Příliš mladí na lásku (E02) (epizoda)

 • Československo

  Příliš mladí na lásku

Drama / Psychologický / Experimentální

Československo, 1980

Režie:

Jiří Adamec

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)

Komentáře uživatelů k epizodě (31)

 • WANDRWALL
  ****

  Příliš mladí na lásku už nebyli. Ale praktické záležitosti neměli vychytané, mentálně nebyli zralí, takže se vše odehrálo jen v milostných oblastech, na ty už zralý byli, ale co dál? Vtom už měli velké problémy. Dívka otěhotní a je na dítě sama, kluk bere roha. Takže vše je jinak pro dívku, kluk jede v životě dál jako by se nic nestalo. https://www.youtube.com/watch?v=pyquS_ClPvQ Měním názor po dalším shlédnutí...ale nepodělím se o něj.(18.9.2011)

 • triatlet
  **

  Podobné téma rozvíjí i seriál Chlapci a chlapi. První polovina celkem dějová – postava Aleny (Andrlová) vyniká svým rebelstvím. V konfrontací s Ondřejovou matkou (Jana Hlaváčová) má Alena navrch. Druhá polovina zbytečně rozvláčná. Celkově příběh odráží 80. léta. Dnešního diváka pobaví ne otázky na plat, ale výše tehdejšího platu:-)(18.2.2013)

 • Marthos
  ***

  Vrásky z první lásky. Příběh Aleny a Ondřeje přirozeným způsobem popisuje radosti i strasti mladých milenců, pokoušejících se uhájit svůj vztah navzdory všemu a všem. Zajímavé téma, ale z dnešního pohledu už možná pasé. Ivana Andrlová s Janem Čenským tvořili v osmdesátých letech sehranou dvojici, která funguje sama o sobě, proč ne. Blanka Bohdanová vysekla i na malém prostoru strhující portrét unavené ženské, které to v životě nevyšlo a sledovat charakterové proměny Jany Hlaváčové je doslova radost. Jiří Adamec uměl kdysi dobré filmy, škoda, že později dal přednost jiným žánrům.(19.5.2016)

 • rikitiki
  **

  Nevěrohodně patetické, typický blábol z osmdesátek.(16.2.2013)

 • argenson
  **

  Chápu, že ve své době to mohlo přispět k navýšení popularity začínajících mladých herců, ale Čenský pobíhající značnou část děje polonahý ve froté ručníku mě celkem iritoval:-) Příběh samotný nebyl špatný, ale řešení dilematu studium nebo vztah se mi zdálo příliš patetické, jako by šlo o otázku života a smrti. Navíc Čenský deklamuje celkem otřepané fráze a chvílemi jsem se nudil. Body navíc ale dávám za famózně přidrzlou Andrlovou v seznamovacím rozhovoru s potencionální tchýní (Jana Hlaváčová). Stejně bravurně jiskřící byl dialog dvou matek (Hlaváčová-Bohdanová).(12.5.2009)

 • topi
  ***

  Televizní film o lásce a zodpovědnosti. Ty kecy, které mezi sebou pronáší zamilovaná dvojice Čenský a Andrlová jsou příšerné a hrozně patetické. Naštěstí vše vynahrazují postavy matek obou protagonistů - Jana Hlaváčová a Blanka Bohdanová. To už je jinší jízda!(1.2.2016)

 • zette
  **

  Na dvojici Censky-Andrlova jsem alergicky, nastesti vse vynahrazuje dvojice Hlavacova-Bohdanova, ktere jsou vyborne. Otrepane tema, ktere zde tvurci uplne zbytecne dramatizovali.(31.1.2016)

 • LadyPupu
  **

  Klasická 80. inscenace s místy elegantně se vlnícím obrazem o dvou mladejch (a vzhledem k věku a době přiměřeně blbejch) lidech. Hlaváčová výborná... "Vy NEMÁTE maturitu?" Super tchyně. Tchán Zounar (vynálezce) taky dobrej mimoň. No a tyhle fantastický rodiče mají skvělýho synka, kterýho bych třískala od rána do večera, bejt to moje dítě. No a Andrlová s jejím legendárním špičákem... Ta je sice na začátku voprsklá jak vopice, ale je jí to ve finále houby platný.(31.1.2016)

 • dr.fish
  ****

  Příběh mladých milenců, kterým rodiče nepřejí jejich vztah, a oni se navzdory jim, okolnostem, plánů a věku, pokusí svou lásku ubránit a prosadit si ji. To zní sice hrozně, ale tvůrci to myslí úplně vážně. Zpočátku jsem z toho byl trochu vyděšený, ale když se ke slovu dostala Jana Hlaváčová a zejména Blanka Bohdanová, najednou to dostalo šťávu a padaly moudra, že jsem zelenal závistí. Některé situace jsou přímo modelové a staly se mi v životě úplně stejně. Kvůli těmto naprosto dokonalým scénám a dialogům v jinak nezajímavé inscenaci dávám 80%(31.1.2014)

 • Martin741
  ***

  Kvalitna normalizacna konzervacka, a v ramci normalizacnej tvory stale pozeratelny slusny priemer. Censky /Jestrabi Vez/ a Andrlova /serial Arabela/ to dobre zvladali, reziser odviedol dobru pracu : 60 %(2.2.2016)

 • bubun
  odpad!

  Tak tohle opravdu nemělo obdoby. Tak si to shrneme: věčně nespokojená Andrlová s permanentně kyselym výrazem začne chodit s Čenskym, což se nelíbí jeho matce, protože Andrlová je chudá a nemá maturitu. Otec požádá Čenskýho o fotku Andrlový, a z pouhého pohledu na miniaturní fotografii zřejmě odhadne její vlastnosti, protože aniž by o ní cokoliv věděl, prohlásí, že je to "šikovná holka". Poté se velmi neuměle snaží Čenskýmu promlouvat do duše o bezpečnym sexu, přičemž chodí dvacet minut kolem horký kaše, a Čenský je buď takovej vůl, že vůbec neví, co se mu to snaží otec říct, nebo z něj má ukrutnou srandu - asi jako já z týhle scény. Matka Hlaváčová pak naběhne na Čenskýho s tím, že u nich Andrlová "cítí teplý místečko a jednou mu svěří sladký tajemství... a ani to nemusí bejt tvoje!" Jak už tady někdo zmínil, ta následná scéna se zírající bandou důchodkyň na lavičce je opravdu vynikající. Hlaváčová se pozve k matce Andrlový na pokec, přičemž jsem se už těšila, že se po sobě vrhnou, k tomu jejich dialog směřoval... Nakonec na to však (a bohužel) nedojde, Hlaváčová odchází, načež tam naklušou Čenský s Andrlovou. Následuje scéna s dialogy typu "láska je nemilosrdná - na to ste vopravdu ještě moc mladý" - Čenský: "Já tomu teda asi moc nerozumim..." a: " Pani Veselá, jakej si myslíte, že jsem? Myslíte že jsem dobrej, nebo... ?" ... "Myslim si že jste dobrej..." Podlejzavej Čenský se ještě chvíli vlichocuje, ale není mu to nic moc platný. Andrlová zatáhne Čenskýho do kamarádčiny garsonky, a následuje věta: "Má tady hezký kytky, viď".. Andrlová mu chvíli nehce dát, a pak následuje brilantní scéna, kdy jí Čenský podá ruku, ale on ji nepodá normálně, on ji napřáhne a drží tak dlouho vysoko, že kdyby dlaň nesměřovala nahoru, vypadalo by to, jako kdyby hajloval. "Včera jsem přestala jíst panenský jablíčka...", Veškrnová: " To se nestydíš to říct mamince jen tak do očí?! " , Bohdanová s Andrlovou pak lomcuje se slovy "to už nemíš nikdy udělat!". Výborné. Ještě musím zmínit několikaminutové záběry na stéblo trávy, který Čenský povaloval v tlamičce, hudbu Karla Svobody, Veškrnovou a její klasické grimasy, "konto v Tuzexu" , Andrlovou a její proklamace jako "ty si mě chceš vyvzdorovat", "ty jim lžeš!", "ty je vydíráš!", "ty se mnou kšeftuješ!", a, samozřejmě, Čenského záručák. Pokud máte silné nervy, a trochu zbytkového alkoholu v krvi, vřele doporučuji.(17.2.2013)

 • sator
  ****

  Není to špatné psal se rok 1980 !! Hlaváčová s Bohdanovou excelentní...(10.6.2010)

 • vitekpe
  ***

  Tak tohle je teda televizni podivana... Zaver je samozrejmy celkem od zacatku, tady jsem prekvapenej nebyl. Na druhou stranu je tam vyborna Jana Hlavacova! ...a Blanka Bohdanova taky. Andrlova mi byla trosku protivna, ale to je jen muj osobni pohled. Censky za naivku a domaciho mazanka. 3+ P.S.: nejde o "mladicke lidi", jak uvadi popisek, ale o mlade lidi. To je rozdil. :-)(20.12.2013)

 • Paity
  ***

  Andrlová a Čenský se spolu na televizní obrazovce v televizním filmu pouští do rozboru problémů mladé generace za socialismu. Jako sonda do tehdejší doby určitě užitečné.(11.6.2013)

 • rakovnik
  **

  Dlouhá nuda, plkání zdánlivě o důležitých věcech, ale obsahově prázdné a nakonec...bez konce. Jan Čenský hraje polovinu své role jako Cicero - jen s osuškou kolem pasu. Šedivá doba, šedivý film.(31.1.2016)

 • cupito
  ****

  Tyhle naše filmy mě baví(22.5.2009)

 • jasse
  ***

  Páni...nostalogie..to byly problémy tehdy! Jinak za dialog mezi matkou Hlaváčovou a matkou Bohdanovou by se nemusel stydět ani dnešní Hollywood...(16.2.2013)

 • Kri-kri
  ***

  Zpočátku mi dialogy milenecké dvojice přišly poněkud patetické a taky bylo dost nechutné, jak se Čenský co chvíli po Andrlové plazil v očekávání, že už mu konečně dá. No ale pobavila mě seznamovací scéna, když byla Andrlová na koberečku u papalášů s kalkulačkou místo mozku, jak potenciální tchyni drze odsekávala. Rovněž se mi líbil rozhovor Hlaváčové a Bohdanové: "Nejsou bohatí a chudí, jen bohatší a chudší, milostpaní." "Měli by si najít takovou, co má konto v Tuzexu." "Ještě ji naučím boxovat, kdyby vás náhodou měla někde potkat." Závěr pochopitelně dopadl podle očekávání, i když jsem do poslední chvíle doufal v optimističtější zakončení. 50%(5.3.2017)

 • Ben Nevis
  ****

  Hodnotím v rámci TV inscenací. Je to ukecané, ale příběh má hlavu, patu a rozumné vyústění. Samozřejmě je to trošku nadsazené, i když věřím, že lidé jako Hlaváčové matka existují. Dnešní mladá generace si asi bude ťukat na čelo, ale pořád tam jsou nadčasová témata. Pořád si chtějí mladí vyvzdorovat něco na rodičích a ani dilema láska nebo škola není mimo mísu. Akorát Andrlová lezla na nervy, že jsem si říkala, co na ni ten Čenský vidí. Celou dobu se tvářila, že se toho spektáklu účastní velice nedobrovolně.(3.2.2016)

 • alambert
  odpad!

  U tohohle filmu jsem se opravdu hodně nasmál, ale ne tomu jak je vtipný, nýbrž tomu jak trapný. Šroubované dialogy, možná spíš několik monologů za sebou než dialog...U scény, kde se ta dvojice zastaví před několika lavičkami obsazenými důchodci a začnou se objímat a líbat a důchodci je upřeně pozorují jsem podlehl naprostému asi dvouminutovému výtlemu. Na to se podívejte, zasmějete se... Přesto jedna hvězda a to za místy poněkud pikantní téma na to, že film vznikl za minulého režimu... PS: Bohužel, narazil jsem na to znova a musím to hodnocení změnit. Fakt to nejde... :-D(18.5.2009)

 • prezdivaka
  ***

  Myslím si, že na dobu svého vzniku, byla tato televizná hra nadprůměrná. Základem byl dobrý scénář od Otto Zelenky, který občas napsal slušné scénáře. Všechny postavy se chovaly přirozeně a věrohodně a epilog ukazující morální převahu Aleny byl sice překvapivý, ale logický. Moc se mi líbilyi obě matky a také Dáša Veškrnové ve své menší roličce. Bobavilo mě, když se Ondřej dostal na Famu na režii. jen psal, aniž by fotil, či natáčel. Co k přijímacím zkouškám předložil? To asi bylo zbytečné, stačila by scénáristika, to se ale tvůrcům zdálo málo silné. Potěšující je konec, který se dost vymykal tehdejším stereotypům a ukázal, že Adamec má na víc.(31.1.2016)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace