poster

Monstrum z galaxie Arkana

 • Jugoslávie

  Gosti iz galaksije

Komedie / Sci-Fi

Jugoslávie / Československo, 1981, 84 min

 • Opsha
  **

  Podepisuju se pod Ruutův komentář. Všichni tu sice skuhrají jak je to režií i scénářem mimo, mě ovšem přijde, že se to víc jak polovinu filmu drží zbytečně při zemi (nebo při Zemi?). Svatební masakr je neskutečně vtipný a prošpikovaný nejšílenějšími nápady (osobně mám nejradši klidného slepého harmonikáře), bohužel zbytek filmu je nízkorozpočtová skorotelevizní nuda, kde podobné koniny jen sem-tam problesknou. Ovšem tehdy byla jiná doba a na normalizaci to je vskutku odvaz.(14.8.2008)

 • ripo
  **

  Film, ktorý mal vyššie ambície, lenže sa v nich prepadol .... Prvá časť filmu je pozerateľná, má atmosféru a má i spád ... Tvorcovia medzigalaktickej Andry sa zjavne nechali inšpirovať Longovým Metropolisom a to by boli tak asi všetky klady tothoto diela.... Švankmajerova vrecková príšera vzbudzovala akurát úsmev a niekedy až rehot na ústach divákov. Pripomínalo to filmy z rokov päťdesiatych, kde sa dalo napchať do sci-fi takmer všetko. Masaker na svatbe bol vyvrcholením trápnosti vzhľadom na fakt, že celý čas bol dvere vyvalené a napriek tomu nikomu (okrem jedného na záver) nenapadlo pekne-krásne z týchto dverí vycúvať .... Samostatnou kapitolou boli i Andrine tukom prerastené deti s chemlonovýmí príčeskami na hlave .(9.2.2007)

 • buchli
  *

  Jako, hodně, hodně, hodně divné... Ale scéna svatebního masakru, kdy monstrum, různými způsoby a proměnami těla připomínající Carpenterovu Věc, ale je to vlastně hračka, jež se jako ostatní postavy z právě psané knihy rádoby-spisovatele sci-fi zhmotnila, sežere, omráčí a pokropí tělesnými tekutinami plnou místnost svatebčanů (včetně Heleny Růžičkové, která na něj útočí svícnem), je nezapomenutelná.(29.3.2013)

 • darkrobyk
  ***

  Mé vzpomínky byly lepší než nové zhlédnutí filmu. Snad to způsobili jugoslávští přátelé, že film nemá grády kultovních českých komedií (Zítra vstanu..., Muž z 1.století, Zabil jsem Einsteina... a dalších). Vpodstatě hodnotím práci J.Švankmajera, byť jeho monstrum je více vtipné, než strašidelné. Masakr na svatební hostině není špatný, ale přes utrhané hlavy se obejde bez kapky krve. Nakonec se člověk místo děsu musí ušklíbnout nad mluvící hlavou pana Augusty povalující se v polévce:,,Jak teď budu střílet?" Občasný vtípek (kojící otec či kašlající kostka) celkovou tragedii snímku nezachrání. Objektivně tak 2*, ale jak říkám, Švankamjerova práce mě potěšila. Škoda chybějících rudých fontán, škoda chybějícího napětí a spádu...(3.6.2015)

 • dopitak
  **

  ČS filmaři zatoužili po dovolené? Tohle dokázal zasloužilý umělec Macourek napsat během fronty v kantýně... Nebetyčná hovadina, o jejímž zařazení (dětský film vs dospělí) lze oprávněně pochybovat - je tu totiž překvapivě moc erotiky (masová scéna v jeskyni a svlečená Biba), na druhou stranu násilné scény vypadají úmyslně hračkově. Potěší přítomnost čs. herců (Augusta, Andrlová, Růžičková) i dabingu (Štěpnička, Zedníček..).(23.8.2015)

 • - Mezinárodní filmový festival fantastických filmů v Madridu udělil snímku dvě ceny, a to v kategorii nejlepší film a Cenu odborné poroty za nejlepší masky. (Terva)

 • - Pôvabná mimozemská robotka aj slizké galaktické monštrum je z dielne Jána Švankmajera. (Raccoon.city)

 • - Filmovanie prebiehalo v Dubrovníku a na ostrove Locrum. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace