Monstrum z galaxie Arkana

Gosti iz galaksije

Komedie / Sci-Fi

Jugoslávie / Československo, 1981, 84 min

• Slartibarkfast

Československo-Jugoslávská (uf) spolupráce vyšla naprázdno. Vznikl nezajímavý snímek s jednou veselou scénou ze svatby. Jinak je to jen takové nicneříkající uprdnutí do větru. Nevím, jakým způsobem by to mohlo být lepší, ale celkově je to celkem roztomilá pitomost. Na jedno kouknutí výborný materiál. Už jen z informativních důvodů, aby si člověk alespoň uvědomil, co za blbosti se kdysi točily. 20%(14.7.2016)

So bad, so good! Sladučké quilty pleasure. Lacné erotické sci-fi plné absurdných scén, kostýmov, ktoré museli vyzerať predpotopne už v dobe vzniku a dobových trikov. Socialistická odpoveď na Scottovho Votrelca.(4.5.2017)

• PanCitron

Možná bych dal i odpad, ale přeci jen cs "sci-fi" se moc často nevidí a ta příšerka vypadala fakt skvěle(3.2.2010)

• Segrestor

Toto monstrum jsem viděl na pionýrském táboře jako kluk. Děcka z mého oddílu se tomu smála, tak jsem se smál taky, abych byl soudružský. Jednu hvězdu dávám za nahatou Helenku Ružičkojc, která tak ovlivnila na dlouhou dobu mou představu o ideálu ženské krásy a jednu za tu rozválcovanou hlavu, která mě leká ve snu dodnes.(27.4.2011)

• paascha

Pamatuju tenhle film z dětství, pak jsem ho viděl ještě jednou v TV, ale dodnes nemohu zapomenout na neskutečně ubohé triky a masky, které i na tu dobu byly opravdu out. Jednu * za odvahu něco takového natočit a pak se pod to ještě podepsat(4.7.2007)

• - Mezinárodní filmový festival fantastických filmů v Madridu udělil snímku dvě ceny, a to v kategorii nejlepší film a Cenu odborné poroty za nejlepší masky. (Terva)

• - Pôvabná mimozemská robotka aj slizké galaktické monštrum je z dielne Jána Švankmajera. (Raccoon.city)

• - Dušan VukotičMiloš Macourek a Marcela Pittermannová byli na mezinárodním filmovém festivalu Fantasporto oceněni za nejlepší scénář. (Terva)