,,Proč?'' A úspěšný rybář odpoví: ,,A jak?'' ---- Tak takhle nějak podobně začíná tento film, akorát že královna Atlantidy neměla od pasu dolů ploutev a strážce majáku tudíž věděl to - jak. .... V mládí jsem se neučil hrobařem, ale hltal příběhy o dávno zašlých civlizacích včetně té bájné za Heraklovými sloupy, potopené v moři jménem Atlantida. Mimochodem zpěvák Donovan o ni složil nádhernou píseň v šedesátých létech... Se zatajeným dechem jsem četl romány J. M. Trosky díky kterým jsem se do Atlantidy i podíval a dodnes to ve mně zanechalo velký dojem... a snad proto jsem šel i do téhle záležitosti. Co jsem čekal, to jsem dostal. Blockbusterový cinema digitální nářez pro multiplexy a širé řady diváků co u filmu nechtějí moc přemýšlet. Hlavně když je to barevné, rozpohybované, je tam pár prsatic v aerobikových dresech ,,cvičme v rytme'' a pár záporáků. Artuš mixnutý Avatarem a Star wars s Indiana Jonesem ovšem toto se odehrává pod hladinou ovšem tedy vyjma toho zničeného italského městečka... Trochu mne zamrzela účast Dafoa a Kidmanové, přeci jen jsou to herci pro lepší ligu a že hráli v takové blbině mi na nich trochu mrzí... U Nicol jsem si navíc uvědomil, že už holka opravdu stárne a ten její vypnutý obličejík působil dost plastelínově.... Příběh musím uznat byl místy i zajímavý, ale iritovalo mně to přetechnizované digitální zpracování... Někdy je té grafiky na obraze prostě moc a závěrešná bitva byla co se týče barevných světýlek zhulencův mokrý sen... Dokoukal jsem to ale nakonec do konce a jelikož jsem na to koukal s dětmi a to šestileté na konci řeklo, to byl ale pěkný film, myslím si, že se to tvůrcům asi nakonec vydařilo. Ovšem zajímalo by mne, zda na to třeba nešli do kina jen dospělí... :-) ... tohle byl totiž opravdu dětský film. Dávám za tři bodce z trojzubce samotného Neptuna (kterého ve filmu ani nejmenovali) * * * ()

JohnnyD

Začína to ako pomerne rutinný origin s mizernými dialógmi, no akonáhle sa príbeh naplno ponorí do oceánu, sú z toho grandiózne opulentné vizuálne orgie s osedlanými morskými koníkmi, žralokmi s laserovými zbraňami a množstvom monštier, ktoré by sa nestratili ani u Lovecrafta. Vidieť, že Wan a spol. tušili, že takýto rozpočet film s Aquamanom dostane len raz za generáciu, ak vôbec, a v pomaly až videohernom príbehu predstavujú v podstate celý svet, všetky podmorské i pozemské tajomné kráľovstvá a celú škálu morských zverov i monštier. V neposlednom rade má Aquaman úplne nadupaný casting, v ktorom exceluje fenomenálny Patrick Wilson, ktorý svojho Ocean Mastera geniálne prehráva, že by sa za to nehanbil pomaly ani Vincent Price. Každopádne nemožno sa ubrániť otázke, prečo, ak je možné takto sa vyhrať s detailami vizuálu, musia postavy zo seba miestami vypúšťať také toporné vety (a tým nemyslím bohovské over-the-top hlášky ako "Call me Ocean Master!" ako skôr patetické výlevy o slzách v mori). 9/10 ()

sheen

James Wan vykradl a namixoval co mohl xD StarWars, Tron Legacy, Pacific Rim, trošinku Jurassic Park, možná bych ještě něco našel. Výsledkem je opravdu příjemná, zábavná a všemi barvičkami hrající a hýřící pohádka, která mile překvapila. Wan vytvořil opravdu krásnou podvodní říši, chce to mít teda koule, většina filmu se odehrává pod vodou. I když je to od začátku jasné a průhledné, tak Aquamanovi prostě fandíte. Amber je setsakramentsky sexy, Dafoe skvělý vypravěč a mentor. Nechybí ani opravdu gigantické finále. Rozhodně to povedenější co nám DC naservírovalo. [IMAX 3D] ()

Disk

Aquaman je nádhernou komiksovou pohádkou, která se za svoji pohádkovost nijak nestydí. Naopak jde o velmi hrdý snímek. Samozřejmě je to přehlídka nejrůznějších žánrových klišé, ale James Wan to natočil natolik svěžím způsobem, že vám ona klišé nijak nevadí a celou dobu se u toho příjemně usmíváte. Po technické stránce jde o další revoluční snímek - především podmořské scény jsou absolutně fantastické. Dramaturgicky naprosto vyvážený snímek, ve kterém nich nechybí ani nepřebývá, takže nepřemýšlíte ani o stopáži. Být mi patnáct let, umřu u toho blahem. ()

Deimos

KINO Špalíček/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// PLUS: no především příběh v příběhu (romantická linka v úvodu a v závěru), na úvod (asi prvních 20 minut) má snímek neuvěřitelný nástup, všechno bylo úplně wow, mimořádně se podle mně vydařil hudební doprovod, je sice poměrně dravý, ale taky hodně přesný a atmosférický, efekty jsou hodně solidní, místy trochu přepálené, ale naštěstí to není jako Batman v. Superman, v obsazení mně ještě potěšila Nicole Kidman a překvapivě i Lundgren MÍNUS: zhruba po hodince jsem měl pocit, že to je dlouhé, možná trochu roztahané a především zápletka a vůbec celá kompoziční motivace je velice jednoduchá, dost věcí je předvídatelných a spoustu zásadních dějů film neřeší žádným novým způsobem./// Shrnutí: Pohádka. Moderní a komiksová pohádka ve světě Aquamana. Je to krásné, trochu naivní, příliš jednoduché, ale pořád velice kvalitní, zábavné a po vizuální stránce hodně originální. A dějová linka jeho rodičů patří mezi nejsilnější momenty, které jsem kdy viděl./// Celkem 87%/// ()

Cappuccino

Ako predstavovačka Aquamana to bolo fajn, no pokračovanie v rovnakom duchu a pri rovnakej stopáži by som už asi tak s chuťou nestrávil. Momou mám ale rád, a tak som si film dokázal užiť aj napriek množstvu ohraného klišé. Akcia bola slušná a Jasonove hlášky vedeli pobaviť. 7/10 ()

666teen

Khal Aqua to prostě sám neutáhne. Takže se v tom digitálním moříčku sice plácá co mu ploutve stačí, ale vzhledem k tomu, že má na krku tradičně debilní scénář, pastelkovitý vizuál a dva veletrapné "záporáky", tak to na žádné rekordy v plavání nebude. ()

Allien.9

Jedním slovem: pohádka. Romantická, naivní a barevná. Momoa dobrý, záporáci na prd, scény na souši mě baví daleko více než ten digi bordel pod vodou a ke konci už je to docela zdlouhavé (dvě hoďky by bohatě stačily). ()

Rominator

Arthur Curry (Jason Momoa), prvorozený syn královny Atlanny (Nicole Kidman), může jako jediný zabránit válce, kterou chystá jeho polobratr Orm (Patrick Wilson), ale bude muset najít Atlanův ztracený trojzubec a stát se králem Atlantidy... Příběh by mohl být trochu propracovanější, ale je pravda, že ta minutáž utekla velmi rychle a triky nejsou vůbec špatný. Dolph Lundgren se jako král Nereus a Ivan Drago dostal v roce 2018 dvakrát do kinodistribuce a člověk mu to ze srdce přeje. HODNOCENÍ 70% ()

misterz

Nečakane zábavné pozeranie. Príbeh síce nie je žiaden hlbokomyseľný lumen, no oči sa teda popasú - krásna kamera, v ktorej podaní sa vám všetky tie nádhery podmorského sveta zarežú do sietnice ako nôž do masla. Odporúčam zohnať čo najlepšiu verziu, pretože tento film je predovšetkým o obraze. Navyše hlavnú postavu hral môj obľúbený herec, ktorý s každým filmom kvalitatívne rastie - Jason Momoa. Len ten scenár mu nie vždy tak celkom sadne, čo však našťastie nie je tento prípad. Nadpriemer. 75/100 ()

HAL

John Carter 2: Avatar Edition Jediný opravdový rozdíl a zároveň výhoda je, že Momoa je o řád sympatičtější než Taylor Kitsch - herec je to sice zhruba stejně dobrý, ale má aspoň trochu větší nadhled. A půl metru přes bicáky, což se také počítá. Smutné ovšem je, že ta nabarvená zrzka, která mu k tomu přizvukuje, není moc hezká (a navíc je na rozdíl od něj oblečená), takže Aquaman je zábava spíš pro holky. A zbytek filmu nestojí příliš za komentář - je to blbé, barevné a hýbe se to, thats it. Fakt že je to lepší než Batmani a Supermani posledních let je daný čistě jenom tím že hlavní hrdina tu s radostí přiznává že je tupá guma, a že se jeho máma nejmenuje Marta. A tedy s nástupem obřího Kaiju na scénu je na chvíli docela zábavná i ta digitální akce (s nástupem Pana Mouchy je vlastně zábavná taky, ale to dost nechtěně - na toto jsem zvyklý z filmů Eda Wooda, ne tak z nejdražších blockbusterů) ()

liskam

Naivní, šablonovité a předvídatelné až hrůza. Scénář a záporáci byli naprosto katastrofální. Když si to celé projdu, film je koncipovaný jako klasická pohádka. Né jako komiksový film který má zaujmout i diváka kterému je více než 10 let. Když by tohle bylo animované,s chutí na to vezmu své 5 leté děti! Nedávno viděli nového Grinče tak by se jim tohle také líbilo... Jediná pozitivní věc na celém filmu je vizuální stránka. Za mě 40% ()

Vančura

Sice je to místy vyloženě dementní, nelogické, příšerně dlouhé, poplatné dnešní (multikulti-eko) době a kdesi cosi, ale! Ale stejně mě to bavilo, má to skvělý soundtrack, speciální efekty jsou perfektní, některé záběry jsou vizuálně naprosto úchvatné (například ponor Arthura a Mery do hlubiny osvětlený červenou září ze světlic), obsazení i herecké výkony jsou velice obstojné (věčně vlhká redheadka Amber Heard je zde absolutně bechybná) a celkově mi to přišlo hodně zábavné navzdory tomu, že komiksovou předlohu neznám a nijak mě nezajímá. Kdyby to mělo lepší příběh, šel bych i s hodnocením výš. Btw. přijde mi zajímavé, že samotné slovo Aquaman ve filmu zazní snad jen dvakrát, pokud si dobře pamatuji. ()

mzss1

(100%) Viděno v kině s CZ dabingem. No, to teda bylo něco. S přehledem nejlepší DC film, který byl doposud snad natočen. Asi to přeháním, ale nevěřím, že by mi mé 2,3,4 a další shlédnutí na tom něco změnilo. Aquaman je rozhodně skvělá postava. V předchozích filmech mě rozhodně zaujal, ale v tomto jeho samostatném filmu mě bavil ještě víc. Má skvělý charakter, drsnou, ale i dost dobráckou postavu. Nechybí jeho dobré hlášky a jeho negramotnost. Akce ? Rozhodně klasické digi, ale přesto byla velkolepá, výbušná, prostě dokonalost. K tomu ta skvělá kamera, méně zbytečných střihů. James Wan se prostě opět předvedl. Mimochodem je to můj velký oblíbenec, především natočil skvělé duchařské horory čímž, dal námět na mnoho obdobných hororů, které se stále točí. K tomu natočil moje srdcovky Rozsudek smrti, což je pro mě nejlepší thriller o pomstě a sedmý díl Rychle a zběsile. No a nyní zavítal do DC světa, a jak se mu to opět povedlo. Takže je jasné, že ho budu opět vychvalovat až do nebes. Jdeme tento skvost rozebírat dál. Celkový vizuál je naprosto famózní (a tím myslím veškeré scény pod vodou). Postavy jsou skvěle napsané. I úvod mi přišel docela dojemný. Postavy co hráli rodiče Aquamana – no prostě co dodávat. Herecké sestava je výborná. Jason Momoa jako Aquaman je správný jako vždy. Amber Heard též neskutečně sympatická stejně jako charismatický Patrick Wilson nebo Wilem Dafoe s Nicole Kidman, která vypadá neuvěřitelně mladě na svůj věk. Potěší i můj velký oblíbenec Dolph Lundgren, který má zde aspoň vedlejší roli než pouhé cameo, které jsem očekával. Nijak zvlášť se nepředvede, ale potěšilo mě ho vidět. K tomu vydařený soundtrack. Co k tomu dodávat ? Mělo to snad vše. Akci, vizuál, silný příběh, dojemné scény, skvělé postavy, dobrý soundtrack, skvělá režie. Těším se na další a další shlédnutí. A doufám, že vznikne druhý díl. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů